Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z pralką Whirlpool 5088/4 - uszkodzony programator

macsmial 21 Sty 2008 13:19 2836 7
  • #1 21 Sty 2008 13:19
    macsmial
    Poziom 13  

Witam. Pralka jak w temacie. Pobiera i wypompowuje wodę ok. Kłopot w tym że podczas wykonywania programu prania pralka "zawiesza" się, Jak np. wiruje to 20 min. Albo nic się nie dzieje. Natomiast pomaga chwilowe np. wyłączenie zasilania albo przekręcenie programatora o 1 ząbek, potem pralka pierze dalej i znów programator się zatrzymuje i tak cały czas. Włączyłem pranie bez podgrzewania wody i to samo. Prosiłbym o podpowiedź co sprawdzić zanim kupię programator za 400zł. Może ten silniczek który napędza programator? Archiwum spawdzałem...każdy przypadek inny.. widać że ten typ tak chyba ma..

0 7
  • #2 21 Sty 2008 21:27
    elektromechanik
    Poziom 27  

macsmial napisał:
    Witam. Pralka jak w temacie. Pobiera i wypompowuje wodę ok. Kłopot w tym że podczas wykonywania programu prania pralka "zawiesza" się, Jak np. wiruje to 20 min. Albo nic się nie dzieje. Natomiast pomaga chwilowe np. wyłączenie zasilania albo przekręcenie programatora o 1 ząbek, potem pralka pierze dalej i znów programator się zatrzymuje i tak cały czas. Włączyłem pranie bez podgrzewania wody i to samo. Prosiłbym o podpowiedź co sprawdzić zanim kupię programator za 400zł. Może ten silniczek który napędza programator? Archiwum spawdzałem...każdy przypadek inny.. widać że ten typ tak chyba ma..

Masz uszkodzony programator. Silniczek programatora teoretycznie możliwe ale praktycznie raczej nie. Łatwo sprawdzić. W momencie gdy się zatrzyma np. na wirowaniu to niech wiruje a Ty obserwuj oś silniczka programatora . Jeśli w tym czasie silniczek będzie stał to silniczek a jeśli się obraca masz do wymiany programator- nic innego nie wymyślisz.

Programator 400zł?? chyba coś przy drogo. Napisz co to za typ pralki.

0
  • #4 22 Sty 2008 14:39
    macsmial
    Poziom 13  

Ostatnie pytanie, proszę o wyrozumiałość. Czy silniczek programatora ma się obracać cały czas?

0
  • #5 22 Sty 2008 15:24
    elektromechanik
    Poziom 27  

macsmial napisał:
    Ostatnie pytanie, proszę o wyrozumiałość. Czy silniczek programatora ma się obracać cały czas?

Stoi tylko podczas pobierania wody i grzania podczas prania i wirowania chodzi.

0
  • #6 22 Sty 2008 23:09
    eeban
    Specjalista AGD

elektromechanik napisał:
    macsmial napisał:

Zasilany jest wtedy kiedy zmienia pozycję na wybieraku całkiem inaczej jak w programatorze mechanicznym.

0
  • #7 23 Sty 2008 09:31
    elektromechanik
    Poziom 27  

eeban napisał:
    elektromechanik napisał:
    macsmial napisał:

Zasilany jest wtedy kiedy zmienia pozycję na wybieraku całkiem inaczej jak w programatorze mechanicznym.

W takim razie przepraszam. od 5 lat już sie nie zajmuje pralkami a zasugerowałem się opisem autora. Nie pomyślałem że to może chodzić o programator mechaniczno elektroniczny.

0
  • #8 23 Sty 2008 13:38
    macsmial
    Poziom 13  

Dziękuję za zainteresowanie, ale chyba kupię nową pralkę, nie ma sensu pakować tyle kasy w programator. wymontowałem silniczek, po podłaczeniu bezpośrednio - pracuje.Zamontowałem do program. , podłaczyłem miernik i obserwowałem przez cały cykl prania ale ani raz nie pojawiło się napięcie na dojściu. W końcu rozmontowałem program., styki okazały się trochę powypalane, wyczyściłem...ale kto to złoży w całość...:)Koniec tematu. Pozdro.

0