Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 2.2 HDI problem z uruchomieniem silnika

mariuszfala 18 Sty 2008 00:01 12187 4
  • #1 18 Sty 2008 00:01
    mariuszfala
    Poziom 2  

Witam i proszę o poradę. W mojej cytrynie najpierw przestało działać sterownie radiem to pod kierownicą. Chciałem sprawdzić jakieś bezpieczniki i wyjąłem jeden z nich (5A pod kierownicą-jest tylko jeden) przy włożonym kluczyku i zaczęło się. Najpierw immobilizer engine fault potem jeszcze coś o airbagach a w tej chwili już nic nie działa tylko komunikat ekonomy active. Poradźcie co robić. Czy możliwe jest że przy słabych bateriach w kluczyku wariuje immobilizer? Czy to może coś poważniejszego. W załączniku jest opis tego bezpiecznika.

Regulamin pkt 11 proszę poprawić. goldwinger

0 4
  • Pomocny post
    #2 18 Sty 2008 15:11
    lucik
    Poziom 17  

1. Uzupełnij profil.
    2. odłącz akumulator na 10minut.
    3. podłącz akumulator włącz i wyłacz stacyjkę.
    4. po odczekaniu ok 2minut włącz stacyjke i spróbuj odpalić.

2
  • #3 19 Sty 2008 22:13
    mariuszfala
    Poziom 2  

Dzięki za szybka odpowiedź. To co zasugerowałeś pomogło ale nie od razu. Za pierwszym razem zrobiłem tak jak napisałeś niestety dalej nie rozpoznawał kluczyka , ale wyszedł z trybu "economo". Zadzwoniłem do serwisu i powiedzieli (być może to ktoś z twoich znajomych bo dzwoniłem właśnie do Szczecina) żebym spróbował tego samego tylko przed zdjęciem klem włożyć kluczyk do stacyjki i go przekręcić. Tak zrobiłem po 10min założyłem klemy i zaprogramowałem kluczyk od nowa(musi być w stacyjce i przekręcony na rozruch, ale nie musi działać silnik następnie wcisnąć i przytrzymać 10s guzik zamykania, a po wyjęciu odczekać 3 s i spróbować zamknąć i otworzyć drzwi) i zadziałało. Także bardzo dziękuję bo już miałem widmo holowania auta 60km do serwisu na szczęście mam autocasco i zrobiliby to w ramach ubezpieczenia. Tak czy inaczej cytryna działa więc bardzo dziękuję za pomoc.

3
  • #4 14 Wrz 2010 09:18
    ollo-01
    Poziom 2  

Warto sprawdzić baterie w kluczyku nowa to tylko 3pln wahnięcia energii w częściowo rozładowanej baterii mogą powodować błędy transmisji danych między kluczykiem i komputerem komputer myśli że to włam i blokuje różne funkcje

1
  • #5 14 Wrz 2010 15:50
    kybernetes
    Poziom 39  

Kolego mariuszfala, w 2,2 HDi po odpięciu akumulatora albo wyjęciu bezpiecznika zasilającego BSI immobiliser blokuje się na przeciąg co najmniej 1 minuty - należy spokojnie odczekać i będzie dobrze.

Co do klucza - bateria w pilocie służy wyłącznie do zasilania pilota zamków, transponder immobilisera jest zasilany bezprzewodowo z cewki anteny zamontowanej na stacyjce, toteż problemy z bateria nigdy nie powodują usterek immobilisera.

Pozdrawiam

2