Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprawdzenie alarmu, diagnoza uszkodzenia (kabel ?), naprawa

20 Sty 2008 20:56 1140 3
  • Poziom 10  
    Witam ponownie szanownych kolegów

mój problem przedstawiłem tutaj
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic920726.html

niestety jednak to nie wina rozprogramowania pilotów, gdyż centralka nie reaguje na nic (dioda nie miga, przycisk serwisowy nie działa), a prawdopodobnie jakiegoś uszkodzenia przy montażu instalacji LPG, pewnie jakiś kabel ?

Problem jest duży bo nie działa, alarm centralny, itd.. a auto w nocy stoi na parkingu niestrzeżonym.

mam autoalarm firmy VALET z serii 56xx , model jakiś zbliżony chyba do Vipera, albo innych bliźniaczych w Polsce. http://www.directed.com/Support/ProductGuides/Owners.aspx

na początek sprawdziłem bezpieczniki są 2 sztuki, bezpieczniki są sprawne zasilanie 12V dochodzi do centalki (kabel RED), sprawdziłem też że kabel biały których wychodzi z centralki i idzie w kierunku prawdopodobnie stacyjki(ma bezpiecznik) jest również pod napięciem chyba od centralki

czy jak się sprawdza to trzeba kabel sprawdzać w połączeniu z minusem (czarny) czy można też masować do blachy auta ?

jak przykładałem miernik to większość kabli ma jakieś napięcie

co jeszcze sprawdzić samemu ?

do kogo z Warszawy lub okolic można się zgłosić w celu diagnozy naprawy tej instalacji autoalarmu, jestem z Marek pod Wa-wą

Dziękuje za pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    norbert.s. napisał:
    Zasilanie plusem może jest ok, ale czy na czarnym przewodzie, o którym piszesz jest masa?

o to pytanie

jak miernikiem mierzę i biorę czarny i czerwony to mam napięcie, jak biorę czerwony i zamiast czarnego gołą blachę to też mam napięcie, w pierwszym wypadku (red i black) chyba mniejsze, ale to pewnie wina gorszego styku miedzy pinem w kostce (black) a gołą blachą. Czy jeszcze jakoś inaczej sprawdzić tego czarnego (masę)
  • Poziom 18  
    Tak jeśli masz miernik powinieneś mieć tam zakres Ω ustawiasz ,zwierasz końcówki miernika, odczytujesz wynik,przykładasz końcówki jedną do masy/blachy/ ,drugą do przewodu czarnego i odczytujesz wynik.Jeśli masz taki sam jak przy zwarciu przewodów to masz pewną masę/odchyłka o 1 Ω też jest ok./Jeśli jest większa różnica to popraw mocowanie przewodu czarnego jeśli jest ten sam wynik to problem jest w czymś innym.