Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie o Navcomm TK-750 vhf

18 Sty 2008 11:25 10167 10
  • Poziom 11  
    Witam przymierzam się do zakupu radyjka na 2m Navcomm tk-750 to dobry wybór
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    To było pytanie czy zdanie twierdzące?
    Jeśli pytanie to odpowiedź brzmi: Nie

Jakoś tego czegoś w niczym nie odbiega od jakości PMR za 50 zł.
  • Poziom 14  
    mpn103 a czy używałeś tego radia że tak twierdzisz ?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Radiotechnika - CB, KF, UKF, TV
  • Poziom 10  
    a ja używam NAVCOMA TK-750 i jestem z niego zadowolony polecam, tylko szkoda ze niema tonu 1750hz
  • Poziom 13  
    Daje namiar na strone: http://pmr446.info/viewtopic.php?t=948&postdays=0&postorder=asc&start=15

"Bury masz racje, radiostacja navcoma to chiński produkt.
    Navcom to tylko zamawia pakuje i idzie na kraj, dla tej firmy to nazywa się produkcją.
    Zresztą pełno jest artykułów o wadach navcomma na elektrodzie - tam sie wypowiadają specjaliści w swojej branży.

Co chcesz od chińczyka, nie można zbyt wile rządac od takiego poroducenta.
    Czytałeś Manuala pełno w nim błedów, opisy i ustawienia sprzetu nie sa zbyt jasne (z chińskiego trochę trudno tłumaczyć .
    ).

Tak krótkofalówka Navcoma jest wrażliwa na wilgoć to potwierdzam, ta kalpka do słuchawek to nie jedyna zmora radiotelefonów TK-760, TK-750. Kondom pomyłka, zero ochrony przed wilgocią daj sobie spokój, szkoda kasy wydawać.
    Kontrolka stanu baterii źle działa - 10 minu przed wyczerpaniem ubywa tylko jedną kreskę.
    Żle podaje moc sygnału i czułość którą sprawdzaliśmy z VX-3 rzeczywiście dużo gorsza.
    Podobno wadą jest antena ale my przeprowadziliśmy testy z tą radiostacją z anteną od VX-2 (pasuje) to tylko trochę pomogło wówczas.
    Czułość jest mizerna i mikroprocesor słabszy od japońców, którzy są przecież w ścisłej czołówce na rynku światowym, tam o navcommie nawet nie słyszano.
    Zrobiliśmy nawet testy przy uzyciu gps w lesie navcomm TK-760 dawał zasięg do 900m, VX-2 do 1250m, VX-3 nawet do 1300m. Las dobrze tłumi wiec dane jak najbardziej są pokazowe.

Co do wymiarów to mi nie przeszkadzały choć dla paralotniarza jest różnica czy dostaniesz w łeb navcommem który ponad 200g waży czy 125g japończykiem przy twardym lądowaniu.

Nie polecam również do latania tego radia, lepiej rozblokować VX-3 - można muzyki z radia posłuchać podczas lotu.

Jak chcecie się dowiedzieć paralotniarzu co myślą o tym navcomie szkoły paralotniowe to zapytaj w jednej z najsłynniejszej u dudka - on by ci navcoma nie polecił."

Ja ostanio przeczytałem iż navcom wymienił w TK-750 i TK-760
    n akumulatory oczywiście na słabsz i tańsze, takim to sposobem
    TK-750 i TK-760 zamiast jak w specyfikacji ważyć 230g radiotelefony te ważą zaledwie 190-195g.
    Czego ludzie nie wymyślą z pazerności.
    PZD!!!:D
  • Poziom 11  
    Moja TK-750 waży 194.1 g myślisz, iż to aż tak jest żle??
    Rzeczywiście w instrukcji jest ok. 230g - no i zdecydowanie cosik krócej trzyma niż to co napisali.
    Teraz rozumiem dlaczego wskaźnik rozładowania baterii tak kiepsko wskazuje, jak był zaprojektowany do innej baterii mocniejszej to nic dziwnego że 10 min przed końcem nadawania tylko jedna kreska ubywa, a jak sprzęt już prawie nie działa to dwie kreski z trzech i tak się jeszcze palą. Wszystko to te pieniadze, aby jak najtaniej kupić i najdrożej sprzedać.
    Z tą anteną to potwierdzam, rzeczywiście ta w komplecie nie jest najlepsza. :cry:

PZD!!!
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    bury104 napisał:
    Tak krótkofalówka Navcoma jest wrażliwa na wilgoć

To nie jest krótkofalówka.
    Cytat:
    Czułość jest mizerna i mikroprocesor słabszy od japońców

Możesz podać czułość w µV .
    Cytat:
    Zrobiliśmy nawet testy przy uzyciu gps w lesie navcomm TK-760 dawał zasięg do 900m, VX-2 do 1250m, VX-3 nawet do 1300m. Las dobrze tłumi wiec dane jak najbardziej są pokazowe.

