Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Typhoon MyGuide 3600 GO odblokowanie

19 Sty 2008 09:38 12645 18
  • Poziom 10  
    Witam, mam pytanie... czy komuś się udało się odblokować WIN CE NET 4.2 CORE w navi Typhoon MG 3600 GO?? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś wskazówki. Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 17  
    w tych postach co podales link panie kolego nie ma mowy o odblokowaniu Urdzadzenia poprzez karte tylko Wszystko USb ktore mi nie działa.
  • Poziom 38  
    Bez problemu mozna urzadzenie odblokowac za pomoca SAMEJ karty SD

MNozna to zrobic MortScriptem.
    Podpowiedz: karta to: SD_Card.
  • Poziom 11  
    szukam romu

Manufacturer"="ANUBIS"
    "Product ID"="MyGuide 3600Go"
    "OS Version"="WINCE_4.2"
    "ROM Version"="1.00.12"
    "BootLoader Version"="0.23"
    "Copyright"="2005 LITE-ON Technology Corp."
  • Poziom 22  
    Mam tylko nowszą wersję:

Manufacturer"="ANUBIS"
    "Product ID"="MyGuide 3600Go"
    "OS Version"="WINCE_4.2"
    "ROM Version"="1.00.19"
    "BootLoader Version"="0.27"

Mimo wszystko załączę - może się komuś przyda w razie uszkodzenia - mnie uratowało :) Czy komuś udało się na tym sprzęcie uruchomić coś wyżej niż AM 5.0.5? Mam demo AM6 ale nie rusza ;/

EDIT: Uderz w stół... Demko AM6.1 łaskawie raczyło ruszyć :)
  • Poziom 11  
    Czym można załadować ten soft?

Czy kabel usb do tego urządzenia ma być jakiś niestandardowy?
    Mam kabel z aparatu, wtyczka identyczna ale komp nie wykrywa urządzenia.
    Poza tym mimo włączonego gpsa nie wykrywa satelitów. Raz wykrył ale nie złapał fixa nawet po paru godzinach leżenia na parapecie :(

Tomasz Winiarski
  • Poziom 38  
    Jesli kabel pozwala nie tylko na ladowanie aparatu, ale i na transmisje zdjec, to powinien pasowac.

Nie napisales jaki masz windows na komputerze desktopowym, ani czy masz zainstalowany program ActiveSync.
    Proponuje bys wiecej czasu poswiecil na napisanie pytania, podajac wiecej informacji - znajdziesz wiecej chetnych do udzielenia sensownej odpowiedzi.
  • Poziom 22  
    Kabel od aparatu nie zawsze będzie pasował - mój na przykład ma jakoś niestandardowo wyprowadzone wyjścia, i podłączenie nim GPS'a do PC powoduje zwarcie na porcie USB :)

Aby komputera rozpoznał urządzenie potrzebujesz, tak jak napisał kolega wyżej, ActiveSync - chyba, że chodzi o wgranie tego firmware który tutaj umieściłem ostatnio. Jeżeli tak, to procedura wygląda następująco:

1) Sformatuj kartę SD na system FAT (zwykły)
    2) Skopiuj na kartę zawartość katalogu OS (czyli pliki chain.lst oraz core.bin) bezpośrednio na kartę (bez tworzenia katalogu)
    3) przełącz hard-reset (malutki przełącznik obok soft-resetu)
    4) włóż kartę do czytnika w GPS
    5) trzymając wciśnięty przycisk zasilania przełącz z powrotem hard-reset

W tym momencie powinna rozpocząć się procedura zmiany OS, o czym będzie informował pasek postępu. Po zakończeniu - jeżeli urządzenie samo się nie zresetuje należy go potraktować soft-resetem. Jeżeli u kogoś nic się nie pokazuje po włączeniu nawigacji, to może oznaczać iż bootloader padł - w załączniku również są odpowiednie pliki - procedura wygląda identycznie, tylko na kartę należy wrzucić pliki z katalogu Eboot v2.7.

Co do nie łapania fixa... Ten model ma strasznie słaby odbiornik GPS, ja kupiłem dodatkową antenę na magnes i sygnał mam praktycznie po kilkunastu sekundach nawet w pochmurne dni. Spróbuj z nim wyjść na zewnątrz.

Jakiego programu używasz do nawigacji?
  • Poziom 11  
    ActiveSynca nie potrzebuję bo pracuję na Windows7 a tu jest trochę inne narzędzie. Z innymi nawigacjami i palmtopami komputer łączy się oczywiście. W tym jednym przypadku nie ma śladu po próbach wykrycia urządzenia. Stawiam na kabel - poszukam innego albo odpuszczę - komunikacja z PC nie jest mi konieczna.

Co do anteny - faktycznie czułość jest tragiczna :(
    Fakt, że dziś jest pochmurno albo bardzo pochmurno, ale antena jest kiepska.

Testowałem pod różnymi programami - raczej narzędziami. Nie używam jeszcze żadnej mapy. (m.in. MiniGPS Lite, i narzędzia do testowania/ustawiania odbiorników Sirf). Zamierzałem użyć OziExplorera i/lub GarminQUE z mapami jezior - do tego głównie miał służyć. Mam też inne nawigacje ale ten ma klawisze, które mogą zastąpić obsługę rysikiem.

