Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wpisać hasło-zablokowany ekran nawigacji MyGuide 3100 GO

discovery 18 Jan 2008 14:17 7508 29
    discovery
    Level 11  
    Witam serdecznie, jestem posiadaczem nawigatora MyGuide. Dwa dni temu, dzięki pomocy forum elektrody, udało mi się odblokować dostęp do systemu operacyjnego, lecz wczoraj coś mnie skusiło, aby w systemie ustawić hasło. Wszystko było pięknie i cudownie, do momentu wyłączenia urządzenia. Po ponownym jego włączeniu, na wyświetlaczu widać tylko logo systemu, powyżej aktualna data i..... tyle... Domyślam się, iż jest to okno logowania do systemu, jednak nie widać ani klawiatury ekranowej, ani pól do wpisania hasła. Okna nie da się przesuwać.

Po podłączeniu urządzenia do komputera, ActiveSync prosi o podanie hasła, po jego wpisaniu, można dostać do katalogów na urządzeniu.

Jak jednak usunąć to nieszczęsne hasło? Kombinuję od wczoraj, szukam w sieci, jednak nic nie znalazłem, nie posiadam kopii systemu, mam tylko kopię oryginalnej mapy.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    marek216

Level 43  
    Jaki to Myguide :?:

Kilka rozwiązań:
    - zdobędziesz kopię rejestru bez hasła,
    - poszukasz tego hasła w rejestrze
    - wgrasz na nowo rom ( mało realne )
    discovery
    Level 11  
    Jest to MyGuide 3100 GO, tak się składa, że mam kopię rejestru, zanim zacząłem grzebać. Zaraz sprawdzę, czy przywrócenie rejestru pomoże.
    marek216

Level 43  
    Nie wiem czy w nim grzebiesz, polecam CeRegEditor
    discovery
    Level 11  
    Używam CeRegEditor, niestety przywrócenie rejestru nic nie pomogło, widocznie informacja o haśle, musi być w innym miejscu.
    marek216

Level 43  
    Jesli masz kogoś z taką nawi to zrób sobie kopie jego rejestru.
    discovery
    Level 11  
    Niestety nie znam nikogo, kto posiada takie urządzenie i mógłby udostępnić mi backup plików. Pogrzebałem jeszcze trochę w rejestrze i doprowadziłem go do takiego stanu, jak był przed jakimikolwiek modyfikacjami, lecz nadal jedyną rzeczą jaką widzę jest logo systemu wraz z datą.

Zastanawia mnie, czy istnieje jakaś aplikacja pozwalająca na zarządzanie tym systemem z poziomu PC.
    marek216

Level 43  
    Niby tak - ale widzisz to samo co na ekranie PNA.

Więc w twoim przypadku nic nie daje
    discovery
    Level 11  
    Może wówczas widać byłoby całe okno logowania, które tak pechowo wyszło poza wyświetlacz. eh powoli zaczynam tracić do tego siły, jednak ciekawość jest pierwszym stopniem do piekła...;)

//edit:

A jak wygląda ewentualna reinstalacja takiego systemu na tego typu urządzeniach?
    marek216

Level 43  
    Nie ma właściwie czegoś takiego jak reinstalacja.

System jest w ROM - jeśli zdechł to rom wgrywa się ponownie.
    discovery
    Level 11  
    Rozumiem... w między czasie, znalazłem w rejestrze klucze, w których można zmienić rozdzielczość wyświetlanego obrazu, przy zwiększeniu rozdzielczości widać pole do wpisania hasła, niestety obraz jest rozjechany i nie mogę nadal nic zrobić, gdyż chyba pole dotykowe jest ograniczone... cóż będę kombinował nadal.

//edit:

No niestety za szybko się ucieszyłem, udało mi się jedynie zmienić zakres wyświetlania, a nie samą rozdzielczość wyświetlanych okienek.. W takim razie znów jestem w punkcie wyjścia.

//edit:

A jednak, po dwukrotnym zwiększeniu rozdzielczości, widać okno logowania, jednak nie da się z niego skorzystać. Może jakiś pomysł się teraz nasunie? :)

Jak wpisać hasło-zablokowany ekran nawigacji MyGuide 3100 GO
    marek216

Level 43  
    Tu masz klawiaturę.

Daj ją do autostartu za pomocą activesync i zrób reset.