To jakiś Żart ??? :D
    Cytat:
    Jak chcecie się dowiedzieć paralotniarzu co myślą o tym navcomie szkoły paralotniowe to zapytaj w jednej z najsłynniejszej u ..... - on by ci navcoma nie polecił."

Kolego co Ty wypisujesz.

Gdzieś usłyszane, podglądane a wypowiadane przez Ciebie jako - Pewnik i Autorytet -.

Cytat:
    Czego ludzie nie wymyślą z pazerności.

No własnie.

Piszę ten post , ponieważ wydaje mi się , że zaniża on poziom elektrody.
    Czy kiedykolwiek próbowałeś wykonać prawidłowy pomiar : moc , czułości i stanu naładowania baterii. :?:

Regulamin pkt. 8.1 , pkt. 10.7 , pkt. 12

Pozdrawiam
    PS. Wpis NIE dotyczy dyskusji o warunkach technicznych tych radii.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    To ja dołożę swoje trzy grosze.

bury104 napisał:
    Ja ostanio przeczytałem iż navcom wymienił w TK-750 i TK-760
    n akumulatory oczywiście na słabsz i tańsze...

marcinlas napisał:
    Rzeczywiście w instrukcji jest ok. 230g - no i zdecydowanie cosik krócej trzyma niż to co napisali.

No to chyba normalne, że radiostacja krócej "trzyma" jak akumulator ma mniejszą pojemność. Mniejsza waga radiostacji przez mniejszą pojemność akumulatora.

SP5ANJ napisał:
    bury104 napisał:
    Czułość jest mizerna i mikroprocesor słabszy od japońców
    Możesz podać czułość w µV .

No właśnie możesz podać czułość, kolego bury104.
    bury104 napisał:
    Czytałeś Manuala pełno w nim błedów, opisy i ustawienia sprzetu nie sa zbyt jasne (z chińskiego trochę trudno tłumaczyć .
    ).

Z tym mogę się zgodzić, ale...
    Cytat:
    Czułość jest mizerna...

Piszesz, że z języka chińskiego jest trudno przetłumaczyć.
    Z twojego opisu wynika, że również źle przetłumaczyli czułość odbiornika, która wynosi <20µV (12dB).
    Tylko jak byś nie wiedział w tekstach chińskich i innych (np. instrukcje obsługi sprzętu elektronicznego) wartości liczbowe wraz z jednostkami są podane tak: 20uV, 15mA itp.
    Tak jest na całym świecie.

bury104 napisał:

Możesz to bardziej rozwinąć bo nie rozumiem.

marcinlas napisał:
    Z tą anteną to potwierdzam, rzeczywiście ta w komplecie nie jest najlepsza. Crying or Very sad

Kiedy wy w końcu dowiecie się co nie co na temat anten helikalnych.
    Nie ważne czy antena jest w radiu za 3000 PLN-a czy w radiu za 300 PLN-a.
    Wszystkie one działają tak samo. Fizyki nie da się oszukać.
    Zysk poniżej 0dBd (około -4dBd).
    Charakterystyka tych anten jest bardzo krytyczna.
    Mowa teraz o częstotliwości 145 MHz.
    Aby taka antena była w rezonansie przy częstotliwości 145MHz minimalna odległość od operatora musi być około 10cm.
    Im dalej tym lepiej.
    Jeżeli chcecie mieć lepsze osiągi to polecam antenę 1/4λ.
    Jest to antena zrobiona z anteny teleskopowej i jej zysk wynosi -1dBd.
    Jeszcze lepszą anteną jest antena 5/8λ jej zysk to 3dBd.

PS Już chyba wiem o co ci chodzi z tym GPS-em. Zrobiliście po prostu test zasięgu itp.
    Tylko jak byś nie wiedział takie testy przeprowadza się w terenie odkrytym.

