Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radiotelefon "真raw"

andreaw317 18 Jan 2008 17:15 5389 6
    andreaw317
    Level 2  
    Witam wszystkich forumowicz闚.

Posiada stary radiotelefon 簑raw produkowany przez warel.
    Zdj璚ie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c202850d46694753.html

W tej tematyce jestem zielony. A informacji na jego temat nie ma du穎 w sieci. Mam do was par pyta.

Do czego on teraz mo瞠 s逝篡?
    W jakiej cz瘰totliwo軼i dzia豉?
    Nie posiadam do niego anteny, mo積a zrobi j domowymi metodami, kawa貫k drutu czy co takiego?
    Jak sprawdzi czy dzia豉? Teraz w陰cza si, 鈍ieci si kontrolka i szumi.
    Mikrofonu r闚nie nie posiadam.

Prosz og鏊nie napisa co na jego temat.

Z g鏎y dzi瘯i i pozdrawiam.[/img]
    c2h5oh
    Moderator
    Cze嗆.

Radiotelefon 狹RAW dzia豉 w pa鄉ie CB.

Je瞠li jest sprawny, to powiniene "nawi您a z nim kontakt" ze zwyk貫go radia CB.
    真rawie pracowa造 wed逝g starych przepis闚, to znaczy na 27,120 z tolerancj 0,6%. Kilka kana堯w, wi璚 豉two znajdziesz. Mo瞠sz cz瘰totliwo嗆 odczyta z tabliczki znamionowej lub kwarcu nadawczego.
    Moc oko這 150 mW, w obudowie zasilacz sieciowy, g這郾ik, mikrofon przypinany poprzez z陰cze z przodu.
    Oczywi軼ie, do dyspozycji 1 kana.
    To taka stacjonarna wersja radiotelefonu ECHO.
    By ju opisywany na elektrodzie. Poszukaj sobie tych post闚.
    pan_deejay
    Level 22  
    Ja si dawno temu spotka貫m z tym zabytkiem.To radio pracuje na jednym z kana堯w (w 鈔odku jest kwarc na jeden kana) w pa鄉ie 27MHz - czyli CB radio.Og鏊nie rzecz ujmuj帷 jest to stacjonarna wersja r璚znego radiotelefonu bodaj瞠 "Echo2".Pojedyncza przemiana cz瘰totliwo軼i (456 kHz),czu這嗆 kiepska i moc kiepska w por闚naniu do dzisiejszych radiotelefon闚 CB.Tu masz schemat :https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=349254#349254

Ech,zbyt d逝go pisa貫m posta i C2H5OH mnie wyprzedzi. :D
    andreaw317
    Level 2  
    Na tabliczce pisze "f=27.260" . przy這篡貫m zwyk豉 anten do radia z karty telewizyjnej. Po przy這瞠niu s造cha troch g這郾iejszy szum i tyle.
    sq8wit
    Level 14  
    No to czyli masz jak to kolega pan_deejay zauwa篡 do嗆 kiepskie :) CB i to na kanale 26.
    Jedyn sensown w miar rzecz jest zmiana kwarca tak by radio pracowa這 np. na 27.180MHz
    Wtedy bedziesz mia 19 kana, lecz czy warto? NIC dobrego na tym kanale nie us造szysz:) sam 鄉ietnik, niezbyt przydatny do s逝chania w domu-co innego w samochodzie ale raczej nie bedziesz tego radia wozi w autku:))
    Ewentualnie jeszcze pozostaje jaka lokalna 陰czno嗆 np. z koleg, kt鏎y ma CB radio, ale to po pod陰czeniu jakiej cho熲y prowizorycznej anteny na to pasmo.
    Osobi軼ie przygode z radiem te zaczyna貫m od jakich popsutych CB, kt鏎e nie wiedzialem do czego tzn. do jakiej anteny pod陰czy....
    Zreszt ni tu chyba miejsce na moje refleksje :)
    Je瞠li Ci temat radyjek itp interesuje, a niewiesz "jak sie do tego zabra" napisz najlepiej na GG, kt鏎e poda貫m w poprzednim po軼ie,postaram si Ci jako pom鏂.
    Serdecznie Pozdrawiam.
    Bogdan.
    przemekz_
    Level 1  
    Witam serdecznie,
    Prosz mi darowa odkopywanie tematu, jednak potrzebuje pewnych informacji zwi您anych z tym radiotelefonem a mianowicie, czy kto z was orientuje si jaki jest schemat zasilacza sieciowego do tego radiotelefonu? Ogl康a貫m schemat do radia Echo2, jednak jest on zasilany bateriami, st康 nie odnalaz貫m odpowiedzi na moje pytanie.

Licz na pomoc, pozdrawiam.
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    przemekz_ wrote:
    Prosz mi darowa odkopywanie tematu ...

Nie mo瞠my - mamy Regulamin.

Podpowiem i zamykam temat.

Radiotelefon "真raw"

Radiotelefon "真raw"

Pozdrawiam.