Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Boxer 2.8 JTD rok 2001 CR - ciśnienie paliwa 80 bar

18 Sty 2008 07:10 8745 8
  • Poziom 32  
    Problem dotyczy braku możliwości rozruchu silnika , po sprawdzeniu ciśnienia
    odczytałem wartość tylko 80 bar , a powinno być ok 350 bar. Na kopie wyskoczył błąd dezaktywacja trzeciego tłoka, czyli tłoka w pompie wysokiego ciśnienia. Czy może być to wina regulatora ciśnienia na pompie ??
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 38  
    Ostatnio paliłem co prawda malucha bo 306 2.0 HDI, ale nawet na wypiętym zasilaniu elektrozaworu trzeciego tłoczka auto odpalało. W 306 z tego samego obwodu zasilana jest pompa w zbiorniku. Był wygrzany pin na wtyczce od przekaźnika wielofunkcyjnego, tego 15 nóżkowego. Wyrzucało błąd trzeciego tłoczka i sterowania EGR bo są zasilane z tego samego pinu co pompa czyli u mnie 8 nóżka na przekaźniku.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 32  
    Tu zasilanie jest tylko mały wydatek CR , 80 bar a ma być 350 bar więc zastanawiam się czy pompa a może regulator . Będę mieć nowy to przełoże i spróbuję. A jeszcze jedno wtryski sprawdziłem na przelewach , wszystkie ok.
  • Poziom 38  
    W sumie 350 to na wolnych obrotach, do zapalenia wystarcza 120-140bar. Miałem w Vito 112 CDI lekko przepuszczający oring na regulatorze na listwie. jak aku był naładowany na full to robił 120 bar i zapalał, minimalnie wolniejsze obroty rozrusznika i nie mógł sobie do tych 120 dobić. Brak było blędów.
  • Poziom 32  
    No widzisz może i wystarczy ale ja nie mam nawet 120 bar
  • Poziom 28  
    trzeci tlok jest aktywowany tylko w momencie duzego zapotrzebowania na moc zebt zapalil
    sterownik musi zobaczyc cisnienie powyzej 100 bar wtedy aktywuje sie sterowanie wtryskiem
  • Poziom 16  
    A obroty silnika w czasie kręcenia rozrusznikiem jakie czyta sterownik silnika, powinien około 250 1/min
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam podobny problem z odpaleniem Peugeot Boxer 2.2 HDI z 2003 r.
    Z rozrusznika nie chce odpalic, chyba , ze psikne samostartem wtedy pali bez problemu.
    Bledow brak. Cisnienie ponad 120 bar.
    Prosze o pomoc
  • Poziom 17  
    Pamietajcie panowie o sprawdzeniu cisnienia pompy niskiego przed i za filtrem,to duzo powie,no i obroty silnika podczas rozruchu.