Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miganie matrycy. Monitor amw m199d, Co to za element?

kielich1028 19 Jan 2008 18:04 1223 2
    kielich1028
    Level 10  
    witam .
    Jestem w posiadaniu monitora amw m199d . Mam problem z matrycą, otóż wydaje się migać delikatnie lecz denerwująco na dłuższą metę . ze srodka wydobywa się delikatne syczenie. postanowiłem go rozebrać . problem jest z zasilaczem . element który bzyczy to chyba jest jakiś przetwornik który podaje wysoki e napięcie ac na matryce ma on 4 wyjscia 720v.
    symbole jake są na nim :spi 8tc000221 i w dolnej linijce 0536 2 FC GP
    nic mi to nie mówi a na necie nic nie mogę znaleźć.
    Mam w zwiazku z tym pytanie, co to jest za element, czy mozna go gdzieś dostać, wymienić i czy się w ogóle opłaca taka naprawa.
    A moze to nie on jest uszkodzony , ale cos przed nim ??
    dziekuje . pozdrawiam
    lisek
    Service technician RTV
    Ten element spi 8tc000221 > to transformator WN.. z niego> z jego uzwojenia wtórnego (powinno być podłaczone na złacze) pod to złacze są podpinane świetlówki

że syczy/bzyczy ..taka jest natura trafo. .. zwłaszcza ,ze tam częstotl. rzedu 33-47kHz

*..moze syczec mniej lub bardziej

-spróbuj przelutować końcówki
    --jak nie trzeba zalać np. parafiną

p.s
    Jak chodziłem do technikum gośc od elektrotechniki pamietam zawsze dawał takie pytanie
    -Dlaczego transformator sieciowy bzyczy?
    -jak gdybyś miał 50 okresów na sek. też byś "bzyczał"
    kielich1028
    Level 10  
    zrobiłem tak jak kolega powiedział lecz nie zmieniło się nic. To trafko jest raczej uszkodzone. Ma ono 4 wyjscia wiec wypinałem po kolei wtyczki i obraz sie robil coraz ciemniejszy , ale przy wypieciu jednej z nich , nic sie nie stało. Obraz nie z ciemniał . Wnioskuję ze to uzwojenie będzie uszkodzone.
    mam wiec pytanie czy mogę kupić gdzieś takie trafko iile ono moze kosztować.

Proszę poprawić tytuł tematu zgodnie z wymogami p.11 regulaminu. [Mirek Z.]