Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

falownik -wystrzelił

slawko I 24 Sty 2008 12:22 4988 44
    slawko I
    Poziom 10  
    No dzieki jutro kupie i przetestuje ? moze bedzie działał ...
    czyli 230V podlaczyc do L1 i L2 ? tak a silnik ? mam T1 T2 T3 ? czy tylko mozna 1 fazowy na T1 i T2 ?
    Dioda52
    Poziom 27  
    Falownik zamienia jedna faze na trzy lub trzy tez na trzy .Do falownika podlancza sie silnik tez z trzema fazami to znaczy T1 T2 T3

[size=9][color=#999999]Dodano po 44 [sekundy]:[/color][/size]

Falownik zamienia jedna faze na trzy lub trzy tez na trzy .Do falownika podlancza sie silnik tez z trzema fazami to znaczy T1 T2 T3
    robson24-78
    Poziom 19  
    Broń Cię Boże przed podłączaniem silnika jednofazowego pod falownik! TYLKO silnik trójfazowy!
    slawko I
    Poziom 10  
    dziekuje za *rozjasnienie* podstaw czyli 1 faze zamienia na 3f :D
    #kto pyta nie błądzi....
    slawko I
    Poziom 10  
    Panowie falownik chyba działa ! tylko co dalej po załączeniu zasilania
    na wyswuetlaczu mignie 220v i pojawia sie -0H- i mruga ?
    nie moge wystartowac go chociaz ma 5 przycisków
    1 RUN STOP
    2 FWD REV
    3 DSP FUN
    4 < RESET
    5 READ ENTER

a w instrukcji nic o przyciskach nie ma ?
    Dioda52
    Poziom 27  
    Trzeba kazdy falownik zaprogramowac ., tz.nacisnoc ; Mode i wtedy naciskac kursorami w gore na pozycje Password , potem nacisnac Mode , i wtedy zaczac programowac pozycja za pozycja .Raz zaprogramowany falownik ma to w pamieci i wiecej sie go nie reguluje .Jaki jest numer pasword to trzeba miec instrukcje .Ja posiadam dwa rodzaje i w jednym jest 19, a w drugim 225.Bez tego zaprogramowania falownik nie bedzie dzialal .Oprocz tego trzeba polaczyc odpowidnie polaczenia w wejsciach sterujacych wlaczyc potencjometr itp.Ja nie dawno podawalem w jakims poscie podlaczenie falownika , co prawda innego typu ale ogolnie wszystkie podlancza sie tak samo .
    slawko I
    Poziom 10  
    Panowie szukam adresu gdzie znajde info jak zaprogramowac taki falownik i nic ? Może macie jakies pomysly ? co...
    slawko I
    Poziom 10  
    tylko na jeden :| przełancza diode kontrolna z V na Hz ?
    kiepsko troche ? nie mam pomysłu co z tym robic ?
    slawko I
    Poziom 10  
    czesc
    falownik dziala startuje ale po ok 20 sek zatrzymuje sie i trzeba go zresetowac ? wyskakuje komunikat OLI czy mozna to jakos sprawdzic co to za komunikat ?
    jak odlacze silnik to nie zatrzymuje sie ( silnik podpiety w trójkat) ?
    bonanza
    Spec od Falowników
    slawko I napisał:
    czesc
    falownik dziala startuje ale po ok 20 sek zatrzymuje sie i trzeba go zresetowac ? wyskakuje komunikat OLI czy mozna to jakos sprawdzic co to za komunikat ?
    jak odlacze silnik to nie zatrzymuje sie ( silnik podpiety w trójkat) ?

czy mozna to jakos sprawdzic

Można, w instrukcji obsługi (RTFM). Zapewne zbyt duży pobór prądu - może podłączyłeś silnik o zbyt dużej mocy.

jak odlacze silnik to nie zatrzymuje sie

Wątek o perpetuum mobile jest już gdzieś na forum, nie ma sensu zakładać drugiego. :D
    slawko I
    Poziom 10  
    falownik jest na 1,5KW a ja podlaczylem 0,55KW silnik ?
    zmienilem na drugi 0,75kW i to samo
    bonanza
    Spec od Falowników
    Większy falownik powinien pociągnąć mały silnik, ale należałoby wpisać moc ew. prąd nominalny w parametrach.
    slawko I
    Poziom 10  
    prosze zamknac temat
    falownik dziala potrzebne było zaprogramowanie :D
    wszystko ok