Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik 4LS669 - wejścia ENABLE T, RCO, LOAD, ENABLE P

19 Sty 2008 08:30 1394 9
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Load -> zezwolenie na wpis (wpis z wejść ABCD)
    RCO -> wyjście przeniesienia
    Enable T -> wejście przeniesienia z niższego stopnia ( łączone z RCO)przy liczniku wielostopniowym.

Enable P -> można używać do wyłączenia (zablokowania) licznika np. przy zmianie kierunku zliczania.

Pzdr.
  • Poziom 16  
    Mariusz Ch. napisał:
    Enable P -> można używać do wyłączenia (zablokowania) licznika np. przy zmianie kierunku zliczania.

Witam.

To oznacza, że jeśli nie podłączę wejścia Enable P to będzie na nim wisząca jedynka i licznik nie będzie liczyć. Zgadza się?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Zgadza się. Licznik będzie pamiętał ostatnie stany. Jest jednak zasada, że niewykorzystanych wejść nie zostawia się "w powietrzu". Musisz zawsze podać konkretny stan logiczny.

Pzdr.
  • Poziom 16  
    No i nie liczy - ciągle wyświetla 1. Połączyłem wg schematu w załączniku. Switche są zbocznikowane filtrami R=1kOhm C = 100 nF.

Czy wszystko jest ok?

PS Sorki za jakość zdjęcia
    Witam.

Jest źle. Spróbuj tak :wink:

Licznik 4LS669 - wejścia ENABLE T, RCO, LOAD, ENABLE P

Pzdr.
  • Poziom 16  
    Mariusz Ch. napisał:
    Witam.

Jest źle. Spróbuj tak

Dzięki. Spróbuję i jutro dam znać.
    Czy jesteś pewien, że należy wywalić kondensatory, które tłumią drgania zestyków?
    Witam.

Na pinach od 3 do 6 mają być stany statyczne. Z tych wejść informacja przepisywana jest wejściem LOAD. Impulsy zegarowe podawane sa tylko na pin 2.

Pzdr.
  • Poziom 16  
    Czy koniecznie wszystkie rezystory muszą mieć 1kOhm? Skończyły mi się 1k i dlatego dawałem 3,3k.
    Witam.

Mogą być od 1 do 5k.

Pzdr.