Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVT-3015 Nie zaprogramowana kość skąd zdobyć wsad ?

konti 22 Sty 2008 00:05 1441 2
  • #1 22 Sty 2008 00:05
    konti
    Poziom 27  

Witam dostałem od kumpla taki kit miał składać ale sie tak zabierał za to, że postanowił dać mi go w prezencie . Po złożeniu i sprawdzeniu hyper terminalem po wciśnięciu przycisku na pilocie dioda miga ale na hyper terminalu nic ;/ nie odebrało nie wiem co teraz mam robić a z chęcią uruchomił bym ten układ pomożecie zaprogramować tą kość na nowo żeby to działało z kąt zdobyć wsad ? Nie wiem po co jest ta zwora J1 mógłby mi ktośto wytłumaczyć , domyślam sie tylko ze może byc to do programowania atmela . ps. sprawdziłem wszystko przed montażem typu scieżki na płytce elementy czy sa zgodne ze schematem wszystko sprawdzone po złożeniu

Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam konti

Code:

$crystal = 10000000 'określenie częstotliwości oscylatora procesora
    $baud = 9600 'określenie szybkości transmisji danych do portu RS232
    'Uwaga: dwa następne polecenia są specyficzne dla obsługi procesorów AVR. Używając tych układów musimy zde−
    cydować, czy piny jego portów używane są jako wejścia, czy też jako wyjścia. Ponadto, piny procesorów '51 nazy−
    wane były np. P1.1, P3.4 etc. Piny portów procesorów AVR musimy nazywać: Portd.3, Porta.1 itd., a w przypadku
    odczytu z nich danych Pind.3, Pina.1 itd.
    Config Rc5 = Pind.2 'poinstruowanie kompilatora do którego wejścia procesora został dołączony
    odbiornik RC5
    Config Pinb.0 = Output 'określenie funkcji pełnionej przez wyprowadzenie Portb.0
    Config Pinb.7 = Input 'określenie funkcji pełnionej przez wyprowadzenie Portb.7
    Dim Address As Byte 'deklaracja zmiennej określającej, pod jaki adres wysyłane są polecenia pilota
    Dim Command As Byte 'deklaracja zmiennej określającej numer odebranej komendy
    Dim Registered_address As Byte 'deklaracja zmiennej określającej, jaki adres został zapisany w pamięci EEP−
    ROM procesora
    Declare Sub Main_loop 'deklaracja głównej pętli programowej
    Declare Sub Address_registration 'deklaracja podprogramu zapisywania w pamięci adresu aktualnie używanego
    pilota
    Reset Portb.0 'włącz diodę LED
    Wait 1 'zaczekaj 1 sekundę
    Set Portb.0 'wyłącz diodę LED
    Print "Nice to see you" 'wyślij do komputera komunikat powitalny. Uwaga: ten komunikat, podobnie
    jak pozostałe będzie widoczny tylko na ekranie monitora portu RS232, o ile będziemy testować nasz układ z takim
    monitorem.
    If Pinb.7 = 1 Then Address_registration 'jeżeli na Pinb.7 jest stan wysoki, co świadczy o zwarciu jumpera
    J1, to przejdź do rejestrowania adresu pilota
    Sub Main_loop 'główna pętla programowa
    Readeeprom Registered_address , 1 'oczytaj z pamięci danych EEPROM uprzednio zapisaną tam
    wartość adresu pod który wysyłane są komendy z pilota. Polecenie READEEPROM [wartość], [adres] jest specy−
    ficzne dla procesorów AVR i stanowi jeden z "fajerwerków" języka MCS BASIC.
    Print "Odczytalem adres pilota: " ; Registered_address 'wyślij do komputera o odczytaniu z pamięci adresu
    pilota. Uwaga: ten komunikat, podobnie jak pozostałe będzie widoczny tylko na ekranie monitora portu RS232, o ile
    będziemy testować nasz układ z takim monitorem.
    Do 'początek głównej pętli programowej
    Getrc5(address , Command) 'spróbuj odebrać sygnał RC5
    If Address = Registered_address Then 'jeżeli adres odebranego polecenia odpowiada uprzednio zareje−
    strowanemu i odczytanemu z pamięci adresowi, to:
    Command = Command And &B10111111 'przelicz odebraną wartość komendy
    Print Command 'wyślij do portu RS232 odebraną wartość
    Reset Portb.0 'włącz diodę LED
    Waitms 50 'zaczekaj 50 ms
    Set Portb.0 'wyłącz diodę LED
    End If 'koniec warunku
    Address = 255 'zmienna ADDRESS przyjmuje wartość 255
    Loop 'zamknięcie pętli
    End Sub
    Sub Address_registration 'podprogram rejestracji adresu pilota
    Print "Nacisnij przycisk pilota" 'wyślij do komputera komunikat o gotowości do zapisania adresu pilota
    Do 'początek pętli programowej
    Address = 255 'wstępne nadanie zmiennej ADDRESS wartości 255
    Getrc5(address , Command) 'spróbuj odebrać transmisję RC5
    If Address < 31 Then 'jeżeli odebrano wiarygodną transmisję, w której adres jest mniejszy od 31, to
    Writeeeprom Address , 1 'zapisz w pamięci danych EEPROM wartość tego adresu
    Print "Adres pilota zapisany, bye" 'wyślij do komputera potwierdzenie zapisu
    Exit Do 'wyjdź z pętli programowej i weź się za pracę w pętli głównej
    End If 'koniec warunku
    Loop 'zamknięcie pętli podprogramu rejestracji adresu pilota
    End Sub

Poprawiłem tytuł. [c_p]

0 2
  • Pomocny post
    #2 22 Sty 2008 03:35
    korrus666
    Poziom 40  

Po pierwsze to pisze się skąd. A po drugie w samym listingu masznapisane po co jest zwora J1

Code:
    If Pinb.7 = 1 Then Address_registration 'jeżeli na Pinb.7 jest stan wysoki, co świadczy o zwarciu jumpera

J1, to przejdź do rejestrowania adresu pilota
    .
    Kod sam podałeś w ramce wystarczy skompilować i wgrać do procesora.

0
  • #3 22 Sty 2008 09:34
    konti
    Poziom 27  

Witam no tak ale jak go teraz Wrzucić do proca sciagnalem sobie ponyprog czy ktoś by mi pomogł z wgraniem ?

0
  Szukaj w 5mln produktów