Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pyle LDVD 178 USBR - RDS opis złącza

19 Sty 2008 18:21 2012 13
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dłuższej nazwy już chyba nie ma :D
    Dostałem takie cudo do naprawy. Radio z dvd i usb. Niestety klient nie dostarczył mi kostki zasilającej. A ma trochę daleko, bo jest przejazdem z Holandii. Potrzebny opis złącza. Złącze 16 pinowe (2 x 8) jak w alpinie ale na 100% wyprowadzenia inaczej.
    niestety nie jest to alpine. Już bardziej pasuje opis do CLA Tronic, bo też ma taką samą wtyczkę.
    Zasilania na pewno są inaczej.
    Problem wciąż aktualny!
  • Poziom 19  
    pyle nigdy nie produkowal swoich radioodbiornikow tylko je kupowal/zamawial u innych renomowanych producentow. clatronic takim nie jest ! pyle nalezy do amerykanskiego konzernu harmann kardon a clatronic to azjatycki konzern, ktory sam nic nie produkuje, tylko zamawia w innych firmach krotkie serie za male pieniadze (radia, telewizory, odkurzacze, tostery i inne badziewie), moze byc wszystko w srodku ... design jak najbardziej spokrewniony z alpine, nikt inny nie robi takiego sprzetu. poza tym, nie wierze, ze tak bogata i ceniona firma harmann kupowala by cokolwiek w korei ... blazej - nie umiesz z 8-ej strony instrukcji obslugi podlonczen odszyfrowac ?
    Właśnie na stronie 7 podesłanej instrukcji, wszystko jest w jednej linii.
    I nie pasuje ani alpine, ani ClaTronic (same wyprowadzenia mas już idą inaczej niż w tych dwóch radiach).
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    kurcze ... to nie wiem ... pyle sa takie rzadkie, chyba jeszcze rzadsze niz rockford fosgate, ale z cala pewnoscia sa to obce konstrukcje - gdzies kupowane, przewaznie w japonii. pyle robil kiedys tylko glosniki, potem doszly wzmacniacze (przewaznie alpine) ... mieszkam w niemczech i tu rozprowadza produkty pyle firma "audio design gmbh", moze by u nich sprobowac sie czegos wiecej dowiedziec ? Telefon: +49 (0)7253 9465-0
    Dzięki wielkie za pomoc! Tak patrząc do środka tego radia, to mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o producenta i jakość tego radia. Panel zrzynka wzornictwa z alpine, wykonany gorzej niż oryginał ale lepiej niż większość chińszczyzny. Płyta główna ładna ale wewnątrz obudowy poprzykręcane kawałki jakiejś tekturki i przyklejona papierowa taśma izolacyjna - jak w bazarówkach.
    Radio już było grzebane, bo jest jakiś bypass robiony, a teraz dodatkowo część kondensatorów jest spuchnięta.
  • Poziom 19  
    oj, to chyba nic z tego nie bedzie. orginaly sa zawsze lepsze od kopi (w tym przypadku to chyba alpine), i jak juz ktos grzebal, to tez mam mieszane uczucia. ale tak na prawde, taki sprzet sie starzeje doslownie z dnia na dzien, nawet na polce w sklepie jako nowy. osobiscie jeset tez zwolennikiem dobrego sprzetu w aucie i od ponad 20-tu lat uzywam tylko alpine. naturalnie tylko najlepsze modele, bez integrowanego wzmacniacza. mam jeszcze 2 lub 3 odbiorniki w garazu z lat 90-tych i obserwujac na aukcjach, takie klasyczne modele zawsze maja dosc wysoka wartosc, niz aktualne, albo 3-4 letnie egzemplarze z modnym teraz chaosem na display-u.
    oddaj gosciowi tego pyle, bo wydaje mi sie, ze sprawa nie warta zachodu, ten model bodajze przed 3-4-ma laty zniknal z rynku. jako uzywany jest prawie nieosiagalny co oznacza, ze w przypadku defektu pozagwarancyjnego zostal oddany do "kasacji". natomiast niektore stare modele pioneer`a, alpine, czy tez fujitsu-ten osiagnely kultowy status, sa niezawodne i osiagaja zawrotne ceny jak na stare i uzywane urzadzenia ... no ale odbieglem od tematu - sorki
  • Spec od car audio
    Nie zawsze firma świadczy o jakości. Miałem swego czasu do sprawdzenia Nakamichi CD-300 (w sklepie kosztowało 999 zł) i okazało się w środku takie samo jak radio z marketu za 249 zł - nawet złącze miało takie samo. Co ciekawe bardzo podobnie wyglądało VDO136 i kilka innych grajków z targu (np. Boschmann z identycznym złączem). Myślę, że w przypadku Pyle będzie tak samo, bo podobnie jak Boss jest znane z produkcji wzmacniaczy i głośników trochę lepszej klasy (ale nie jest to top) o tyle radia mają tylko ich logo.
  • Poziom 19  
    ... no tak to juz jest, mysle, ze takie same, czy tez podobne modele to wynik globalizacji. jakis tam boschmann nie ma know-how i mozliwosci takiego sprzetu od podstaw konstruowac i musi do starszych wycofanych konstrukcji orginalnego producenta siegac, ktory juz wystarczajaco wlsanego sprzetu sprzedal i w miedzyczasie zastapil nowszymi konstrukcjami a co za tym idzie - wystarczajaco zarobil. vdo byl kiedys philips, pozniej chyba samsung przejal razem z nazwa. wiadomo, ze ta sama konstrukcja z logo nakamichi ma wiekszy krag odbiorcow (i wyzsza cene) niz jakis samsung, czy tez boschmann. roznica jest, ze nakamichi nawet po gwarancji mozna oddac do serwisu a boschmanna wyzucic do smietnika ... chyba podobnie jest z pyle ...
  • Spec od car audio
    Myślę, że jest trochę inaczej - kopyto do tanich radyjek na MP3 powstało stosunkowo dawno i najpierw pojawiły się na bazarze, a później firmy poważniejsze (VDO, Nakamichi, czy też znany Lanzar) zrobiły niskie modele na tej samej bazie. I nawet w elementach nie przebierały - płyta jest zrobiona praktycznie tak samo jak w tym z bazaru. Ma być tanie i się sprzedawać - to dewiza sprzętu z XXI wieku.
    Trochę offtopikujemy więc do konkretów. Zrób fotkę złącza, zlokalizuj masę (to banalnie łatwo), sprawdź gdzie jest główny plus (to też łatwo - nawet bez rozbierania bo jest dioda między masą a głównym plusem włączona odwrotnie). Może nawet masy wyjść liniowych się znajdą. Jak to będzie to zerknę do teczki gdzie leżą opisy "papierowe", których na stronie nie ma z różnych powodów i może to do czegoś jest podobne.
  • Poziom 43  
    I jak traktować poważnie odpowiedź na post z przed pół roku z taką ortografią "załańczam" ?

SławeK
  • Poziom 15  
    jezeli coś nie pasuje z moją ortografią to zaraz usune rysunek i szukajcie sobie tego w google i nie proscie o podpowiedz .