Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik lamp elektronowych P512 Elpo

20 Sty 2008 17:41 5239 4
  • Poziom 13  
    Witam.
    Zdjęcie jest niezbyt dobre i nie pokazuje szczególów(zwłaszcza chodzi o podpisy pod przełącznikami). Generalnie przyrząd zawiera większość podstawek, cokołów, jakie stosowano i stosuje się przy lampach elektronowych. W odpowiednią podstawkę wtyka się badaną lampę. Przełącznikiem wielosegmantowym z prawej strony miernika wybiera się kolejno rodzaj elektrody jaka w danej lampie "przypisana" jest do odpowiedniej nóżki(np.1-anodaA1, 2-siatkaS1,3-katodaK...5,6-żarzenieH1,H2..itd.). Odpowiednimi przełącznikami wybiera się wielkości napięć przykładanych do posczególnych elektrod lampy i odczytuje się na mierniku wielkość prądu anodowego dla zadanych wartości napięć. Dane odnośnie napięć i prądów zawarte były w książeczce, katalogu, dołączonej do przyrządu. Jeżeli brak tej książeczki to trzeba oprzeć się na ogólnie dostępnych charakterystykach i katalogach. Przyrząd powinien również dostarczać napięć kontrolnych do sprawdzenia stanu izolacji między poszczególnymi elektrodami. Powinien również posiadać wyprowadzone gniazda umożliwiające podłączenie napięć do elektrod wyprowadzonych w sposób inny niż przez cokół (np. anoda PY88). sprawdzenie poprawności działania przyrządu sprowadza się do kontroli napięć i ich prawidłowej regulacji, tego czy w/w przełącznik podaje napięcia na poszczególne wyprowadzenia w podstawkach oraz na sprawdzenie poprawności wskazań miernika. Tyle pamiętam z dawnych lat kiedy podobnego przyrządu używałem. Jest to informacja bardzo skrócona bo i fotografia na wiele więcej nie pozwala, a i typów takich przyrządów było wiele.Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Hi,
    jest to Polski miernik lamp elektronowych P-507 produkcji Elpo. Musisz szukac kogos kto ma ksiazeczke z kodem lamp i instrukcje obslugi.
    Pozdrowienia.
    P.S. Tutaj http://www.fonar.pl/ w dziale galeria masz tez istrukcje obslugi do modelu P-508 - to nastepca Twojej 507-ki. Bedziesz wiedzial jak sie tym posluguje.
  • Poziom 15  
    Nie wiem czy dam rade bo lampy to raczej nie za bardzo znam a taki przyrzad ma kolega i dal mi zeby to wyprobowac i jesli to zadziala to mi odsprzeda. Mam wzmacniacz bis 100w i nie dziala wiec myslalem ze mozna by tym przyrzadem sprawdzic w nim lampy.
    Slyszalem, ze to dobry wzmacniacz wiec dlatego pytam czy warto w to sie bawic.