Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mam problem z hp 840C

dzidzio 21 Dec 2003 15:30 2672 14
    dzidzio
    Level 11  
    Pewnego razu drukarka ta wciągnęła papier. Od tego czasu nie chce pracować, miga tylko kontrolka od atramentu Co robić, proszę o pomoc.
    slaw39
    Level 12  
    Nie napisałeś nic bliższego z objawów po włączeniu. Czy daje jakieś znaki życia czy nie. Mam 615 i miałem podobne objawy. Podstawa, to wyciągnąć przewód zasilacza i dokładnie wyczyścić podajnik papieru, na rolce mogło coś pozostać. Drugie, to także to, że mogło zablokować zasobniki w innej pozycji, ale po wyłączeniu napięcia i ponownym załączeniu powinny wrócić na swoje miejsce. Może być jeszcze taka przyczyna, że zostały w programie drukarki nie wydrukowane strony i to trzeba wyczyścić w opcjach drukarki. Pamiętaj, że czyszcząc pamięć drukarka musi być załączona. Nie wykluczaj awarii któregoś z zasobników i jeśli jest taka możliwość podmienienia od kogoś na próbę, to spróbuj jak wszystko zawiedzie.
    dzidzio
    Level 11  
    Dzięki za zainteresowanie. Po włączeniu Co jakiś czas słychać jak wózek z pojemnikami przesuwa się o milimetr i wraca. Raczej nie jest to wina oprogramowania, tzn nie ma nie wydrukowanych dokumentów które sprawiałyby problem. Po podniesieniu klapy wózek przesuwa się w prawidłowe miejsce, tzn gotowy do wymiany pojemników.
    dzidzio
    Level 11  
    Nie ma mowy o żadnym drukowaniu.
    erel
    Level 20  
    Ale nie test z PC tylko z klawisza drukarki.
    dzidzio
    Level 11  
    Mógłbyś mi wyjaśnić jak uruchomić ten test?
    erel
    Level 20  
    Wciśnij i przytrzymaj klawisz POWER przez kilka sekund.
    dzidzio
    Level 11  
    Po wcziśnięciu nic się nie zmienia tzn nie robi zadnego tekstu
    Krzysiek007
    Level 20  
    Ja miałem podobny problem i go rozwiązałem :( kupiłem nową.
    dzidzio
    Level 11  
    To poszedłeś po najmniejszej lini oporu Dzięki Ci i za taką radę
    andrzej_zagan
    Level 11  
    Może to być mechaniczne uszkodzenie. Zrobiło mi się podobnie jak drukowałem na grubym papierze. Wtedy podgiełem troche rolke z gumowymi prowadnicami (ta która prowadzi papier w ostatniej fazie przed wydrukiem) i wszystko jest ok. Wystarczy pare milimetrów i wózek z tuszami będzie chaczył o prowadnice. A powiedz jeszcze w jakim położeniu znajduje się wózek, czy dochodzą z drukarki jakieś stuki.
    Masster
    Level 32  
    O ile mi wiadomo to autotest drukarki wywołuje się poprzez przytrzymanie nie przycisku POWER tylko tego drugiego z kartką papieru obok. Sprawdź dokładnie pojemniki z tuszem wyjmij, przeczyść styki, jak masz inne to spróbuj na nich.
    dzidzio
    Level 11  
    Dzięki za te rady. Test tak czy inaczej nie rusza i chyba nie ruszy. Myślę, że to coś z mechanizmem, będę musiał ją rozkręcić. A jeśli chodzi o wózek, to jest w prawidłowym położeniu, przynajmniej mi się wydaje. Po otwarciu klapy ustawia się w prawidłowym miejscu.
    dzidzio
    Level 11  
    Dzięi problem już zarzegnany A jednak chodziło o przeczyszczenie styków. Trochę dziwne że akurat padła przy zacięciu się papieru.