Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka LG przy wirowaniu są wibracje i dzwieki z bębna

21 Sty 2008 14:37 5231 4
  • Poziom 9  
    mam juz jakies 4 lata pralkę LG wd-16110fdn/16115fdn nie było z nia jak dotąd żadnych problemów ,ale z powodu dzieci eksploatujemy ja mocno .
    od jakiegos czasu przy wirowaniu wydaje dziwne dzwieki jakby obijania sie o coś(może bęben jest lużny).
    Więc dzis zabrałem sie za otwarcie i wyszukanie usterki w tej pralce .
    wiec , po odkrceniu tylnej obudowy zobaczyłem opiłki metalu w proszku
    na podłodze a jak mi sie wydaje wychodzą one z tyłu metalowej obręczy która jes przyczepiona do plastikowego bębna z pralki ,
    próbowałem to zdemontować wiec jako pierwsza była tylna obudowa w której były magnesy silnika ,potem odkreciłem tą część która wytwarza pole magnetyczne ,nastepnie wykręciłem wszystkie śruby z tego metalowgo płaskiego talerza za którym ma być ten wyciek (pyłku albo smaru z opiłakami ) ale nie umiem go zdemontować bo siedzi mocno doczepiony a jak próbuje go odgiąć to sie tylko jedna cześć lekko odgina a reszta jak siedziała tak siedzi i nic. W srodku jest łożysko a w nim trzpień który zaczołem traktować młotkiem ale przestałem bo wbił mi sie troszeczke do srodka ale płyta nie drgneła wiec nie wiem czy przez to wbijanie nie zrobie krzywdy reszcie pralki .
    Jak to zdjąć i co zrobić bo moim zdaniem padło łożysko.
    (ale też w opcji mam dodatkowo amortyzatory bądż spręzyny)
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 25  
    Czy pojawiła się też rdzawa plama po wodzie,wyciekającej przez uszkodzone łożysko?Może się niestety okazać że wał bębna jest nadmiernie zużyty i po wymianie na nowe łożysko będą i tak duże luzy.Życzę powodzenia.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 9  
    nie ze strony łożyska nic nie widać tylko trochę smaru ale mysle że to norma potem jest ten krągły kawał blachy doczepiony do plastiku bębna no i od dołu widać czarny osad w myslałem ze to od magnesów ale ten pierwszy kilelich gdzie sie one znajduja jest od strony zewnetrznej ,a mój wyciek jest najprawdopodobniej od wewnętrznej strony tej blachy czyli musze ją jakoś zdjąć.
    Kolega mi mówi że być może jest on wprasowany do tego plastiku , ale nie jest pewien.
    No i twiedzi że że musze cały kosz wyciągnąć bo jest on łączony w połowie czyli trzeba by w tym modelu wszystko na zewnątrz wyciągnąc (cały plastikowy bęben) żeby to zrobić i wtedy może do końca wybic ten tylni trzpień z łożyska.
    Nie dam oczywisie głowy ale słysze chyba jednak dzwie kulekj z łożyska a wał wygląda w miare normalnie.
    po za tym jak sie okresla zużycie częsci amortyzujących?

pralka LG przy wirowaniu są wibracje i dzwieki z bębna

Moderowany przez skryn:

Proszę przeczytać instrukcję ...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

• Poziom 12  
    Nie jestem specjalistą ale czy bęben jest w polowie rozkręcany? jeśli tak wlaśnie tędy trzeba dostać się do lożyska.
  • Poziom 2  
    Wymień amortyzatory, mimo iż wyglądają na sprawne to straciły swoje właściwości. Miałem taki sam problem.