Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig 28 cali ST 70-270/8 IDTV 100Hz - dwa sniezace paski

19 Sty 2008 11:38 1867 7
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie. Moj problem polega na tym ze na telewizorze sa dwa szumiace paski pionowe w odleglosci okolo 5 cm od lewej i drugi tyle samo od prawej. Szerokosc tych paskow w zaleznosci od ogladanego programu czy kanalu wacha sie pd 1 cm do 3 cm. To samo sie dzieje nawet przy ogladaniu filmu na odtwarzaczu dvd nawet jak antena jest odlaczona od telewizora. Co moze byc przyczyna i jak ja usunac lub ewentualnie jakie moga byc przyblizone koszty naprawy? Dodam ze telewizor ma 6 lat i byl kupiony w salonie w kraju. Prosze o pomoc. Pozdrawiam.

W zalaczniku zdjecie tych pasow na tle filmu na tvn.
    Grundig 28 cali ST 70-270/8 IDTV 100Hz - dwa sniezace paski

Kolego - jest przecież przycisk "Załaduj zdjęcie": https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html - zmieniłem.

Przeniosłem z TV. [Mirek Z.]
  • Poziom 10  
    Dziekuje bardzo za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie tego trafopowielacza.
    Jaki jest symbol lub nazwa tego trafopowielacza do tego modelu telewizora?
    Chodzi o to ze zamowilbym sobie w jakims sklepie.
    Dodam ze telewizora jeszcze nie otwieralem.
    Prosze o odpowiedz.

Ps. Jeszczenie bardzo orientuje sie z tymi punktami za pomoc ale jak sie zorientuje to podaruje.
  • Poziom 32  
    Ja proponowałbym jednak telewizor otworzyć, skoro ma być naprawiany. Można wtedy sporo zauważyć, może jakieś przerwy? Pierwsze dobrze byłoby wyeliminować zakłócenia energetyczne.

Pozdrowienia.
  • Poziom 12  
    Niekiedy taki efekt na ekranie to skutek złego styku przewodu wysokiego napięcia w gniezdzie trafa.Jeśli rozkręcisz tv to spróbuj go wcisnąć głębiej,nieraz to pomaga.P.S. Najpierw rozładuj kineskop zanim zaczniesz zabawę z trafem.
  • Poziom 10  
    Dziekuje za rade co do zdjec. Przepraszam bardzo za zdjecia ale to moja pierwsza wypowiedz na tym forum stad brak wiedzy na temat umieszczania tematow i postow tutaj. A zalezy mi bardzo na odpowiedzi na moje pytania. Bardzo przepraszam i prosze o nie przenoszenie tematu tylko przez wzglad na zdjecie w zalaczniku.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam ponownie. Dziekuje za dotychczas okazana pomoc i jeszcze jedno ostatnie pytanie zwiazane z tym tematem.
    Ten telewizor powoduje tez zaklocenia na drugim telewizorze w drugim pokoju nawet gdy kabel antenowy jest odlaczony od niego.
    Na tym drugim objawia sie to tym ze przechodza te pionowe paski od lewej do prawej.
    Co moze byc przyczyna tego?

Podlaczenie wyglada tak.
    Do domu wczodzi kabel tv kablowej, nastepnie jest podlaczony do zwrotnicy. Stad wychodza 2 kable.
    Jeden LAN do komputera a drugi TV podlaczony do rozgaleznika i stad jeden idzie do jednego telewizora a drugi do drugiego.

Czy to prawidlowe podlaczenie?
  • Poziom 28  
    Spróbuj kolejno odłączać odbiorniki od anteny i wtedy dojdziesz które urządzenie generuje to zakłócenie. Odłączaj antenę jak i kabel z gniazdka sieciowego. Dodam jeszcze że często zasilacze komputerowe powodują różne zakłócenia. Pozdrawiam