Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Uniwersum FT42642 zero głosu i ciemny obraz

21 Sty 2008 12:58 717 4
  • Poziom 19  
    Witam telewizor był na chodzie. Przewieziony z zachodu . Przy próbach założenia fonii przestał szumieć i brak programów . Wtej chwili absolutna cisza w głośnikach i ciemny obraz, który można rozjaśnić . Oczywiście stacji TV nie odbiera. (wcześniej było ok ). Dotykałem przewodem IF fonii równoległej do TDA 4661 i otwierałem puszkę tunera. Problem w tym ,że podpiąłem się pod SFE 5.5 fonii stereo później znalazłem drugi . Napięcia na płycie wygląda,że ok.
    Proszę o wskazówki jak za to się zabrać
    Funkcje pilota widać na ekranie, nr programów, wyszukiwanie itd.
  • Poziom 28  
    Witam.Prawdopodobnie OTVC jakie posiadasz to jest jakiś tzw.Vestel 11AK... lecz chassis jest mi nie znane.Kolego,najpierw należało zadać pytanie na portalu do czego należy sie podłączyć a uzyskał byś odpowiedż a nie podłączać się do TDA -- linii,która nie ma nic wspólnego z fonią.Podaj co jest napisane na płycie głównej -chodzi o tzw.chassis-ponieważ wtedy będzie dużo łatwiej udzielić ci odpowiedzi.Być możę właśnie ten układ uszkodziłeś - oby- i wystarczy go wymienić lecz tego pewny nie jestem.pozdr.
  • Poziom 16  
    Kolego, prawdopodobnie jest to chassis E6. Poszukaj schematu na forum " schematy" i do pracy. Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Kawałek cyny zwarł dwie ścieżki w okolicy filtra fonii stereo. Telewizorek przestrojony i działa ok . Pozdrawiam i zamykam temat .