Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kociol gazowy Radan-nie zapala sie

20 Sty 2008 21:13 5364 3
  • Poziom 25  
    Witam od kilku miesiecy miałem problem ze od czasu do czasu piec zapalal sie dosc wybuchowo (Tak jak by zapuzno nastepowal zaplon w komorze spalania) Wyczysciłem komore spalenia i komin, sprawdzilem drożność dysz
    przeczyscilem wszystko spreżonym powietrzem(zauważyłem ze przy palnikach sa popekane takie porcelanowe rureczki nie wiem do czego one są?? )Po tych zabiegach trochę rzadziej strzelał piec ale strzelał na tyle mocno ze w nocy potrafił obudzić.I dzisiaj nagle piez zgasł zapalila sie kontrolka zp (zakłócenia pracy palnika ) Zapalila się również lampka na sterowniku zaworu gazu HONEYWELL S4565A .Po resecie tego sterownika slychac jak gaz leci do dysz ale nie następuje zaplon i po chwili znowu zapala się ZP i lampka na elektrozaworze.Resetowalem juz tak kilka razy i nic .tak jak by nie bylo iskry ktora zapalila by gaz w komorze.Bardzo byłbym wdzieczny za jakies sugestie bo coś zimno mi sie w domu zaczyna robic .Moze ma ktos schemat tego kotla albo tego elektrozaworu.Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

Jeszcze mam pytanie czy te dwa przewody wychadzace z sterownika zaworu to iskrownik i elektroda jonizujaca?(czy moze przyczyna nizapalania sie pieca jest zanieczyszczona koncowka iskrownika)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Te dwa przewody to elektroda zapłonowa i jonizacyjna.
    Niestety myślę, że uszkodził się właśnie ten aparat zapłonowy.
    Nie pozostaje nic innego jak go wymienić.
    Te porcelanowe rureczki to katalizatory.
  • Poziom 25  
    Dzieki za szybka odpowiedz.Do wymiany jest ta elektroda zaplonowa czy elektronika do dej elektrody.Ewentualnie jak sprawdzic sama elektrode zaplonowa??? Dzisiaj wyczyscilem iskrownik i piec zagadal ale znowu co jakiś
    czas (co 2-3 razy ) wali jak szalony. Proszę jeszcze o jakieś sugestie

Dodano po 3 [godziny] 1 [minuty]:

Jest jakis sklep w necie gzie kupie elektrode iskrownika ?
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    musisz potwierdzic ustawienie elektrod oraz ich wyglad z dtr wtedy mozesz byc pewien ze to elektrody bardzo czesto problemem jest złe miejsce ustawienia zaplonu w połaczeniu z złym cisnieniem zaplonowym oraz brakiem ciągu kominowego . jednak mysle ze to jest tem problem co wspominał poprzednik
    sugestia trzeba zrobic przeglad techniczny u dobrego serwisanta majacego serwis tego modelu kotła . wyczysci sprawdzi i wyreguluje moc zapłonowa oraz elektrody wiem ze to kosztuje ale zawory gazowe lubia sie rozregulowac z czasem a sam tego nie zrobisz