Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykrywanie telewizora (zdalne)

18 Sty 2008 23:01 3117 11
 • Poziom 27  
  Właśnie na TVP Info było pokazane jak Anglii służby chodzą i sprawdzają kto ma w domu telewizor. Klient miał jakiś przyrząd w ręku i z nim chodził, zapalał się chyba LED gdy wykrył odbiornik TV.
  Dwa, w samochodzie na ekranie były wyswietlane jakies punkty - wyglądało to jak radar na statku :D Poważnie.

  Podobno mozna to zrobić nawet gdy jest wyłączony- tak mówili w programie. Dla mnie wygląda to na wykrywanie nosnej z odchylania. Ale żeby wyłączony wykryć? Cykanie przetwornicy?
  Co sądzicie. Proponuje obejrzeć powtórke w następnym kurierze 23.30 lub na stronach iTVP w dziale info, wybrać 22.30 było to pod koniec "odcinka".
  http://www.itvp.pl/player2.html?mode=3&channel=9999&video_id=22954&real_video_id=43049 wymagnae 600kbps, jest to w okolicach 21 minuty 30 sek wydania z godziny 22.30 można przesuwać suwakiem, za pierwszym razem musi "przelecieć reklama" potem startuje materiał.
 • flexghzflexghz
 • Poziom 40  
  Syk 15625Hz słychać donośnie z trafa linii w klasyku TV - może mieli jakiś czuły mikrofon i wzmacniacz nastrojony na tą F.
  W nowszych TV bez kinola to trudniejsze - a sprawny zasilacz impulsowy ma większość nowych urządzeń elektronicznych.
  A może nasłuchują sygnału z I heterodyny głowicy?
  Ten stopień jest chyba jeszcze robiony po staremu.
 • Poziom 27  
  Tak koleś ma słuchawki na uszach a w ręku chyba odbiornik. Takze jedna kwestia jest rozwiązana, natomiast to wyłączenie - spiker wyraźnie to mówi - dziennikarskie przedobrzenie?
  No i ten "radar na wozie" ?
 • flexghzflexghz
 • Poziom 29  
  No ciekawe!A ja czułym mikrofonem dynamicznym wykrywam tor przewodu w ściani,i to z toler. do 1 cm.
 • Poziom 40  
  Wykrywasz nie falę akustyczną a elektromagnetyczną zaindukowaną w cewce mikrofonu gdzie jest sporo zwojów i rdzeń.
  Takie coś se zrobiłem ostatnio z rozebranego minitrafka sieciowego plus oscyloskop bo musiałem szybko owiercić ścianę bez niespodzianek. Działa - rewelka!
 • Poziom 14  
  To w takim razie powiedzcie mi jak mają np. "wykryć", że odbieram TV poprzez karte PCI w komputerze i np nie płacę abonamentu?
 • Poziom 40  
  Pracy karty nie wykryja chyba ze program automatycznie pobierający klucze poprowadzi do Ciebie. Innej technicznej możliwości chyba nie ma.
 • Poziom 28  
  Stare dobre metody z czasów Petera Wrighta ("Spy catcher").
  Gość namierzał stanowiska podsłuchujące działalność radiową placówek dyplomatycznych.
  W przypadku telewizji można namierzać np. pośrednią, heterodynę, kwarc głowicy cyfrowej, podnośną dźwięku, impulsy synchronizacji.
  No jeżeli na Yadze można złapać gotowy obraz z monitora to tylko wielość rozwiązań odbiornika może komuś pozwolić się przypadkiem ukryć.
  A niestety większość odbiorników jest bardzo typowych, łącznie z odbiornikami na karcie.
  Z wyłączonymi - trudniej, trzebaby z jakiegoś układu "zrobić" odzewnik i to albo selektywny, albo bardzo specyficznie rozpraszający falę padającą.
  I oczywiście dużo łatwiej mają służby - bo biorą sobie typowy odbiornik, świecą na niego powiedzmy impulsami 500MHz i patrzą czy coś fajnego wraca. Jak nie wraca - to może dla 510MHz, a jak wraca - to jedziemy na miasto i możemy kasować forsę od wszystkich właścicieli (niepłacących).
 • Poziom 34  
  Mam skuteczniejszy sposób niż odbieranie słabych sygnałów heterodyn w gąszczu wszelakich silniejszych sygnałów radiowych. Postawiłbym niemodulowaną nośną na częstotliwości odbieranej przez nie płacącego abonamentu podczas meczu piłkarskiego i nasłuchiwałbym z której strony dochodzi odgłos uderzania w obudowę telewizora tudzież przekleństwa desperata. Wykrywalność może ograniczyć tylko duża liczba podobnych sygnałów dochodzących ze wszystkich stron.

  Myślę, że pokazywanie dziwnych urządzeń ludziom nie zorientowanym w zagadnieniu skutecznie zwiększa ściągalność abonamentu.
 • Poziom 40  
  M.S. podejrzewam że sobie jaja robisz :D Taka akcja nie była by możliwa ze względów formalno prawnych.
 • Poziom 27  
  O abonamencie nie ma co podejmować polemiki. Metoda wyślij obserwoj co wraca jest interesująca. Obejrzalem to jeszcze raz i widać jak ten radar kręci.
 • Poziom 11  
  Kiedyś bawiłem się odbiornikami VLF i najfajniej telewizor wykryć na częstotliwości odchylania poziomego 15625Hz. Do wykrywania TV najlepiej sprawowała się antena ramowa.