Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jedno wejście antenowe-czy można podłączyć "zeza"?

Kristuś 20 Gru 2003 22:22 2323 7
  • #1 20 Gru 2003 22:22
    Kristuś
    Poziom 13  

Witam i proszę o odpowiedź. na pytanie:
    Czy można właśnie podłączyć tzw. zeza do analogowego tunera SAT z jednym wejściem antenowym? A jeśli tak, to jak to zrobić?
    Pozdrawiam
    :wink:

0 7
  • #2 20 Gru 2003 22:31
    Osa100

Poziom 21  

Tak, można podłączyć zeza. Należy zastosować odpowiedni przełącznik konwerterów. A jaki? Zależy to m.in. od typu tunera.

0
  • #3 20 Gru 2003 23:23
    piooo
    Poziom 29  

to prawda ,najczęściej steruje się napięciem z 8-ej nóżki Euro ,ale może sprawdź najpierw czy tuner nie ma w programie funkcji DiSEqC - sterowanie przełącznikiem sygnałem 22 kHz ,wtedy nie musisz nic przełączać wszystko działa automatycznie a programy z dwóch satelitów mogą być przemieszane,pozdrawiam

0
  • #4 20 Gru 2003 23:28
    andrzej 29
    Poziom 12  

Witam.Owszem można podłączyć drugi konwerter poprzez przełącznik(do kupienia w slepach z art.elektronicznymi)który przełącza wejścia konwerterów na dwa sposoby
    1.poprzez napiecie 5 lub 12V z wyjścia euro(chyba 8 noga ale radzę sprawdzić dokładnie bo nie pamiętam)wtedy przełączenie następuje poprzez użycie przycisku TV/SAT na pilocie.
    2.układ przerzutnika -sygnały przełączane przez wyłączenie i ponowne załączenie tunera i tak na przemian .
    Osobiście polecam pierwszą wersję.

0
  • #6 21 Gru 2003 00:21
    Kristuś
    Poziom 13  

Dziękuję za odpowiedzi.
    Nie wiem zbytnio jak sprawdzić tuner. Pilota nie mam oryginalnego. A tuner to RADIX 3300S. Zakresy jakie obsługuje to:
    a) H: 0950 - 2050 (nie wiem czy to kHz czy MHz)
    b) V: 0950 - 2050

Jeśli możecie jeszcze coś podpowiedzieć będę wdzięczny. Zwłaszcza jak sprawdzić "czy tuner nie ma w programie funkcji DiSEqC".Być może to wynika z powyższych informacji?
    Pozdrawiam

0
  • #7 21 Gru 2003 00:33
    Jaś Kula
    Poziom 32  

To czy odbiornik jest wyposażony w funkcję DiSEqC czy też nie wynika z opisu na froncie odbiornika lub na tabliczce znamionowej.Jeżeli masz instrukcję obsługi to tam na pewno o tym piszą.Jeżeli nie ma w nim przełącznika DiSEqC to proponuję Ci zwykły przełącznik mechaniczny , chyba sprawdza się najlepiej. Przełącznik taki ma dwa wejścia na złącza typu F , jedno wyjście do odbiornika i mechaniczny przełącznik , przełączający wejścia. Pozdrawiam.

0
  • #8 21 Gru 2003 18:10
    Kristuś
    Poziom 13  

Witam ponownie.
    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
    Strona Dipola jest super, można tam znaleźć chyba wszystko.
    Po przeanalizowaniu różnych wariantów ostatecznie skorzystam z przełącznika sterowanego sygnałem 22 kHz. Mam nadzieję, że to dobry wybór?
    Pozdrawiam

0