W lewym górnym rogu będzie ikona - jak uda ci się wpisać to uratujesz navi.

Jak nie ruszy to zaklikaj mi w gg
  • Helpful post
    kitor
    Level 34  
    Quote:
    w między czasie, znalazłem w rejestrze klucze, w których można zmienić rozdzielczość wyświetlanego obrazu
    Możesz coś więcej napisać, jakie to klucze?
    discovery
    Level 11  
    Jasne, są to wartości CxScreen (domyślnie 320) oraz CyScreen (domyślnie 240) w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\Display\AT_LCD1
    kalafior17
    Level 1  
    niestety mam ten sam problem i zmiana rozdzielczosci nie wiele pomogla.
    nie wiem co dalej. jak ktos ma jakis pomysl niech pisze. moze ktos ma roma do tego?? pideslijcie linki co kolwiek. jak cos adres mail kalafior17(malpa)op.pl
    discovery
    Level 11  
    No niezły ubaw.. systemy operacyjne Microsoftu są rewelacyjne, nawet na urządzeniach mobilnych.. Właśnie skończyła mi się sesja, więc zabieram się dalej do kombinowania, jeśli uda mi się osiągnąć kolejny krok, to chętnie podzielę się informacjami. Ciebie również zachęcam do kombinowania, a wszelkie informacje proszę zamieszczać tutaj na forum, na pewno więcej osób na tym skorzysta :)

Pozdrawiam.

//edit:

Poszperałem znów trochę w googlach i udało mi się znaleźć aplikację, która pozwala:

Quote:
    The Handheld Handler promotes your handheld from a gadget to the only computer you need. Install the software, connect at any workstation--at home, at work, on travel, anywhere--and use the standard desktop monitor, keyboard and mouse to work comfortably and much more efficiently on your Pocket PC. Harness the power that your handheld computer can offer! The Handheld Handler stands apart from other similar products on the market because it allows you to work at any resolution and in both portrait and landscape screen orientation.

Wersje trail, 15 dniową można pobrać tutaj: http://www.ppc4all.com/appdetail.php?id=1696 i właściwie to rozwiązałoby problem, tak mi się przynajmniej wydaje, lecz problem jest z jej instalacją na GPSie. Domyślam się, że po instalacji poprzez AcitiveSync trzeba coś jeszcze kliknąć w WinCE. W każdym razie, aplikacja kliencka nie potrafi się podłączyć.
    kitor
    Level 34  
    Jeśli chodzi ci o kontrolę palmtopa z PC to poszukaj aplikacji MyMobiler (może działać zarówno w połączeniu AS jak i po necie ale tego chyba nie wykorzystasz). Używam na codzień z pocketami od WM2003 w górę i z handheldem na Windows CE .net 4.2

A tak nawiasem do Marka - ten problem z IE występuje na większości navi, ktoś rzucił podejrzenie na brak .net compact farmeworka.
    discovery
    Level 11  
    Znalazłem, pobrałem i zainstalowałem MyMobiler, jednak mam problem z podłączeniem. Domyślam się, że w czasie podłączania, w urządzeniu przenośnym trzeba wyrazić zgodę na połączenie, albo na przejęcie obrazu. U mnie ze względu na to okno logowania, nie widać żadnego okna z prośbą o akceptację połączenia.
    kitor
    Level 34  
    Nie, na urządzeniu sam się uruchamia klient. Nie trzeba nic akceptować
    marek216

Level 43  
    Klient odpali się po zalogowaniu - czyli tak czy siak musisz wpisać hasło.
    discovery
    Level 11  
    A jak wyglądałaby kwestia podłączenia zwykłej komputerowej klawiatury USB, przez przejściówkę na mini USB? System Windows CE w ogóle obsłuży takie urządzenie?

Jedyną rzeczą jaką muszę wykonać, to wpisanie tego nieszczęsnego hasła.
    Mam jeszcze pytanie, gdzie w takim razie, może znajdować się owe hasło. W końcu musi znajdować się w pamięci flash, skoro można je zmieniać...
  • Helpful post
    marek216

Level 43  
    Hasła szukałbym w rejestrze - nie pytaj gdzie bo nie miałem potrzeby szukać.

