Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Samsung SyncMaster 510n brak obrazu

19 Sty 2008 01:29 2322 3
  • Poziom 10  
    Witam!
    Padł mi monitor jak w temacie.
    Objawy:
    1. Odłączona wtyczka D-SUB od karty graficznej na monitorze przesuwa się napis "Check cable"
    2. Monitor podłączony do komputera na którym rozdzielczość jest ustawiona powyżej nominalnej 1024x768 przesuwa się po ekranie napis "Not suported mode"
    3. Monitor podłączony do komputera z rozdzielczością nominalną lub niższą ekran robi się czarny przez około 10s świeci się kontrolka zasilana po czym gaśnie na 20s by znów zaświecić się na 10s i tak w kółko

Diody zabezpieczające na liniach V i H sprawdzone. Macie jakieś pomysły? Szkoda by mi go było "na śmietnik"
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    napis "Not suported mode"

swiadczy ,ze albo procek w tył / albo
    zobacz jaką masz ustawioną czestotliv. pionową na karcie
    nie może byc więcej jak 60Hz !!!
  • Poziom 10  
    Ustawiałem i 60 i 72Hz i efekt ten sam. Nominalna rozdzielczość tego LCD to 1024x768 i dla tej rozdzielczości i niższych przy obu częstotliwościach ekran czarny przy wyższej rozdzielczości komunikat o nieobsługiwanym trybie. Tym bardziej, że LCD padł podczas normalnej pracy, wieczorem pracował a rano już nie. Testowałem na różnych komputerach. A na komputerze gdzie pracował wcześniej podłączyłem monitor CRT i ten wystartował od razu.Myślisz że to procek? Da się go gdzieś kupić?
  • Poziom 12  
    hi
    as far as i can understand from the translation using a software , it's a micom problem , if u have NT68F63LG in this monitor and i expect so , it's the main reason for this problem .
    also check if u have any 74lv14 chips in path?
    same result with eeprom filled with FF?
    Kind Regards