Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis 2102vt i zdalne sterowanie

20 Gru 2003 21:53 1885 9
  • Poziom 16  
    Curtis j.w. -usterka standartowa, kondensatory zasilacza i odchylania. Po naprawie okazało się, że zdalne sterowanie nadal ciężko działa (klient też zgłaszał).
    Podstawiłem nowy odbiornik podczerwieni, obłożyłem kondensatorami (także procka) i dalej źle działa. Nawet z bliskiej odległości np. podgłaszanie nie idzie równo, ale takimi skokami. Po dłuszym badaniu zauważyłem związek z jasnością ekranu: jak obraz jest ciemny (ustawione mało jasnosci i kontrastu) to tv reaguje dobrze na pilota nawet z dalsza. Po podkręceniu jasności i konrastu na max. reakcja jest bardzo nierównomierna nawet z pilotem przy szybce.
    Druga ciekawostka: jeśli w tym momencie dotknę chassis (masy) to sterowanie działa normalnie.
    Sprawdziłem połączenie masowe kineskopu, poprawność napięć (zresztą nowe elektrolity) i nie mam już pomysłu :(
    To już drugi tv (ten typ) ale w poprzednim nie było to aż tak uciążliwe.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Gdzieś kiedyś słyszałem o takim przypadku. Nie pamiętam o co dokładnie chodziło i jak to zostało rozwiązane, ale napiszę to co sobie (z trudem :D) przypominam. Chodziło chyba o dobre "uziemienie" telewizora, chyba poprzez gniazdo antenowe. Gość chyba też wtedy jakoś "zaekranował" odbiornik podczerwieni i kable dochodzące do niego.
    Przyczyną tego są CHYBA zakłócenia wytwarzane w obowodach WN.
  • Poziom 26  
    Sprawsź czy kineskop ma dobrą mase.
  • Spec od TV
    Sprawdź filtrację na głównym elku w przetwornicy; jego pewnie nie wymieniłeś...
  • Poziom 16  
    Napięcie międzyszczytowe na kondensatorze "sieciowym" sięga 15V czyli w porządku. To jednak jakieś zakłócenia, bo przy wyciągniętej płycie zachowuje się lepiej.
  • Spec od TV
    I teraz przydałby się oscyloskop, żeby sprawdzić, czy faktycznie są jakieś zakłócenia na wejściu IR procka.
    Czym zmierzyłeś poziom tętnień na w/w elku? (zwykle mieści się to w granicach 10Vss - pomiar oscyloskopem). A najlepiej jest dołożyć drugie elko i od razu wiadomo, czy o to chodzi.
    A próbowałeś sprawdzić pilota w innym otc?
    Co to za pilot? (oryginalny?).
  • Poziom 16  
    No przecież piszę, że maksymalne tętnienia 15V. Gdy jest maksymalna jasność obrazu, to transmisji z odbiornika IR prawie nie ma. Gdy podgłaszanie leci skokami, to są przekłamania (bo transmisja jest). Zdarzyło się nawet kilka razy, że został wykonany inny rozkaz niż nadawany. Może jednak TSOP1736 się nie nadaje do tego tv - chodzi o to, że jest nieekranowany i zbiera zakłocenia.
    Nie mam czasu na grzebanie w tym tv - trzeba zająć się czym innym. Dzisiaj zostanie odebrany.
    Pilot uniwersalny, jego się nie ma co czepiać bo to nie pierwszy Curtis 2102 jaki robię.
    Dzięki za chęci :sm9:
  • Spec od TV
    I tu się mogę z Tobą zgodzić (co do braku ekranu).

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Andrzej
  • Poziom 30  
    Umyj okienko w obudowie od srodka
  • Poziom 16  
    :arrow: amik
    Jestem przemęczony, pracowałem sporo. Wczoraj miałem jeszcze jednego curtisa do roboty i na zdalne sterowanie reagował podobnie, choć z dużo dalszej odległości (normalnie działam pilotem dwa metry od tv). I to mnie zastanowiło. Wreszcie odwróciłem tv(*) wyłączyłem światło (świetlówki) i testowałem. TV reagował normalnie nawet z 7m (dalej nie mogłem).
    (*) Pewnie jak w większości serwisów, przed ekranem tv jest lustro, u mnie około 1,5m od ekranu. Po rozjaśnieniu obrazu promieniowanie zakłoca pracę odbiornika IR (kineskop emituje podczerwień?). Akurat w tym modelu było to najbardziej widoczne (nawet z pilotem przy szybce). Dodatkowo światło z świetlówek też pewnie trochę zakłóca.
    Tak więc TSOP1736 pracuje dobrze.
    Czas dobrze wypocząć.

Pozdrawiam wszystkich świątecznie i ciepło.
    Grzesiek :sm9: