Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Whirlpool ADP550 nie domywa

james bond 007 20 Jan 2008 20:06 4174 9
    james bond 007
    Level 16  
    Zmywarka ma 6lat wszystko było ok ale ostatnim czasem nie domywa głownie na górnym koszyku.
    Wszystkie filtry wyczyszczone czyszczona również calgonitem ale bez rezultatu.
    Dodam,że czasem pod koniec mycia zdarza sie że chyba pompa buczy jak by jechała na sucho.
    WIELKI_BOBO
    Level 18  
    Sprawdz poziom wody w zmywarce , czy podczas mycia słychać jak obracają się smigła, ewentualnie układ hydrostatu do przeczyszczenia....
    james bond 007
    Level 16  
    Sprawdziłem śmigła sie kręcą a jak mam sprawdzić poziom wody??
    A ten układ hydrostatu jak sie czyści?
    WIELKI_BOBO
    Level 18  
    Poziom wody powinien zakrywać dno zmywarki, jesli jest odpowiedni, to czy uzywasz soli i nabłyszczacza czy tylko tabletyki kilka w jednym?
    james bond 007
    Level 16  
    Poziom wody sprawdzony i jest ok.Używam soli i nabłyszczacza osobno.
    WIELKI_BOBO
    Level 18  
    A śmigla drożne i otwory w nich
    james bond 007
    Level 16  
    tak

jakieś sugestie? bo już nie wiem co jej jest:|
    witt500
    Level 11  
    U mnie okazało się że były przytkane śmigła i w "między czasie" zmieniła się twardość wody!!!! więc po testowałem trochę ustawiniami soli i poszło jakoś zmywała dużo lepiej.
    śmigła nie tylko były przytkane w otworach trafiła się też folia na pierwszy rzut niewidoczna, ale przytykała ostatnie duże dziury. po wyjęciu jej zmywała i bardoz dobrze.
    inar
    Level 17  
    Ciśnienie wody w osi dolnego śmigła powoduje "wypychanie " go do góry.Wtedy zaczepia ono o elementy zmywarki lub kosza i nie obraca się(no i nie myje).Jeżeli obrócisz je na "luzie"-wszystko chodzi idealnie.Spróbuj je delikatnie pociągnąć do góry-ma taki zatrzask-jeżeli plastik się wyrobił,to niestety śmigło wysuwa się i przyciera.Miałem ten przypadek w Privilegu-wymiana plasticzka pomogła.
    Jasxx
    Level 21  
    Kilka sugestii:
    1. Jakiego programu używasz?
    2. Czy na 100% obracają się ramiona?
    3. Czy odpowiednie jest ciśnienie wody? Możliwe, że pompa działa, ramiona się kręcą (wolno), bo pompa działa w drugą stronę?
    4. Uszkodzony cower i wylatuje mocowanie "rury" doprowadzającej wodę do ramion.
    5. Nie otwiera się do końca klapka zasobnika proszku. Zobacz czy to samo masz stosując proszek.