Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lampa ECF/PCF 200- szukam zdjęć

mroovka 20 Jan 2008 20:33 1277 4
    mroovka
    Level 14  
    Witam.
    Wczoraj trafił w moje ręcę rozbebeszony wzmacniacz 4-ro kanałowy Hohner Champion.
    Konstrukcja raczej rzadka (custom, czy krótka seria?), bo w sieci nic nie znalazłem, i w niemieckim Hohnerze też nic nie potrafią na ten temat znaleźć.
    Końcówka mocy to PP na kwartecie PL508, a w inwerterze siedzi lampa X.
    Piszę X, bo wszystko strarte, jedyne co zostało, to pozostałość po liczbie 200. Jest to lampa dekalowa, więc zacząłem się za takimi rozglądać i trafiłem właśnie na opis P/ECF200. Niestety nie znalazłem zdjęć na tyle wyraźnych, aby dokładnie było widać wnętrze lampy. Dodam, że anody(?) mają kształt prostopadłościennych blaszanych pudełeczek, a całość jest owinięta dość gęstą drucianą siateczką. Nie mam aparatu, więc sam niestety zdjęć nie zamieszczę, ale gdyby ktoś miał zdjęcia albo mógł je zrobić, to byłbym wielce wdzięczny.
    Fatko
    Level 18  
    Witam kolegę.
    Jeśli naprawdę potrzebujesz - niestety ale musisz się postarać o zdjęcie. Posiadam katalog lamp (chyba pełny, brak kilku stron ale 1200 pozostało).
    Jeśli zamieścisz zdjęcie to Ci pomogę. Lamp podobnych jest sporo a nie chodzi o zaśmiecanie.
  • Helpful post
    thereminator
    Conditionally unlocked
    Jak ma cokół dekal i napis 200 to albo to będzie PCL200 albo PFL200. Najlepiej je rozróżnić analizując budowę wewnętrzną - pierwsza to triodo-pentoda, druga zawiera dwie pentody. Można je rozróżnić analizując wyprowadzenia wewnątrz lampy patrząc od strony nóżek. Obrazek chyba to jasno wyjaśnia:
    Lampa ECF/PCF 200- szukam zdjęć
    mroovka
    Level 14  
    Dziękuję za pomoc. Lampa to PCF 200, ma triodę i pentodę, ponadto PFL wg. zdjęć w internecie i katalogu jest sporo wyższa.