PS2 Kolego SP5ANJ może ta dyskusja zaniża poziom Elektrody, ale czasami trzeba podać konkrety. Ja posiadam Navcomm TK-750 i jestem po pierwszym formatowaniu akumulatora. Jak zakończę całkowite formatowanie baterii to dopiero wtedy będę mógł podać jak sprawuje się akumulator tzn. ile "trzyma" podczas odbioru i ile "trzyma" podczas nadawania. To będzie wiarygodny pomiar.
    Można jeszcze oczywiście zrobić pomiar pojemności baterii, ale to już trudniejsza sprawa.
    Jeżeli ty albo, któryś moderator działu Radiotechnika uznacie, że temat należy zamknąć to oczywiście zgodzę się z tym.
    Jednak jak będę miał coś do dodania konkretnego na temat tej radiostacji (warunki techniczne) to poproszę o otwarcie tematu.
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich Grupowiczów

Reprezentuję firmę NAVCOMM i na samym początku chciałbym podziękować wszystkim obecnym i przyszłym użytkownikom naszych produktów za wyrażane tu opinie. Stanowią one dla nas cenną informację na temat jakości oferowanego przez nas sprzętu, a część z zamieszczanych na grupie uwag na pewno zostanie przez nas uwzględniona przy projektowaniu kolejnych modeli.

Dzisiejszy post stanowi złamanie pewnej reguły obowiązującej w naszej firmie – niepisywania na grupach dyskusyjnych. Owszem czytamy posty i jeśli jest taka potrzeba odpowiadamy bezpośrednio autorom, ale na tym uważam nasza rola się kończy.
    Powodem tego posta jest Pan Bury (Zenon2000), który rozpoczął krucjatę przeciwko naszej firmie. Ponieważ poziom agresji tego Pana przekracza naszym zdaniem ogólnie przyjęte normy, chciałbym aby czytający poznali także nasze stanowisko w tej sprawie.
    Pan Bury (na innych forach piszący pod pseudonimem Bury104) zamówił u nas pod koniec października 2 szt. radiostacji serii TK + dodatkowe akcesoria. Traf chciał, że kilka dni wcześniej zakończyła się promocja na radia tej serii i w dniu zamówienia cena była o 30zł droższa. To był też powód dla którego Pan Bury wysłał do nas zamówienie mailem, a nie skorzystał z Allegro (mimo, że jest zarejestrowanym użytkownikiem tego serwisu) ani naszego sklepu internetowego – tam były już zmienione ceny. Ponieważ w treści maila (zamówienia) podane były niższe ceny powiadomiliśmy Pana Burego, ze promocja została zakończona i nie możemy zrealizować jego zamówienia w podanych w mailu cenach. Na to Pan Bury, że to skandal, że rozmawiał z nami tydzień temu przez telefon i że wtedy podaliśmy mu niższą cenę. I wtedy podjęliśmy decyzję, której konsekwencje ponosimy do dziś zgodziliśmy się sprzedać sprzęt po wcześniejszej, niższej cenie. Pewnie dla większości z Was było by to satysfakcjonując rozwiązanie, ale nie dla Pana Burego. W kolejnych mailach poinformował na że chcieliśmy go naciągnąć i że skoro tacy z nas naciągacze to sprzęt pewnie też jest naciągany itp. W miedzy czasie przesyłka dotarła do Pana Burego i się zaczęło. Pierwsze żądanie dotyczyło 400szt (tak to nie pomyłka) śrubek do klapki, bo skoro pierwszą zgubił po kilku minutach to do końca roku zgubi ich pewnie z 400. Potem dostało nam się za nietypowe nacięcia na łepku śrubki do klapki, że niby potrzebny jest specjalny krzyżak i że jak będzie latał z takim krzyżakiem w kieszeni to w razie upadku śrubokręt wbije mu się w brzuch. Kolejne pretensje dotyczyły braku folii na wyświetlaczu, mniejszej o 30gr niż w podana w instrukcji wagi radiostacji, nieużytecznego pokrowca i braku wodoszczelności. Następnie pojawiły się problemy z parametrami technicznymi. Ponieważ satysfakcja jest w naszej firmie gwarantowana najprostszym dla nas rozwiązaniem było zaproponowanie Panu Buremu przyjecie sprzętu z powrotem w zamian za zwrot gotówki. Mało tego zaproponowaliśmy że może towar odesłać na nasz koszt nie tracąc ani złotówki z wydanej u nas kwoty. Niestety Pan Bury nie skorzystał z tej propozycji a zamiast tego zaczął rozpisywać się na temat zakupionego sprzętu i tego jacy z nas oszuści i naciągacze. A my oszuści wysłaliśmy mu jeszcze za darmo i na nasz koszt zgubioną śrubke i klapkę.

Taka jest duga strona medalu. Mam nadzieję, ze powyższy tekst pozwoli czytelnikom tej grupy spojrzeć na posty wypisywane przez Pana Burego z trochę innej perspektywy.

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich
    Mythbuster
    NAVCOMM
  • Moderator
    Temat ma już prawie rok. Dyskusja zeszła z tematu na prywatne walki i pomówienia.
    W związku z tym, temat zamykam. Autor tematu, poprzez PW może poprosić o ponowne otwarcie.