Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook PFD-104LX (kolor grafitowy) brudzi pranie

persena 18 Sty 2008 01:31 4430 4
  • #1 18 Sty 2008 01:31
    persena
    Poziom 1  

Witam, proszę o rady, co można zrobić, żeby nowa pralka przestała brudzić pranie. Użytkuję ją od pół roku i dotąd stosowałam wszelakie rodzaje prania, temperatur, ilosci i rodzaje proszku, bez płynów do płukania, odkamieniałam, czysciłam możliwe zakamarki, zamontowałam filtr sznurkowy do wody. Po praniu pojawia się ciągle niewielka ilość szarego jakby piasku, który w dotyku się rozmazuje i jest tłusty. Po odkamienianiu na powierzchni wody wystepuje tłusty srebrny nalot w postaci plam, a na dnie szare drobiny mniejsze i większe, które się też rozmazują w palcach. Bęben od spodu jest zawsze grafitowy. Nie da się bez rozkrecenia pralki go wyczyścić. Pralka jest na gwarancji, więc jak sama porozkrecam, to ją stracę. Pan z servisu popatrzył jak pralka płucze na zimno, powiadomił mnie, że pierwszy raz takie zjawisko słyszy, że pralka brudzi zamiast prać i nie podjął naprawy, za to zarzucił mi, że sama popsułam, bo za dużo sypie proszku i pralka nie dała rady go wypłukać. Mam odkamieniać. Ale to nie pomaga. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie mam juz pomysłów, żeby coś zaradzić.

0 4
  • #2 19 Sty 2008 08:24
    janren
    Poziom 25  

Proponuje żeby zgłosić reklamację do producenta podając jednocześnie jak podszedł serwisant do tego problemu.Powinni przysłać fachowca z innego serwisu.Ja miałem podobny problem z lodówką na gwarancji i serwisant nie wiedział jak się do niej zabrać a w konsekwencji tak złożył że przestała działać.Po nim poprawiał już inny serwis tylko zgłosiłem to producentowi.
    http://www.mastercook.pl/?page=formularz_zgloszenia_reklamacyjnego

0
  • #3 19 Sty 2008 10:41
    colcolcol
    Poziom 25  

"Kamień" to węglan wapnia, nierozpuszczalny w wodzie, osadza się w postaci, którą możemy pooglądać w czajniku, w zmywarce po odkamienianiu jonizatora (jeżeli wcześniej nie uzywalismy soli przez jakis czas) występuje w postaci proszku: biały nierozpuszczalny w wodzie , nie barwi!!
    Ten wywód po to aby zakonczyć temat "kamienia" jako przyczyny brudzenia w Pani pralce. Jest tylko małe ale... czy w poprzedniej pralce (ta sama woda!!) też tak było ?
    Jeżeli to dotyczy tej właśnie pralki to stawiam na słabą jakośc gum użytych do budowy pralki, potrafią zamieniac się w "gume do rzucia", która plami niemiłosiernie. Czasem są to drobiny, które przypominają silikon: marze się.
    Z takimi przypadkami spotkałem się w pralniach przemysłowych gdzie używano bardzo agresywnych środków do prania, rozpuszczono nowe fartuchy (uszczelki drzwi) w Boschach. Pralki domowe (wbrew reklamom) nie muszą być zasilane stertami chemi, wystarczy zwykły proszek dobrej jakości. Zakładam, że woda jest normalna tj nadaje się do picia, zawiera normalną ilośc żelaza, mało tzw glinki.
    W sieci wodociągowej woda ogólnie mówiąc jest OK ale jeżeli ma Pani wodę z własnego ujęcia (głębinówka) to wszystko jest możliwe.
    Sprawdzenie: jeżeli inna pralka używając tej samej wody (ten sam lokal i kran!) nie brudzi to wina jest pralki (gumy) lub dziwnej chemi, którą używa Pani do prania.

0
  • #4 19 Sty 2008 12:05
    dogr
    Poziom 2  

Problem tkwi w ilości proszku, tym co się pierze i w jakich temperaturach. Pranie jest "traktowane" różnymi płynami zmiękczającymi i antystatycznymi oraz później w noszeniu różnymi kosmetykami. Ogólnie problem jest natury "chemicznej". Nie znam tej pralki, ale większość pralek ma system "Jet", który zrasza pranie i powoduje, że woda z dolnych partii zbiornika jest mieszana z osadami z dna zbiornika i "brudy" trafiają do prania.
    Wiem, że zabrzmi to banalnie, ale trzeba dobrać ilość wsypywanego proszku do rodzaju wody (miękka, twarda) i zabrudzenia prania. Większość nie martwi się tym problemem i wsypuje proszki do pojemnika tyle ile "fabryka" sobie wymyśliła. Zbiorniczek na proszki to z reguły "śmietnik" z którego do płukania są zbierane pozostałości po wsypaniu go do prania. Ja nie stosuję sypania proszku do zbiorniczka .

0
  • #5 19 Sty 2008 15:41
    elektro-dom
    Poziom 22  

Nastawić pralkę na 90 stopni i wlączyć bez prania w środku-niech idzie do końca programu z samą wodą.Można wsypać odkamieniacz do pralek (są w sklepach).Czynność powtarzać co jakiś czas.
    Sprawdzić czy grzeje podczas prania.
    To tyle, Powinno pomóc :)
    W przyszłości sypać mniej proszku i rozcienczać płyny do płukania...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo