Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie do użytkowników SONY CDX-CA850 (spadek napięcia)

zwonko 19 Sty 2008 21:45 3518 11
  • #1 19 Sty 2008 21:45
    zwonko
    Poziom 10  

Mam pewien problem z SONY CDX-CA850. Otóż na 50% głośnosci głosniki zaczynaja charczec. Zauważyłem przy tym ze radio minimalnie przygasa. Stąd wnioskuje ze moze byc cos nie tak z zasilaniem. Popatrzyłem na kable i wygladają one dosc nie ciekawie tzn. tak jakby były dwa przewody odpiete( na takich specjalnych złączkach).
    Mógłby ktoś zrobic jakies zdjecie jak maja byc poprawnie pospinane te kable??

0 11
  • #3 20 Sty 2008 10:30
    zwonko
    Poziom 10  

Wiem ze jest, ale niestety mało mi to pomaga. Według mnie tam słabo jest to wytłumaczone. Jeden odpiety kabel to jasnoniebieski popisany ATT ( to jest chyba do kluczyków, zeby radio sie właczało tylko z przekrecona stacyjka) a drugi to niebieski z białym paskiem podpisany AMP REM, ale co to jest to nie mam pojecia

0
  • #4 20 Sty 2008 10:37
    SlaweK
    Poziom 43  

Zbyt słabe głośniki nie wytrzymują takiego machania membraną jak to sony lubi robić. Z resztą praktycznie każde radio będzie charczeć przy maksymalnej mocy. Pytaj konkretniej czego nie rozumiesz.

SławeK

0
  • #5 20 Sty 2008 11:01
    zwonko
    Poziom 10  

Ale przy maksymalnej mocy a nie przy polowie głośnosci, dodatkowo radio nie powinno (przynjamniej tak mi sie wydaje przygasac). A dodatkowo mam na max wyciszone BASS and TRE, zeby nie obciazac głosników. Wczoraj podpiołem wzmacniacz i przez wzmacniacz te same głosniki co mam normlanie na radiu, grają duzo czysciej.
    Z tego co pamietam podpinałem to radio pod konkretne audio (przednie głosniki suby 250 a tylnie jakies zwykle tez dosc dobrej mocy) i było to samo.

TO wyglada tak jakby od polowy właczał sie nieczysty BASS

0
  • #6 20 Sty 2008 15:26
    ikar55
    Spec od car audio

Tymi dwoma wolnymi kabelkami głowy sobie nie zawracaj (błękitny-ATT=tel.mute; niebiesko-biały-AMP.REM= sterowanie załączania dodatkowego wzmacniacza lub automatycznej anteny).Zadbaj tylko o zaizolowanie ich by nie zwierały z masą.
    Jak chodzi o Twój główny problem,to widzę dużo racji w Twojej diagnozie.Problem tylko w zlokalizowaniu miejsca i przyczyny występowania spadku napięcia. Proponuję połączyć masę radia z masą samochodu dodatkowym przewodem i sprawdzić poziom napięcia na kostce zasilania (żółty przewód)podczas zwiększania głośności. Jeśli tam napięcie jest stabilne,przyczyny trzeba doszukiwać się w radiu (zasilaniu bądź poziomie obciążenia wzmacniacza mocy).

0
  • #7 20 Sty 2008 16:21
    j529
    Poziom 15  

tam jest dobrze opisane,po to masz te złączki żeby sobie zmienić w lależności od tego jakie ISO występuje w samochodzie a reszta tu-www.studio24.prv.pl tam są opisane różnice podłączeń ISO,a jak masz problem to połącz sobie żółty i czerwony do (+)akumulatora a czarny do (-)akumulatora bezpośrednio i diagnaza gotowa

0
  • #8 20 Sty 2008 19:38
    zwonko
    Poziom 10  

Niestety teraz jestem na uczelni i nie mam jak sprawdzic ale jak przyjade do domu to popatrze. Podepne tylko wzmacniacz zeby sprawdzic czy bedzie grał nieczysto. Ale wydaje mi sie ze poprostu cos w srodku radia jest nie tak. A moze byc cos takiego ze bezpiecznik jest stary albo cos??

