Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obraz na telewizorze bez TV out?Jak...?

owert 21 Jan 2008 23:00 4346 6
    owert
    Level 15  
    Witam! Mam problem taki jak pewnie większość użytkowników laptopów:lubię oglądać filmy,ale nieciekawie ogląda się je na wyświetlaczu LCD komputera przenośnego...niestety nie mam jak podłączyć telewizora bo mój laptop nie ma żadnego TV-OUT'a (brak s-video czy czegoś podobnego) jedynie jest wyjście analogowe na monitor...I tu moje pytanie:Czy da się zrobić przejściówkę z wyjścia monitora analog,na telewizor?
    Posiadam przewód sygnałowy razem z wtyczką pochodzącą z jakiegoś monitora z rozbiórki i mógłbym zlutować sobie taką przejściówkę,ale nie mam pojęcia które piny należy z czym połączyć :(.
    Jeżeli nawet da się zrobić przejściówkę monitor-telewizor, to z tego co wiem,trzeba będzie jakoś oszukać system że się podłączyło monitor (monitor jako urządzenie plug and play jest automatycznie wykrywane przez system,a podłączając jedynie 2 piny z całego kabla przez analogowe wejście w telewizorze system raczej nie wykryje urządzenia wideo...)chyba że się mylę.
    Jeżeli ktoś wie jak należy wykonać taką przejściówkę to proszę o napisanie co z czym należy zewrzeć, i (jeżeli jest to konieczne/możliwe) jak oszukać system że się podłączyło monitor...Pozdrawiam
    Radysh
    Level 27  
    Raczej nie warto tracić energii na takie kombinacje. Co prawda można zrobić interfejs vga-chinch, ale skórka jest nie warta wyprawki. Problemy z synchronizacją, wypełnieniem pełnego ekranu odbiornika tv, wymuszanie na kartach odświeżania 50Hz... :(
    Ale może kolega rozejrzeć się na giełdach i-netowych za taką przejściówką. Albo użyć szukaj na elektrodzie. Temat był dużo razy wałkowany.
    owert
    Level 15  
    Dzięki za info.Właśnie zamieściłem tutaj post bo ku mojemu zdziwieniu żadna z firm komputerowych (komputronik,rainbow itp,itd) nie posiadają w swojej ofercie takich przejściówek,zupełnie jakby było to niemożliwe do zrealizowania.
    A przecież w Amidze 1200 był przetwornik (starsze amigi mogły działać jedynie pod monitorem,natomiast od wersji 1200 był wbudowany przetwornik który umożliwiał podłączenie jej pod TV i wszystko było idealnie).
    Nie posiada może ktoś schematu takiego urządzenia?
    Radysh
    Level 27  
    Amisia generowała obraz dzięki specjalnemu układowi, i tylko w PAL lub NTSC (inne tryby `np "pecetowskie' ;) mogły być wymuszone software`owo i tylko w 1200/4000 `kości AGA`.) (ew. sprzętowym Flicker-fixer`em)
    Niestety, standard vga nawet nie "leżał" koło amigowskich rozwiązań, więc mamy problem :( Za to pozwala on (vga i wyżej) uzyskiwać dużo większe rozdzielczości i odświeżanie (Specyfikacja DDC dużo mówi w tym temacie).

Acha! O "przetworniku" sporo jest na elektrodzie. ;) Wystarczy poszukać ;)

Jeśli kolega chce koniecznie takie urządzonko to proszę poszukać na zachodnich serwisach aukcyjnych. Jednak dobrej jakości(?) konwerter vga - tv i na odwrót (a tylko takie `profesjonalne, zewnętrzne widziałem) to naprawdę spory koszt. :(

Tutaj -> jest takie paskudztwo http://www.allegro.pl/item297963901_ogladaj_tv_bez_tv_out_konwerter_vga_promocja.html Jednak tak, jak pisałem. Bez zabawy z PowerStrip`em lub czymś podobnym się nie obejdzie.
    owert
    Level 15  
    Dzięki, wygląda na to że pomysła raczej kiepski (czyt.dobry,ale nieopłacalny). W zasadzie taki konwerter jak na allegro by wystarczył,a jeżeli cała płytka mieści się we wtyczce SCART (a nie ma tam za dużo miejsca) to raczej nie jest zbyt skomplikowane...Fajnie byłoby gdyby ktoś posiadał schemat tej płytki wraz z elementami żeby samemu to wykonać (zawsze te 40zł w kieszeni,i ta satysfakcja).Niestety na elektrodzie ani śladu po takim bajerze (wyszukiwarka milczy na ten temat)...a szkoda
    owert
    Level 15  
    Dzięki za linki, ale ja prosiłem o schematy takich konwerterów żeby samemu je wykonać, a na tych stronkach są jedynie gotowe urządzenia...