Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung U600 kontra LUCIFER

19 Sty 2008 20:34 7031 16
  • Poziom 19  
    Witam, czy komuś udało się ściągnąć simloka w U600 tym programem? Do pobrania w załączniku. Problem w tym, że czyta mi informacje o telefonie, ale nie może wejść w MSL Security... gdzie pewnie jest blokada i kody. Program zawiesza się na tym etapie :cry: Soft mam ery: U600BRGE1. Mam jeszcze problem z simlokiem (Play) w modelu Z630 - czym go można ruszyć poza box'em?
  • Poziom 21  
    Po read info zrób reset stack, w ten sposób zrobiłem kilka U600, zanim odkryłem, że mój HWK robi to bez łaski.
  • Spec od GSM
    Lepiej poszukaj Lucifera 1.03 poprawiono tam komunikacje z Tridentami.

Generalnie, tak jak napisał poprzednik. Podłącz włączzony telefon i daj READ INFO, wejdzie w TESTMODE i zczyta INFO. Daj Stack Reset a potem DIRECT UNLOCK i będzie po sprawie. Aha, ważne jest to, że nie wszystkie wersje idą tym programem, ponieważ obsługuje on jedynie telefony bez zabezpieczenia lub z zabezpieczeniem MSL1 lub MSL1a. Spora część nowych Samsungów z serii Trident ma już zabezpieczenie MSL2, do nich pozostaje jedynie HWK lub droższe alternatywy w postaci NS-Pro, UST2 Pro i Easy Unlocker. Są jeszcze egzemplaże które mają zabezpieczenia MSL3 (szczególnie J600 i J600e) które na chwilę obecną robi jedynie Easy Unlocker poprzez zczytanie (i rekalkulacje przez serwer on-line) kodów do odblokowania telefonu :)
  • Spec od GSM
    Zastanawia mnei po co dawałeś link do FST skoro ten program jest łądnie mówiąc niedorobiony. Autor daje za free wersje, która robi jedynie MSL1 i MSL1a, a udaje że robi MSL2 / MSL3
  • Poziom 24  
    apap napisał:
    Po read info zrób reset stack, w ten sposób zrobiłem kilka U600, zanim odkryłem, że mój HWK robi to bez łaski.

Potwierdzam, ostatnio robiłem U600, od strzała poszedł przez HWK.
  • Spec od GSM
    no nie wiem czy az taki niedorobiony skoro troche sie nim pobawiłem i na rożne sposoby ale 90% telefonów myknie które ma w obsłudze jedne po stackach inne po flashowaniu ale daje rade
  • Poziom 19  
    Dzięki Panowie za wszystkie podpowiedzi, ale zdążyłem już oddać tego U600 znajomemu i po problemie. Został mi jednak mój własny (Z630) w Playu - czym z tego "cholerstwa" ściągnąć sima po kabelku serwisowym od D800/E250. Proszę o sugestie, bo to soft brandowany i kto wie co tam "zaszyli". Czytałem o jednym sposobie "kulankedi", ale trzeba wykupować logi, czy znacie coś za free? Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Za free to chyba tego nie zrobisz.

• Poziom 21  
    Chyba na pewno za Free tego nie zrobi
  • Poziom 19  
    ...a może jednak? Co powiecie na to:

SamFlasher 05V53 Dodano obsługę nowych modeli telefonów oraz, PL menu:
    SGH-Z370_PL, SGH-Z630_PL
    Wykorzystując kabel typu COMBO Com+USB istnieje możliwość odblokowania w/w modeli.
    Opcja UNLOCK w wymienionych modelach nie wymaga kredytów.

Ma ktoś SamFlasher 05V53 i go tu wrzuci? Aktualna wersja 05V55 jest całkowicie zablokowana i bez rejestracji ani rusz - tylko pytanie, czy jest ona płatna?
  • Spec od GSM
    SamFlasher
    cena: 437.98zł
  • Poziom 19  
    ...wiem, ale na stronie piszą, że odczyt kodów z telefonów Samsung 3G bez zabezpieczenia MSL jest darmowe. Natomiast w przypadku opcji odblokowania telefonu z MSL wymaga zakupu kredytu i połączenia z internetem On-Line. Czy Z630 w playu ma zabezpieczenia MSL??? Bo na stronie widzę wyraźnie, że wersja SamFlasher 05V53 w opcji UNLOCK w wymienionych modelach (Z370/Z630) nie wymaga kredytów.
  • Poziom 28  
    darmowa dla tych co posiadają licencje
  • Poziom 19  
    ...no to bryndza. Pozostaje czekać no coś w rodzaju UMTS IMEI Service. Niestety jak na razie nie obsługuje modelu Z630 tylko starsze serii Z.
  • Poziom 19  
    Wszystkie darmowe softy do Samsunga to zabawki dla dzieciaków które nie robią nowych telefonów. Na dzień dzisiejszy trzeba mieć któryś z boxów UFS+HWK(tylko oryginał),NSpro lub EU. Najbardziej ekonomiczny box to HWK ale najbardziej wydajny NSpro. EU jest raczej uzupełnieniem do tych dwóch poprzednich.
  • Poziom 1  
    program dziala bez problemowo na u600 nawet z angielskiej sieci.pozdrawiam