Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sekencja+emulator.Co o tym myśleć?

krzysta72 19 Sty 2008 21:44 1541 11
  • #1 19 Sty 2008 21:44
    krzysta72
    Poziom 13  

Witam,mam focusa z dwiema sondami lambda.Instalacja montowana we włoszech(Romano Ris).Ogólnie autko chodzi ok na Pb jak na LPG(nie odczuwam różnicy).Zauważyłem że zamontowany jest emulator(archimede)!Może ktoś mi wyjaśni w jakim celu?Słyszałem bowiem że w sekwencji jest to zbędne.Czy może być coś nie tak zmontowane?Pozdrawiam!

0 11
  • #2 19 Sty 2008 22:33
    tkaczyk ireneusz
    Poziom 16  

emulator ale czego?

0
  • #3 19 Sty 2008 22:35
    krzysta72
    Poziom 13  

wtryskiwaczy oczywiście.

0
  • #4 19 Sty 2008 22:38
    tkaczyk ireneusz
    Poziom 16  

może być w starych sekwencach z rozdzielaczem na poszczegulne cylindry

Dodano po 1 [minuty]:

w niczym to nieprzeszkadza

0
  • #5 19 Sty 2008 22:43
    lindonerl
    Poziom 17  

Wygląda że jest to instalka wielopunktowego dawkowania gazu. Zapewne jest tam parownik, rozdzielacz z silniczkami krokowymi z którego wychodzą wężyki do poszczegulnych kanałów dolotowych. Coś podobnego robiło kilka lat temu landi - renzo, to nawet jeszcze nie wtrysk a co dopiero sekwencja. LIS - Landi Iniekcion System

0
  • #6 19 Sty 2008 22:46
    tkaczyk ireneusz
    Poziom 16  

Dokładnie kolegotak jak mówisz

Dodano po 40 [sekundy]:

IGS

0
  • #7 19 Sty 2008 22:53
    krzysta72
    Poziom 13  

Instalka jest z 2001 roku. Tak to wygląda:https://obrazki.elektroda.pl/34_1200779778.jpg

0
  • #8 19 Sty 2008 23:12
    bohun555
    Użytkownik obserwowany

lindonerl napisał:
    Zapewne jest tam parownik, rozdzielacz z silniczkami krokowymi z którego wychodzą wężyki do poszczegulnych kanałów dolotowych.
    Wyglada na to że ie widziałeś RISa. Tam nie ma żadnego rozdzielacza a ta instalacja ma tyle wspólnego z sekwencją co ja z zakonnikiem....:D

0
  • Pomocny post
    #9 19 Sty 2008 23:20
    lindonerl
    Poziom 17  

"to nawet jeszcze nie wtrysk a co dopiero sekwencja" czytać dokładnie

0
  • #10 19 Sty 2008 23:40
    krzysta72
    Poziom 13  

Wygląda na to że żyłem w nieświadomości...:D

Dodano po 17 [minuty]:

Podsumowując Panowie.To co mam to instalacja III generacji?Dziękuje wszystkim za zaangażowanie(zwłaszcza pan bohun wykazał się ogromnym...) i fachową porade.Tylko nadal nie wiem bo nie ma tam rozdzielacza wtrysków ani silniczka krokowego,a jak pisze bohun nie jest to sekwencja!Może ktoś z Was miał doczynienia z tym czymś i mi troche oświeci w głowie.:D

0
  • Pomocny post
    #11 22 Sty 2008 09:04
    IWEX100
    Poziom 16  

Witam
    Panowie czy Wt widzieliście kiedyś taką instalację na oczy????

Nawet jak sama nazwa wskazuje, jest to sekwencyjny wtrysk gazu (RIS - Romano Iniection System) i teoretycznie nie potrzebuje emulatora jednak włosi lubują się w zakładaniu emulatorów. W niczym on nie porzeszkadza ale i nie pomaga.
    Nawiązując do instalacji to popatrzcie sobie na przedstawiony rysunek i tam widać poszczególne wtryskiwacze gazu, więc przestańcie pisać brednie, że to nie nic wspólnego z wtryskiem gazu.

Pozdrawiam

0
  • #12 22 Sty 2008 18:26
    bohun555
    Użytkownik obserwowany

IWEX100 napisał:
    Witam
    Panowie czy Wt widzieliście kiedyś taką instalację na oczy????

Mało że widzieliśmy to jeszcze montowaliśmy.... Skoro zabrałeś głos w dyskusji i twierdzisz że to "sekwencja" to wyjaśnij mi dlaczego różnica w spalaniu pomiędzy "pracą sekwencyjną" a "pracą nie sekwencyjną" (różnica w podpięciu jenego kabelka do impulsu pierwszego wtyskiwacza lub podanie stałej masy) nie przekracz 2 litrów gazu przy silniku 3.8 V6??
    Drugie pytanie czy wiesz na czym polega "sekwencyjność" tej instalacji??

0
  Szukaj w 5mln produktów