Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Whirpool FL5041 nie pobiera płynu do płukania

20 Sty 2008 18:41 22246 13
 • Poziom 10  
  Płukanie odbywa się bez pobrania z komory płynu do płukania.
  Pralka została nabyta w 2002.
  Forumowiczów proszę o diagnozę.
 • Poziom 18  
  Lejesz koncentrat do płukania, a on jest zbyt gęsty i nie leci przez syfon lub przestawiła się na dozowniku. Pod pokrywą jest regulacja na linkę i trzeba odpowiednio ustawić.
 • Poziom 10  
  Bardzo dziękuję za zajęcie się moim tematem. Nie jestem specjalistą od pralek i byłbym wdzięczny gdybyś zechciał mi nieco jaśniej przestawić swoją diagnozę. Zechciej rozwinąć myśl "lub przestawiła się na dozowniku".
  Rozumiem, że po zdjęciu pokrywy odnajdę linkę którą można regulować. Czy tak?
 • Specjalista AGD
  Linką się nie reguluje, lecz można zmieniać położenie wodzika dyszy wtryskującej wodę do zasobnika. Najprawdopodobniej jednak, zakamieniona jest część górna zasobnika.
 • Poziom 10  
  To zakamienienie wydaje się bardzo prawdopodobną przyczyną, bowiem umnie woda jest twarda, do tego często zanieczyszczona.
 • Specjalista AGD
  Jeżeli z innych przegród zasobnika zabiera proszek prawidłowo, to wodziki dysza są w prawidłowym położeniu - możesz to sprawdzić załączając pralkę kolejno na pranie wstępne i zasadnicze, przy wyjętej szufladzie, obserwując strumień wody. Jeżeli jest prawidłowo, to zostaje tylko gruntowne czyszczenie zasobnika.
 • Poziom 10  
  Wyjąłem i wyczyściłem zasobnik. Nie było żadnego zakamienienia, tak że woda mogła dostawać się od zaworu wlotowego pralki przez wąż do zasobnika. Drożne były syfony w zasobniku oraz 'dysza' wlotowa do zasobnika. Wnętrze przewodu 9węża) doprowadzającego wodę było mokre - znaczy zawór nie blokował przepływu wody. Pozostaje mi już chyba tylko regulacja linki. Niestety nie wiem jak ją ustawić.
 • Poziom 18  
  Jeżeli jest tak jak napisał kolega wyżej, tzn po wyjęciu szuflady i włączaniu kolejno prania wstepnego i zasadniczego jest strumień wody w zasobniku w odpowiednim miejscu to pozostaje gruntowne czyszczenie, jeżeli nie pojawia się woda w odpowiednim przedziale kiedy ustawiasz na wstępne i zasadnicze to wtedy dopiero bierz się za regulecje linki...
 • Poziom 10  
  Dziś podczas prania proszek był pobirany z przedziałów dla prania wstępnego i głównego. Brak płukania nie pojawił się nagle lecz pojawiał się stopniowo, tzn z czasem zostawało coraz więcej płynu do płukana. Może to sugerować zmianę długości linki.
 • Poziom 18  
  To sugeruje zanieczyszczenie dozownika, jak ci tu juz wielokrotnie wspominano, linke pozostaw w spokoju
 • Poziom 10  
  Zgodnie z Twoją sugestią dokonałem czyszczenia dozownika zwracając szczególną uwagę na dyszę i syfony. Nie bardzo było co czyścić bo żona dba o zasobnik. Nie poprawiło to sytuacji i płyn do płukania nadal nie jest niestety pobierany. Czyszcząc dozownik zastanawiałem czemu jego czystość ma wpływ na płukanie, bo nie bardzo dostrzegam tą zależność.
 • Poziom 18  
  Ma i to duzy ponieważ woda też się dostaje przecież którędyś do poszczególnych komór w szufladzie, masz u góry duzo otworków czy sa one drozne, czy może zakamienione, poza tym może ona być zanieczyszczona wewnątrz tam gdzie woda jest prowadzona do kanalików...no inaczej juz nie wytłumacze.
 • Poziom 10  
  A jednak!!! (Reklama taka była :D) Dzisiejsze pranie wykazało słuszność diagnozy z koniecznością czyszczenia zasobnika. Wszystkim którzy podali jako przyczynę zanieczyszczony zasobnik gratuluję, a wszystkim którzy zechcieli poświęcić chwilę tematowi dziękuję.
 • Poziom 2  
  Bardzo wiele pisze się na temat braku pobierania przez pralkę płynu do płukania. Miałem podobną sytuację z nowiutką Whirlpool. Coś mi się widzi, że zdecydowana większość zderzyła się z taką samą przyczyną jak ja. Serwis wymienił elektrozawory. A pralka swoje, nie wypłukuje koncentratu Cocolino. Dopiero po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, iż wina leży nie w pralce lecz w płynie. Nie dosyć, że koncentrat sam w sobie jest już bardzo stężony, to w dodatku odległy czas przechowywania, poziom tego zgęstnienia jeszcze bardziej nasilił. Wystarczyło dolać sporo wody, porządnie wybełtać i szafa gra. Szkoda, że nic na ten temat
  nie ma w Instrukcji obsługi.