Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra Tonsil SPACE '86 - Remont

20 Jan 2008 22:05 2331 6
  • Level 11  
    Witam.
    Posiadam 2 kolumny Unitra Tonsil SPACE '86. Mam również Wzmacniacz Diora ws 442 2x35W (RMS). Myślałem nad kupnem jakiś Altusow ale po dyskusji na ten temat postanowiłem przeremontować moje spacey.

A więc głośniki wysokotonowe mają do wymiany górne resory. Lecz ta kolumna i tak po takim remoncie będzie miała moc znamionową 50W. Więc może lepiej wymienić głośniki na jakieś ciut mocniejsze? Jest sens to robic? Jak tak, to jakie konkrente modele głośników polecacie?
  • Level 37  
    Co ty piszesz? Głośnik wysokotonowy nie ma resoru. To po pierwsze.
    Jeśli chodzi o remont, to po raz n-ty powtórzę. Albo robisz na tych samych
    głośnikach, ponieważ do nich jest zaprojektowana zwrotnica i obudowa,
    albo konstruujesz zestaw od nowa. Nie ma wymiany głośników na mocniejsze
    ponieważ całe obliczenia biorą w łeb i otrzymujesz coś przypadkowego.
    Wybór należy do Ciebie.
  • Level 28  
    kolego dybas po co sie tak denerwowac widac ze chłopak nie jest oblatany jak ty w temacie wiec trzeba mu pomóc.

Dla niego łatwiej bedzie kupić nowe głosniki na e-tonsil i je wymienic potem moze wymienic kable wewnatrz kolumny poprawic wytłumienie wymienic kondensatory we zwrotnicy na nowe lecz tej samej pojemności ale jakiejs porzadnej produkcji i firmy oraz uszczelnic porzadnie te kolumny. i tutaj chłopak zwraca sie o pomoc wiec wydaje mi sie ze laikowi trzeba pomóc tak jak innym laikom pomagaja tu ludzie....

Wydaje mi się ze poto jest ta strona????
  • Level 11  
    Sorki za pomyłkę ale miałem na myśli głośniki niskotonowe ;p. Kupiłem do nich nowe resory górne (czy tam zawieszenie jak kto woli). I teraz Czy iść z tym głośnikiem żeby mi to ktoś wymienił. Czy da się to wykonać to w domowych warunkach. I czy trzeba z membrany "odskrobywać" tą część starego resoru która była przyklejona do membrany Czy porostu nakleić na nią nowy.
  • Level 32  
    Wymień głośniki na takie jake tam były , ew wyślij do zakładów tonsila żeby zregenerowali, nie ma co bawić się w tzw "zamienniki" czy "mocniejsze głośniki"
  • Level 28  
    misieqq mówilem ci już wcześniej kup sobie nowe głośniki wejdź na strone producenta www.e-tonsil.pl i zamów takie jak masz w kolumnach bo regeneracja domowymi sposobami nie zawsze jest łatwa i mozesz zepsuc głośnik krzywo przyklejajac resor górny ...

Pozaty nowe to nowe..
  • Level 11  
    Wyśli te gdn. do majkela sony - to taki gostek z elki co ma serwis autoryzowany tonsila napewno bedzie ci chciał pomoc z twoimi głosniczkami. Sam wiem po sobie, że wymienia częsci na oryginały tonsilowskie. Głosniki po naprawie są jak nowe i za wiele mniej niż nówki.

Ja na twoim miejscu dałbym do regeneracji, a jak masz duzo kasy to kup sobie oryginały takie jak tam fabryka stosowała.

Pozdrawiam.