0
  • #9 26 Sty 2008 14:16
    zwonko
    Poziom 10  

PO pierwsze przepraszam za dublowanie postów. Mam nadzieje ze nie zostane ukarany :)
    Zmieniłem głosniki na troche lepsze: nie jakies firmówki ale zawsze to lepsze niż standardowe w puncie. (gł. DENVER CSP-5165) Ale dalej przy połowie mocy głosniki zaczynaja grać nie czysto. Nawet wyciszanie wygłasnianie basów nic tego niezmienia. Radio przygasa.
    Teraz pytania:
    1. Czy bezpiecznik (ktory najpewniej odpoczątku nie był wymieniany może być przyczyną spadków napięć??
    2. ikar55 Kable jak bede miał chwilke zeby sie tym napoważnie zając to zaizoluje.

Cytat:
    Proponuję połączyć masę radia z masą samochodu dodatkowym przewodem i sprawdzić poziom napięcia na kostce zasilania (żółty przewód)podczas zwiększania głośności.
    Tzn chodzi o to żeby podpiąc z akumulatorem jak rozumiem, ale to z akumulatora zastosować jako dodatkowe czy tylko sama masa z akumulatora( odlaczyc ISO)??
    3. Postaram się skombinować jakis miernik napięcia i trzeba bedzie to sprawdzic, no ale co jesli napięcie nie bedzie stabilny przy żółtym przewodzie??

0
  • #10 26 Sty 2008 15:01
    SlaweK
    Poziom 43  

Podejrzewam że wymieniłeś głośniki na równie paskudne, marki Denver, Boschman, Alphard to jedno badziewie a temu co na nich pisze w żaden sposób nie można wierzyć. Przecież to słychać kiedy głośnik ma dość, z reguły łatwo poznać po tym jak przestaje charczeć gdy się odejmie basów.
    Usterkę taką praktyk wyłapie na ucho a laikowi trzeba mierzyć. Więc zmierz napięcia pomiędzy masą radia z zasilaniem przy tym jak zaczyna charczeć i przygasać a potem powtórz ten pomiar na akumulatorze. Jeśli spadek napięcia będzie na akumulatorze podobny to po prostu jest on niedoładowany a radio nie jest przyczyną. Nie powinno też charczeć jeśli zasilanie nie spadnie poniżej 10V, mniejsze napięcie, mniejsza moc... Można jeszcze zmierzyć, jeśli dysponujesz na tyle długimi przewodami do miernika, spadki napięcia pomięczy plusem w radiu a plusem na akumulatorze, podobnie spadki napięcia na masie. Spadek powyżej 1V to faktycznie słaba instalacja.

Ja zaś proponowałbym Ci przytarganie z domu domowej porządnej kolumny głośnikowej albo dwóch i podłączenie do radia w samochodzie, przekonasz się wtedy czy to radio czy głośniki.

SławeK

0
  • #11 28 Sty 2008 01:16
    zwonko
    Poziom 10  

Nie wyzywaj mnie od laikow, tylko poczytaj troszke wiecej co pisałem. To radio było podłaczone do super sprzetu nie byle jakiej firmy u mojego kuzyna, włąsnie w celach testowych. Podpiołem moje radio pod jego sprzet i konkretne suby dostawały w du... . Dodatkowo jak puszcze subwoofer- moze i stary ale pionnera przez wzmacniacz (niby tez nie jakis markowy) ale po podkreceniu mocy na radiu do polowy znowu zaczyna harczec i machac membrana niezaleznie od mocy ustawionej na wzmacniaczu. Podpinane były kolumny domwe i wszystkie glosniki jakie w domu miałem i z kazdym dzialo sie tak samo, moze minimalne roznice były.
    Dodatkowo radio kuzyna (jakis JVC z mp3, 4razy50) podpiety w moim samochodzie na orginalnych głosnikach (fiatowskich) grało czysto, dopiero pod sam koniec było słychac nieczystosci.
    TO JEST EWIDETNIE WINA RADYJKA! Jeszcze moze spróbuje załatwic jakies inne radio na troche i zobaczymy. Wszystkim zajme sie dopiero gdzies za 2 tygodnie bo narazie sesja i nie ma na to czasu.
    Pzdr

Edit: Moze jeszcze mozna by bylo sprawdzic jak radio sie zachowuje podczas ładowania akumulatora??

0
  • #12 09 Sie 2009 12:21
    SauerMauser
    Poziom 21  

Witam,
    mam ten sam problem w moim soniaczu ca850, a rok minął od twojego postu zatem chyba rozwiązałeś już problem kolego, jeśli tak to co należy zrobić, aby radio grało czysto jak kiedyś i nie charczało?

Z góry dziękuję za odpowiedź i Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów