Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zwiększyć zasięg działania pilota (tv Samsung)?

21 Sty 2008 20:36 7279 8
 • Poziom 15  
  Witam jak można zwiększyć siłę działania pilota od telewizora Samsung ?
 • Poziom 11  
  Do czego zamierzasz wykorzystywać tą zwiększoną siłę? Jeśli do sterowania TV na odległosć to najprościej jest wymienić baterie na nowe. Jeśli byłoby to niewystarczające rozwiązanie, możnaby zastosowc wtórnik IR. Można poszukać takich ukłaadów w google, moze nawet na forum by sie taki układ znalazł... Są do nabycia na allegro przedłużacze radiowe na 433Mhz łacznie z Tv senderem jak i bez niego. Zależy na czym Ci zależy i do czego chcesz wykorzystać większego powera twojego pilota. Na hama możnaby nawet wstawić kilka diodek podczerwonych do pilota, tylko to byłaby juz agresywna ingerencja w budowę. Swego czasu sterowałem normalnym pilotem tunerem satelitarnym w drugim pokoju za pomocą niewielkiego, ustawionego pod odpowiednim kątem lustra na stole. I działało to całkiem nieźle tylko żeby zmienić kanał trzebabyło się wychylać za framugę. Obecnie mam Tv sender z radiowym przedłużaczem IR i sobie chwalę, bo dziewczyna co chwilę przestawiała mi lustro bądź zabierała do łazienki ;) Warto wziać przedłużacz z senderem, a nuż się do czegoś przyda...
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Jak słabo, z małej odległości, odbiera to często wystarcza przemycie "spirytusem" X " -" likier na kościach" szybki i odbiornika podczerwieni lub wymiana diody odbiorczej.
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Zazwyczaj słabe działanie pilota wskazuje, jak to już opisał LeDy, na zabrudzenie odbiornika podczerwieni w TV (lub szybki przesłaniającej ten odbiornik) lub uszkodzenie tego czujnika. Może też być uszkodzona dioda nadawcza w pilocie. Czasami przyczyną jest tranzystor sterujący diodą nadawczą. Ale wpierw baterie :).
 • Poziom 15  
  Właśnie o to mi chodzi że pilot ma słabe działanie czyli po wymianie baterii na nowe jest troszkę lepiej ale i tak trzeba nim celować w tv jak ''wiatrówką do wróbla'' czyli muszę kierować pilota pod kątem prostym i w poziomie do odbiornika tv
 • Poziom 39  
  Jezeli to wiekowy OTVC to wyczyść oczko w odbiorniku podczerwieni i samą szybkę też,podstaw elektrolit w zasilaniu odbiornika podczewieni.
 • Poziom 19  
  Często taka sytuacja ma miejsce gdy guma przewodząca pilota jest zawilgocona ,oraz płytka .Można wyczyścić a jeśli punkty przewodzące pilota mają dużą rezystancję np. powyżej 2kΩ to można użyć repera turki do pilotów w komplecie z silikonem.
 • Poziom 15  
  odbiornik tv ma ponad rok i a w mieszkaniu nie ma wilgoci tylko czasem spada na podłogę a nawet często
 • Poziom 19  
  Nie chodzi o wilgoć z otoczenia a z dłoni. Po prostu często ludzie oglądając tv trzymają ciągle pilot w dłoni i dlatego później po otwarciu takiego pilota wygląda jak by ktoś go zalał czymś . Trudno określić tą substancję.