Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

el ogrzewacz wody(boiler) eldominvest 72265M cieknie czasami

18 Sty 2008 01:27 3082 4
  • Poziom 10  
    Witam!
    Elektryczny ogrzewacz eldominvest 72265M, 80l, ok 2kW, montaż poziomy. Zewnętrzna obudowa składa się z 3 blaszanych elementów, cylindra i 2 pokryw. Podłączenie rur i zasilanie przez jedną z nich.
    Nagle pojawił się taki problem że z obu końców (miejsca łączenia pokryw i cylindra) zaczęła kapać woda. Co dziwne, raz kapie sporo, a raz wcale.

Nie stykałem się dotąd z boilerami, nie wiem nawet jak go rozebrać. Moje pierwsze pytania brzmią:
    - czy w ogóle naprawia się takie rzeczy? (może np woda już zniszczyła izolację cieplną i cały boiler na nic?)
    - co mogło spowodować takie objawy i jak problem usunąć ?
    - kogo w Poznaniu możecie polecić do takiego zadania? (niestety ja jestem w Krakowie a cieknie w Poznaniu)

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

PS : TU stronka z innymi produktami tej firmy, niestety 72265X nie wygląda ani trochę podobnie.

• Moderator na urlopie...
    Prawdopodobnie jest to kilkuletni bojler.Zatem jest do wymiany, a to z bardzo błahego powodu. W warunkach użytkowania i gwarancji było napisane, że należy dbać o anodę, czyli co jakiś czas ją wymieniać.Skodo anoda przestała chronić zbiornik, on po prostu pękł i niestety....
    Można pospawać zbiornik, ale ...

Dodano po 26 [minuty]:

....i należałoby zainstalować naczynie przeponowe, na zimnej wodzie
  • Poziom 10  
    tak, ma ok, 6 lat.
    Dzięki, potwierdzasz inne opinie jakie dostałem, tzn że już tylko wymiana.

A co chodzi z naczyniem przeponowym do ogrzewacza?

• Moderator na urlopie...
    Naczynie zabezpiecza bojler przed nadmiernym ciśnieniem, bo jak zapewne wiesz, woda po podgrzaniu zwiększa swoją objętość i jeżeli nie ma naczynia, to zaczyna puszczać zawór bezpieczeństwa i sobie kapie...
  • Specjalista - systemy grzewcze
    pytanie jest inne , sprawdzałes anode? 6 lat to nie jest duzo jesli jest dobra woda to i bez anody (anoda ma uzupełniac mikroubytki w powłoce emaliowanej na pękniete spawy nie podziala choc by sie rozpusciła cała w 5 minut), ale jak nie masz naczynia i wczesniej nie było problemu z kapaniem zaw bezp to troche dziwne choć nie niemozliwe ja bym zaryzykował 1 raz pospawac jesli mozesz to zrobic sam estetycznie i zach zasad bezpieczeństwa w puznieszym urzytkowaniu w innym wypadku szukaj czegoś nowego ale moze nie emaliowany a z powłoką tytanowa lub nierdzewka daja 10 lat gw