Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW GOLF II i kontrolka oleju

18 Sty 2008 10:20 11512 11
  • Poziom 10  
    Wutam, posiadam golfa II z licznikiem bez obrotomierza. I niedawno zaczela mi sie swiecic kontrolka oleju, bylem u elektryka i powiedzal ze to wina jakiegos tranzystora, tylko ze nie ma czasu zeby mi go wymienic, czy jst ktos w stanie mnie poprowadzic ?
  • Poziom 15  
    a wiec zacznij od sprawdzenia ciśnienia oleju,zanim to to zobacz czy na ściągniętym przewodzie od czujnika czy też świeci jak tak to wtenczas można sie czepić tranzystorka,a jak ściągniesz i zgaśnie to albo ciśnienie małe albo czujnik do wymiany.Wracając do tego tranzystorka to on jest na liczniku od wewnętrznej strony jego zadania to stabilizacja napięcia......pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Czy ta lampka pali się cały czas czy po załączeniu stacyjnki miga przez chwile, czy od razu się pali. Sprawdź czujniki ciśnienia, jeśli to motor 1,6 to są dwa (patrz są na filtrze oleju ) na przemian jeden przywiera a drugi puszcza po odpaleniu i po zgaszeniu odwrotnie, zasymuluj to zwierając i rozwierając do masy. Jeśli kontrolka pali się pomimo tego czas zdemontować licznik i zabrać się do niego na warsztacie. Daj znać jak poszło to pomogę naprawiłem ich już kilka, coprawda od toledo, ale bebechy mają te same.
  • Poziom 10  
    A wiec tak, dziekuje serdecznie za odpowiedz, czujniki byly sprawdzane i są dobre, wina lezy na 90 procent w liczniku.

A wiec tak licznik mam na stole co robic ;-) Ten tranzystor to jest ten ktory ma 3 nożki ?

pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak, tranzystor to ten z trzema nóżkami!
    Nie napisałeś czy kontrolka najpierw miga czy świeci od razu...
  • Poziom 10  
    Przepraszam, juz piszę
    Kontrolka od momentu przekręcenia kluczyka (od momentu grzania swiec) caly czas miga, po odpaleniu takze miga, tak jak jest w alarmach. Zle sie z poczatku wyslowilem ze swieci. Miga caly czas od poczatku do konca

Dodano po 52 [sekundy]:

Aha, i jak sciagne przewody od czujnikow i tak zrobie jak mowicie to jest tak samo, tzn kontrolka miga.

Dodano po 38 [minuty]:

A wiec mala aktualizacja, podlaczylem licznik do takiego samego golfa i niestety dzieje sie to samo czyli prawdopodobienstwo ze to ten tranzystor jest calkiem spore.
    |

Czyli to jest ten z trzema nozkami ktory jest przykrecony srobką do blaszki ?

pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Miernik masz? Trzeba zmierzyć napięcie na pierwszej i ostatniej nodze, tego "tranzystora" względem masy. Wtedy będzie wiadomo czy jest do wymiany. Zobacz też czy wszystkie ścieżki są ok!
  • Poziom 25  
    Witam . To nie jest kontrolka oleju - tylko przekroczenia temperatury płynu chłodzącego razem na jednym wskazniku temperatury .
  • Poziom 30  
    Ten stabilizator z trzema nożkami zasila wskaznik temperatury i poziomu paliwa.Jak jest uszkodzony to te wskaźniki żle wskazują.W liczniku jest oddzielny układ od dynamicznego mierzenia ciśnienia oleju.
  • Poziom 10  
    sciezki są ok, sprawdzalem, dzis bylem kupic tę cześć i nie dostalem tego nigdzie bo powiedzieli ze trzeba jakies poziomy mierzyc.

Cos poradzicie ?

Dodano po 2 [minuty]:

wlasnie dziwlnilem do elektryka i mi zdradzil ze jakis modul caly trzeba zmienic ;/
  • Poziom 25  
    Czy mówisz o tej kontrolce we wskaźniku temperatury ? Jeśli tak to sprawdź czujnik temp lub wymień sam wskaźnik temperatury lub wymień w tym wskaźniku scalak LM741. (ile masz czujników w króciec wychodzący z głowicy ?)
  • Poziom 10  
    kurde, panowie przeciez jest w temacie i wogole ze to kontrolka od OLEJU, po odpaleniu kontrolka caly czas miga, byl licznik zalozony do innego auta i to samo, byl takze inny licznik w MOIM aucie i bylo dobrze, czyli ewidentnie wina jest w liczniku.

Jest to licznik bez obrotomierza. Scalak ktory ma trzy nózki i jest kladany i przyczepiony na jedną srobke jest dobry na 100 procent dlatego ze mialem wlozonego go do innego licznika.

Jak jak wspomnialem dzownilem do elektryka ktory by mi to zrobil i mowil ze trzeba caly modul wymienic ale chcial za duzo w.g mnie i dlatego prosze was o pomoc.

Dziekuje

Dodano po 50 [minuty]:

ok witam, ponownie, po dokladnym obejrzeniu licznika, wyszlo na to ze przy wtyczce jedna sciezka byla przepalona, tak wiec po zlutowaniu wszystko dziala jak nalezy,

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Temat zamykam