Dzięki za instrukcję wgrywania z karty - mam starszą wersję, więc może spróbuję aktualizacji.

Pozdrawiam

Tomasz Winiarski
  • Poziom 22  
    Mam nadzieję, że na jeziorze będziesz miał dostęp do jakiegoś źródła zasilania - czas działania tej nawigacji (przynajmniej na moim egzemplarzu) na tej wbudowanej baterii to jakieś 30minut :)
  • Poziom 18  
    Witam, mam pyatanie ponieważ posiadam Typhoona 3600 Go i nie wiem jak sprawdzić wersję ROMu oraz jak ewntualnie zrobić dump?
  • Poziom 38  
    POdczas wlaczania urzadzenia wyswietla sie Tobie przez sekunde komunikat bialymi literkami -to wersja ROM :) Popros siostre (sa szybsze ;) ), niech zrobi zdjecie ;)
    A zdradzisz, w jakim celu musisz zdetektowac wersje ROM? Dla odblokowania nie jest to generalnie istotne (a taki jest temat watku).
  • Poziom 18  
    Pontikos napisał:
    POdczas wlaczania urzadzenia wyswietla sie Tobie przez sekunde komunikat bialymi literkami -to wersja ROM :) Popros siostre (sa szybsze ;) ), niech zrobi zdjecie ;)
    A zdradzisz, w jakim celu musisz zdetektowac wersje ROM? Dla odblokowania nie jest to generalnie istotne (a taki jest temat watku).

Hmm z siostrą czy bez podczas właczania nie pojawia się nic...
    Chciałem dowiedzieć się jakiego mam ROMa i ewentualnie go zmienić ponieważ nie we wszystkich wersjach można podmienić biblioteki DLL tak by uruchomić nowsze programy (WinCE 4.2).
  • Poziom 38  
    A co na ten temat radza osoby, ktore wysuwaja takie teorie?
  • Poziom 18  
    Pontikos napisał:
    A co na ten temat radza osoby, ktore wysuwaja takie teorie?

Nikt nie radzi, a Ty jako specjalista przynajmniej sądząc po opisie powinieneś wiedzieć!
    Problem w tym, że posiadam trzy różne urządzenia z WinCE 4.2 i za pomocą programu ExecutabilityCheck podmieniłem bibliteki DLL w dwóch urządzeniach i nawet najnowsza AM 6.6.2 działa ;)
    Natomiast w trzecim urządzeniu program ExecutabilityCheck nie wyszukuje mi powiązań - nie wiem czemu?
  • Poziom 38  
    ..to co powinienem wiedziec, uwazam ze wiem :) Swiadcza o tym moje posty i ilosc "pomogl" :)
    Niemniej, uwazam ze nie zawsze wybrana droga do rozwiazania, jest uniwersalna i najprostsza ;)

Zasugeruje inaczej - masz rozne wersje FW do tego modelu ma chomikach koala106 i dvd79 - poexperymentuj w tym kierunku ;)

Skuteczna alternatywa jest lutownica HotAir+programator :)

Ew. RomDumper + edytor firmware. Bo dlaczego nie dopisac RAZ tych DLL-ek do FW, ktore w 3 minuty z automatu wgrywasz na urzadzenie i masz gotowe, tylko sie meczyc z ExebilityCheckiem (ktory chodzi tylko na ce 4.2) - nie rozumiem :)

BTW, kwestia jest rozwojowa - sugeruje Tobie zalozyc nowy temat, by rozdzielic zagadnienia!
  • Poziom 22  
    shel82 napisał:
    Problem w tym, że posiadam trzy różne urządzenia z WinCE 4.2 i za pomocą programu ExecutabilityCheck podmieniłem bibliteki DLL w dwóch urządzeniach i nawet najnowsza AM 6.6.2 działa ;)
    Natomiast w trzecim urządzeniu program ExecutabilityCheck nie wyszukuje mi powiązań - nie wiem czemu?

Widzisz, Typhoon MyGuide 3600 (Anubis) to specyficzna i złośliwa bestia... Pomimo podmianek rożnych DLL, zabaw z execheck nie każdą wersje AM da radę uruchomić (mi się udało któraś z serii AM 5, późniejsze były nie do ruszenia, ale którąś z ostatnich wersji dało się uruchomić - co nie znaczy ze nadawała się do użytku. Nawigacja wysypywała się po przejechaniu 1-2km i był to błąd typowo sprzętowy spowodowany najprawdopodobniej brakiem bądź niekompatybilnością kolejnych DLL (konkretnie obsługa pamięci - której swoją drogą ten model ma zdecydowanie za mało, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw AM). Ten typ tak niestety ma, więc wg mnie szkoda nerwów. Ale jak ktoś lubi babrać się w binarkach i lutowaniu hot-air'em, to parę postów wyżej załączyłem ROM do tego modelu.

Tak czy inaczej życzę powodzenia i liczę na opisanie zakończonych potyczek z Typhoonem w tym wątku :)

Pozdrawiam!