Klawiatura USB nawet jeśli byłaby obsługiwana to po starcie systemu.
    kitor
    Level 34  
    Marek - jak pamiętam to system ładował sterowniki USB nawet jak był zablokowany hasłem
    discovery
    Level 11  
    Po prawie czterech miesiącach zmagać, temat jest dla mnie zakończony. Oddałem nawigację do serwisu, po dwóch tygodniach przywrócono poprzedni stan. Nie mam pojęcia, w jaki sposób został naprawiony, co prawda jestem tego ciekaw, jednak najważniejsze, że wszystko działa.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Pozdrawiam.
    marek216

Level 43  
    Z ciekawości ile - cię to kosztowało ?
    xxxpiniuxxx
    Level 21  
    marek216 wrote:
    Z ciekawości ile - cię to kosztowało ?

Odpowiadam na twoje pytanie przyjacielu. Koleś kiedyś do mnie pisał ( miał MIO - sam odblokował Ce) i w serwisie na nowego czystego ROM skasowali go 170zł. Podejżewam że kolega discovery mógł zapłacić podobną cenę. Pzdr
    szymekp1
    Level 2  
    Dla zainteresowanych rozwiązaniem problemu z hasłem (i nie tylko):

1) uzyskać obraz systemu z serwisu producenta urządzenia
    2) wgrać oprogramowanie z karty SD (banalnie proste - twardy reset, start z SD, 30s instalacji)
    3) odpalamy i mamy fabryczny, często bardziej aktualny, czyściutki soft

Uwaga: hasło nie jest zaszyte w rejestrach - szkoda czasu na ich przywracanie, klawiatyura przez przelotkę - ryzykowna sprawa, no i oczywiście tracimy dane inne zapisane na urządzeniu (ale można je skopiować przed operacją), okno logowania w windowsie jest nieprzesuwne i niedostowane w rozdzielczości - takie niedopatrzenie microsoftu;
    cena za update softu w serwisach to 170 -250 (zależy od producenta)
    marek216

Level 43  
    szymekp1 wrote:
    Dla zainteresowanych rozwiązaniem problemu z hasłem (i nie tylko):

1) uzyskać obraz systemu z serwisu producenta urządzenia
    2) wgrać oprogramowanie z karty SD (banalnie proste - twardy reset, start z SD, 30s instalacji)
    3) odpalamy i mamy fabryczny, często bardziej aktualny, czyściutki soft

Uwaga: hasło nie jest zaszyte w rejestrach - szkoda czasu na ich przywracanie, klawiatyura przez przelotkę - ryzykowna sprawa, no i oczywiście tracimy dane inne zapisane na urządzeniu (ale można je skopiować przed operacją), okno logowania w windowsie jest nieprzesuwne i niedostowane w rozdzielczości - takie niedopatrzenie microsoftu;
    cena za update softu w serwisach to 170 -250 (zależy od producenta)

1. Jak dla mnie post nic nie wnosi - większość romów nie jest dostępna.
    2. Hasło jest w rejestrze i jeśli nawigacja uzyskuje komunikację z ActiveSync to można je wyłączyć z poziomu PC.
    3. To że okno się nie da ruszyć to nie niedopatrzenie tylko z założenia nie ma takiej konieczności. System na PNA PND jest celowo okrojony
    szymekp1
    Level 2  
    Romy są dostępne - wystarczy rozmawiąć z kompetentnym pracownikiem działu pomocy technicznej (nieudostępnianie softu dotyczy niewielu firm o nienajwyższej jakości produktów - korzystają z gotowych komponentów i sami nie bardzo wiedzą jak coś naprawić. Co do hasła może coś mi umknęło - skoro wiesz gdzie jest w rejestrach do sie pochwal wiedzą inni napewno też by chcieli skorzystać z twojej wiedzy. Przywróciłem rejestry ( w drodze doświadczenia) z kopi niezahasłowanej - hasło nie zniknęło - stąd moje spostrzeżenie.
    wince
    Level 1  
    Jestem tu nowy więc cześć.

Wrzucilibyście na serwer Windowsa CE lub rejestr nawigacji Smart sg360?
    Jest mi to bardzo potrzebne więc bardzo was proszę.

Szukałem po necie ale nic nie znalazłem.
    Myślę , że mi pomożecie bo dzięki wam odblokowałem tę nawigacje do poziomu palmtopa, a jak nie będziecie mieli to chociaż powiedzcie gdzie wrzucić Backup.

Proszę was bardzo o pomoc!!!!!!!!!