Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw Diora WS 704 - same problemy?

nootropil 21 Gru 2003 10:30 2083 2
  • #1 21 Gru 2003 10:30
    nootropil
    Poziom 10  

Posiadam wiez Diora i praktycznie z kazdym elementem mam problem.

radio po odcieciu zasilania (glowny wylacznik na
    wzmacniaczu z ktorego pobiera prad) i ponownym wlaczeniu nie
    "wstaje", jest jakby martwe i nie reaguje na nacisniecia jakiegokolwiek
    klawisza. Czesto na wyswietlaczu zapalaja sie losowo poszczegolne jego
    elementy tzn po kazdym wlaczeniu zasilania pokazuje cos innego, albo nic.

odtwarzacz CD CD704 ktory nie czyta plyt tzn po wlozeniu plyty nawet nia nie zakreci zeby cos przeczytacz (stalo mu sie to po podrozy)

oraz korektor FS704 ktory nie wyswietla tych skaczacych slupkow (podswietlenie wyswietlacza dziala)

Jedynie wzmacniacz jest w miare OK. Tylko jak mam wylaczone "podbicie" loudness i je wlaczam to musze mocno sciszyc bo trzask jest taki ze az strach - czy z tym tez mozna cos zrobic?

Slowem polski szajs ? Warto to wszystko naprawiac w serwisie? (bo ja sie na tym nie znam, najwyzej bezpiecznik moge wymienic) ile mnie skasuja?
    A moze zaczac inwestowac skladac "normalna" wieze? Bo jak ta naprawie cala i znow mi sie wszystko zacznie psuc..........Moze zamiast wydawac pieniadze na naprawe kupic jeden porzadny element?

--
    nootropil

Proszę poprawić temat.
    Regulamin pkt. 11.
    GM

0 2
  • #2 21 Gru 2003 13:09
    altus1
    Poziom 18  

Witam

Byłem kiedyś "szczęśliwym" posiadaczem zestawu diory 500.(to samo co 700 tylko antracyt czarny)
    Powiem szczerze,że najwięcej problemów miałem tylko z magnetofonem MDS 502.( Trzy takie magnetofony-wszystkie wymieniane jeden po drugim po 5 uszkodzeniach w czasie gwarancji) Z biegiem czasu wszystko stopniowo wymieniłem na Technicsa, zostawiłem tylko wzmacniacz WS 504 -bo naprawdę warto.

W każdym sprzęcie z biegiem lat wysychają kondzioły. Jeżeli chodzi o tuner to wymieniłbym główny kondzioł w zasilaczu i kondzioł resetujący procesor.
    CD zacząłbym od przeczyszczenia soczewki i sprawdziłbym górne łożysko czy nie wyskoczyło (tak miałem w CD 502)

Wzmacniacz -nad nim popracuj najwięcej (bo jeżeli chcesz się pozbyć zestawu-to zostaw tylko wzmacniacz, jest naprawdę czadowy)
    W moim wzmacniaczu po włączeniu loudnesa świeciła się tylko dioda nie załączał filtru.Odkręciłem, przeczyściłem wszystkie złączki, polutowałem trochę płytę i dzała do tej pory (aha wymieniłem profilaktycznie wszystkie kondziołu elektrolityczne ok 70szt i jest OK!)
    ps nie oddawaj do serwisu bo przepłacisz.

0
  • #3 21 Gru 2008 18:14
    daro30elektro
    Poziom 14  

Zestaw faktycznie może doprowadzić do bliżej nie określonych stanów użytkownika ale jest na to rada.Jeżeli czujesz jakiś sentyment do tego zestawu to go sobie zostaw tylko znajdz jakiegoś miłośnika tego typu sprzętu a on zrobi za ciebie wszystkie niezbędne naprawy.Osobiście posiadam zestaw SLL 500 do dnia dzisiejszego,wszystko działa wyśmienicie choć nie było tak od razu.Wiele wieczorów i pieniędzy poświeciłem aby doprowadzić ten sprzęt do takiego stanu jak dzisiaj.Konstrukcja jest dobra z założenia jednak uzyte elementy do budowy tego sprzętu pozostawiają wiele do życzenia.Prócz trafa,podzespołów ALPS-a,radiatorów,itp to reszta nadaje się od razu do wymiany.Osobiście wymieniłem mase elementów,dokonałem kilku istotnych modyfikacji,rozbudowałem możliwości sprzętu o kolejne opcje i w końcu uzyskałem świetny efekt i możliwości tego sprzętu.Dodam że posiadam następujące elementy tego zestawu

WS 510 ,WS 506 , FS 504,DSP502,MDS 506,AS 506,CD 504,GS 500, T 5050 ,aktualnie kolumny Tonsil Perfect 150

0
  Szukaj w 5mln produktów