Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik lamp elektronowych P512 Elpo

farbaolso 20 Jan 2008 17:41 5791 4
  • Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    jerzy markowski
    Level 13  
    Witam.
    Zdjęcie jest niezbyt dobre i nie pokazuje szczególów(zwłaszcza chodzi o podpisy pod przełącznikami). Generalnie przyrząd zawiera większość podstawek, cokołów, jakie stosowano i stosuje się przy lampach elektronowych. W odpowiednią podstawkę wtyka się badaną lampę. Przełącznikiem wielosegmantowym z prawej strony miernika wybiera się kolejno rodzaj elektrody jaka w danej lampie "przypisana" jest do odpowiedniej nóżki(np.1-anodaA1, 2-siatkaS1,3-katodaK...5,6-żarzenieH1,H2..itd.). Odpowiednimi przełącznikami wybiera się wielkości napięć przykładanych do posczególnych elektrod lampy i odczytuje się na mierniku wielkość prądu anodowego dla zadanych wartości napięć. Dane odnośnie napięć i prądów zawarte były w książeczce, katalogu, dołączonej do przyrządu. Jeżeli brak tej książeczki to trzeba oprzeć się na ogólnie dostępnych charakterystykach i katalogach. Przyrząd powinien również dostarczać napięć kontrolnych do sprawdzenia stanu izolacji między poszczególnymi elektrodami. Powinien również posiadać wyprowadzone gniazda umożliwiające podłączenie napięć do elektrod wyprowadzonych w sposób inny niż przez cokół (np. anoda PY88). sprawdzenie poprawności działania przyrządu sprowadza się do kontroli napięć i ich prawidłowej regulacji, tego czy w/w przełącznik podaje napięcia na poszczególne wyprowadzenia w podstawkach oraz na sprawdzenie poprawności wskazań miernika. Tyle pamiętam z dawnych lat kiedy podobnego przyrządu używałem. Jest to informacja bardzo skrócona bo i fotografia na wiele więcej nie pozwala, a i typów takich przyrządów było wiele.Pozdrawiam.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    aca
    Level 30  
    Hi,
    jest to Polski miernik lamp elektronowych P-507 produkcji Elpo. Musisz szukac kogos kto ma ksiazeczke z kodem lamp i instrukcje obslugi.
    Pozdrowienia.
    P.S. Tutaj http://www.fonar.pl/ w dziale galeria masz tez istrukcje obslugi do modelu P-508 - to nastepca Twojej 507-ki. Bedziesz wiedzial jak sie tym posluguje.
    farbaolso
    Level 15  
    Nie wiem czy dam rade bo lampy to raczej nie za bardzo znam a taki przyrzad ma kolega i dal mi zeby to wyprobowac i jesli to zadziala to mi odsprzeda. Mam wzmacniacz bis 100w i nie dziala wiec myslalem ze mozna by tym przyrzadem sprawdzic w nim lampy.
    Slyszalem, ze to dobry wzmacniacz wiec dlatego pytam czy warto w to sie bawic.