Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq Nc6320 nie uruchamia się lub sam się wyłącza

20 Sty 2008 18:53 3011 4
  • Poziom 2  
    Mam problemy z HP COMPAQ Nc6320.
    Konkretnie z uruchamianiem. Na początku było tak, że czasem ruszał normalnie, czasem dopiero za którymś razem - ruszał wentylator, i tyle.
    Teraz sprawa wygląda tak: jak mi się już go uda uruchomić, to po kilku godzinach (czasem 5, czasem więcej) się sam nagle wyłącza.
    Po takim zatrzymaniu na początku po wciśnięciu Power rusza na 5 sekund, po jakiejś godzinie na 10.
    Po kilku godzinach dochodzi do uruchamiania Windowsa - ogólnie mam wrażenie, że im dłużej "odpoczywa" tym dalej dochodzi w uruchamianiu.
    I nie ma znaczenia, czy wchodzę do BIOSU, czy startuję Windows - reakcja jest ta sama.
    Odłączenie baterii niczego nie zmienia.
    Ktoś coś z tego rozumie :?:
  • Poziom 10  
    Sugeruje sprawdzenie (wyjęcie, odkurzenie) pamięci i osłuchanie wentylatora.
    Być może jest to awaria płyty głównej, albo problem z przegrzewaniem się.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za sugestie :) Wentylator i pamięc odpada, sprawdzone. Puściłam Hiren's Boot Tools i wszystko niby OK wyszło... Temperatury też w porządku (w okolicy 40-50 stopni wg Everesta, chodzi przeglądarka i Winamp)). Czyli serwis mnie czeka... :(
  • Poziom 10  
    Witam.
    Jak zakonczyla sie sprawa z tym laptopem? Mam ten sam model i dokladnie taki sam objaw.
    Pozdrawiam
    KJ
  • Poziom 2  
    Hej.
    :arrow: Krasnall dobrze podejrzewał - płyta główna.
    Wymieniono na gwarancji, i jak na razie wszystko działa jak w zegarku :)