Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki głosnik do subwoofera na 2 x tda7294 do 200 zł

Wenmin 19 Jan 2008 14:35 1424 7
    Wenmin
    Level 15  
    Jaki głosnik do subwoofera na 2 x tda7294 do 200 zł? Mam problem bo duzo naczytalem sie tu o glosnikach itp.ale niewiem jaki glosnik bedzie najlepszy do gotowego juz mostka na tda7294 mam 200 zl przeznaczyc na sam glosnik ale nie wiem jaki chcialbym go uzywac do syrtemu 2.1 ewentualnie 5.1 jako kino domowe mialby miec glęboki bas ogolnie ma być do ogladania filmow ale i tez do "czarnych rytmow" zeby moglo ruszyc ściane.
    wiatrrr
    Level 17  
    Witam! wybierz coś z tego:
    Tonsil- gdn30\80
    TVM ACOUSTICS(tesla)-ARN-312-00
    Stx- gdn32\300
    Lubisz ładne niskie zejście to polecam teslę ale lepiej zagrzmi tonsil i stx
    User removed account
    User removed account  
    wiatrrr
    Level 17  
    DYLU BADBOY wrote:
    Ja polecam 2 x GDN 25/80 4ohmy tonsila łączone szeregowo, w jednej budzie bandpass 6th. Trochę mostek może nie wyrobić, ale powinno być ok.
    http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=7751348
    Zapytaj się o nie tutaj. Wyprzedaja głośniki które wycodano ze sprzedaży i widziałem u nich kiedyś tego GDN za jakieś 60zł.

Mostek napewno nie wyrobi przy 4ohm!A obudowę bandpass można zrobić na jednym gdn25\80.
    Wenmin
    Level 15  
    Ale gdy one beda połaczone szeregowo bo maja byc 2 to da teoretycznie 8 ohm tylko pradowo sie nie wyrobi mam racje?a co do tych głośników wycofanych z produkcji to wycofali je bo mialy wade?tak lubie niskie zejscie,gdybym mial 2 władowac w 1 pudlo to nie lepiej zbudowac układ izobaryczny (tandem)?ponoć wtedy sa bardziej "odwazne" suby.dzieki za rade :-)

Dodano po 19 [minuty]:

A moze 2 x YDFA-250 10" ?ladnie wyglada a skuteczność 92dB to nie mało prawda?
    wiatrrr
    Level 17  
    Sory źle zrozumiałem wypowiedź kolegi a to pewnie dlatego że nie słyszałem o wersji 4ohm głośnika gdn25\80.Można zrobić układ izobaryczny ale z tego co wiem to nie każdy głośnik się do tego nadaje i sam nigdy jeszcze takowego nie robiłem.Miałem kiedyś plan zrobić izobaryk w bandpass na 2 razy gdn42\300 stx-a ale nie doszedł on do skutku z braku czasu i środków na tą inwestycję.
    User removed account
    User removed account  
    Wenmin
    Level 15  
    A ten YDFA-250 10" ma ten głośnik 92dB to duzo?tak mysle ze gdn 30/80 bedzie dobry a na ta linie transmisyjna nie mam miejsca w pokoju no i mam juz gotowy wzmacniacz z filtrem.sory ze nie pisze linkow ale nie mam neta tylko w telefonie co utrudnia mi pisanie.jako satelitki chcialem uzyc kompletu glośnikow Boschmann MB83cti ma juz gotowe zwrotnice.ale one sa 4ohm :( .spojrzcie na to.ps zalezy mi na tym zeby niezabieralo mi miejsca za duzo w pokoju.