Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC chello rozdzielić z tv

17 Sty 2008 18:43 2115 9
  • Poziom 9  
    Witam.
    Chello idzie po jednym kablu z sygnałem tv. Wpada bezpośrednio do modemu. Mam pytanko jak rozszczepić ten sygnał żeby cieszyć oko telewizornią??
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Odpowiednim rozgałęźnikiem.
  • Poziom 9  
    mbo napisał:
    Odpowiednim rozgałęźnikiem.

Tyle się domyślam. Ale jakim (symbol czy coś) bo jak podłączam sam przewód obraz jest słaby (jakiś wzmacniacz?)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    daniel.mil napisał:
    Też mam net z kablówki i u mnie na kablu od internetu
    idzie sam internet. Trochę dziwne.

Nic w tym dziwnego , sygnał telewizji jest wytłumiony .
    Można zastosować wzmacniacz , lecz jeśli nie płacisz za sygnał kablówki tylko za internet , to będzie kradzież :cry:
  • Poziom 9  
    jest tv. Przykładając kabel do telewizorni łapię ok 30 stacji. Ale słabiutko(tv ich nie pamięta)
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    jaki masz modem kablowy. Na pewno nie masz dopowiedniego separatora na kablu KABLOWKA->TV->INTERNET??
  • Poziom 9  
    NIe mam. Kabel wpada do modemu. Bez rzadnego rozdzielacza

Dodano po 3 [minuty]:

Powiedzcie jaki wzmacniacz i trujnik kupićI gdzie jak ktoś z Byszczy) i spróbuje....
  • Poziom 22  
    Tylko może sie tak zdarzyć że net przestanie ci działać bo zmienisz poziomy sygnału jak "wejdą" ci na modem to wszystko im wyjdzie ze było grzebane
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    Wszystko napisane

Nie płacisz abonamentu za TV - sygnał ten jest wycięty, każda próba nielegalnego odbioru jest karana.

Nie wszystkie filtry są doskonałe, programy które widzisz nie zostały idealnie wycięte. Od strony technicznej powinna być wstawiona zwrotnica multimedialna, przy torze TV tłumienie masz około 2 dB tak więc montując wzmacniacz po zwrotnicy na torze TV wzmacniasz osłabione już programy i wszystkie szumy + szumy wzmacniacza - efekt taki, że obraz może się nie polepszyć a nawet pogorszyć..

Jakiekolwiek ingerencje w torze do modemu są widoczne przez operatora - tak więc możesz sobie "ściągnąć" kontrolę do domu.

pzdr