Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lampa ECF/PCF 200- szukam zdjęć

mroovka 20 Jan 2008 20:33 1277 4
 • #1
  mroovka
  Level 14  
  Witam.
  Wczoraj trafił w moje ręcę rozbebeszony wzmacniacz 4-ro kanałowy Hohner Champion.
  Konstrukcja raczej rzadka (custom, czy krótka seria?), bo w sieci nic nie znalazłem, i w niemieckim Hohnerze też nic nie potrafią na ten temat znaleźć.
  Końcówka mocy to PP na kwartecie PL508, a w inwerterze siedzi lampa X.
  Piszę X, bo wszystko strarte, jedyne co zostało, to pozostałość po liczbie 200. Jest to lampa dekalowa, więc zacząłem się za takimi rozglądać i trafiłem właśnie na opis P/ECF200. Niestety nie znalazłem zdjęć na tyle wyraźnych, aby dokładnie było widać wnętrze lampy. Dodam, że anody(?) mają kształt prostopadłościennych blaszanych pudełeczek, a całość jest owinięta dość gęstą drucianą siateczką. Nie mam aparatu, więc sam niestety zdjęć nie zamieszczę, ale gdyby ktoś miał zdjęcia albo mógł je zrobić, to byłbym wielce wdzięczny.
 • #2
  Fatko
  Level 18  
  Witam kolegę.
  Jeśli naprawdę potrzebujesz - niestety ale musisz się postarać o zdjęcie. Posiadam katalog lamp (chyba pełny, brak kilku stron ale 1200 pozostało).
  Jeśli zamieścisz zdjęcie to Ci pomogę. Lamp podobnych jest sporo a nie chodzi o zaśmiecanie.
 • Helpful post
  #4
  thereminator
  Conditionally unlocked
  Jak ma cokół dekal i napis 200 to albo to będzie PCL200 albo PFL200. Najlepiej je rozróżnić analizując budowę wewnętrzną - pierwsza to triodo-pentoda, druga zawiera dwie pentody. Można je rozróżnić analizując wyprowadzenia wewnątrz lampy patrząc od strony nóżek. Obrazek chyba to jasno wyjaśnia:
  Lampa ECF/PCF 200- szukam zdjęć
 • #5
  mroovka
  Level 14  
  Dziękuję za pomoc. Lampa to PCF 200, ma triodę i pentodę, ponadto PFL wg. zdjęć w internecie i katalogu jest sporo wyższa.