Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z philips rd959 rds

21 Sty 2008 11:37 1241 4
  • Poziom 9  
    witam. z gory sorki jesli pisze nie w tym watku co trzeba ale jestem nowy i co gorsza nie za bardzo zaprzyjazniony z technika:( mam takie pytanie:posiadam radioodtwarzacz philips rc959 rds wraz z zestawem carin. niestety padl mi wyswietlacz a dokladniej wysiadlo oswietlenie wyswietlacza. czy mozna to jakos naprawic?!i czy moge pod nawigacje carin podpiac jakis lcd i bedzie on dzialal jako wyswietlacz radia?!z gory dzieki.pozdrawiam
  • Spec od car audio
    Podświetlenie wyświetlacza jest na folii EL. Albo padła przetwornica (metalowy kubek pod mechanizmem) albo też taśma łącząca panel z radiem.
  • Poziom 9  
    djlj24 napisał:
    Podświetlenie wyświetlacza jest na folii EL. Albo padła przetwornica (metalowy kubek pod mechanizmem) albo też taśma łącząca panel z radiem.

no tak ale jak i gdzie moge to sprawdzic i czy da sie to wogole naprawic?!czy koszty nie przewyzsza ceny radia?!

Dodano po 1 [minuty]:

bede tez wdzieczny za porade gdzie moge nabyc nowy lub uzywany panel w dobrym stanie?! probowalem na allegro ale niestety nie ma:(
  • Spec od car audio
    Taśma oryginalna to wydatek ok. 70 zł jak pamiętam + koszt wymiany. Z folią jest gorzej ale można kupić stłuczony panel i wymienić z niego (zwykle nie pada od razu tylko wcześniej robi się bardzo ciemna). Przetwornicę też można naprawić.
    Jest jeszcze jedna przyczyna nagłego zgaśnięcia wyświetlacza - wygięcie ramki mocującej panel przez co nie dociska do złącza (w tym radiu się to zdarza).
  • Poziom 9  
    djlj24 napisał:
    Taśma oryginalna to wydatek ok. 70 zł jak pamiętam + koszt wymiany. Z folią jest gorzej ale można kupić stłuczony panel i wymienić z niego (zwykle nie pada od razu tylko wcześniej robi się bardzo ciemna). Przetwornicę też można naprawić.
    Jest jeszcze jedna przyczyna nagłego zgaśnięcia wyświetlacza - wygięcie ramki mocującej panel przez co nie dociska do złącza (w tym radiu się to zdarza).

no ja mialem tak ze panel przestal sie swiecic.po jakims czasie znow zaczal sie swiecic tak ok.2dni i potem padl juz na dobre.