Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo TDCi2,0(130kM migająca kontrolka ciśnienia oleju

22 Sty 2008 01:07 4435 7
  • Poziom 10  
    Witam,mam kłopot z kontrolką ciśnienia oleju,która zapala się od niechcenia tzn.czy silnik pracuje na wolnych obrotach, czy go trochę podkręcam to pojawia się na panelu.Sprawdzałem olej w silniku- ok.Co mam sprawdzić, aby usunąć przyczynę?Czy w tym silniku znajduje się tylko jeden czujnik?Jakie powinno być cisnienie w silniku?Z góry dziękuję za mądre sugestie.
    Przebieg silnika około 137tyś.km.Olej wymieniałem przy 126tyś.km:cry::cry:
  • Poziom 10  
    Siema. Możesz napisać w jakich okolicznościach ona mruga? zaczyna wtedy gdy silnik sie rozgrzewa, czy odrazu na zimnym?
  • Poziom 10  
    pierwszy raz wystąpiło podczas jazdy,zjechałem na pobocze, sprawdziłem poziom oleju,był w połowie bagnetu, na wszelki wypadek dolałem około 0,5litra i odpaliłem silnik,przez jakiś czas było ok.Po przejechaniu około 2 km znów zaczęła zapalać się kontrolka i gasnąć,NIe było takiego stanu, aby cały czas się świeciła.Próbowałem wczoraj odpalić silnik i przez moment jest ok., a następnie pojawia się świecenie.
  • Poziom 10  
    Pierwszą czynnością którą powinieneś zrobić to skontrolować ćiśnienie oleju, sprawdzić działanie czujnika (-czujników ciś. oleju), Jeżeli nic nie zauwarzysz proponuje podpiecie pod kompa, być może gubi sygnał między czujnikiem a EJS
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Pierwsze co zrobłem to przystąpiłem do sprawdzenia czujnika,wypiąłem przewód z czujnika i po przekręceniu kluczyka kontrolka na moment zaświeciła się a potem zgasła,następnie przyłożyłem przewód do masy i w efekcie ponownie nastąpiło zaświecenie kontrolki co sugerowało, że czujnik jest uszkodzony.Zakupiłem nowy czujnik w ASO(koszt około 30PLN) i kluczem płaskim 21 wykręciłem stary czujnik,następnie wkręciłem nowy,podpiąlem przewód i odpaliłem silnik.Kontrolka ciśnienia oleju zgasła,odbyłem jazdę próbną już bez niespodzianek.Całą operację wykonałem na parkingu, bez unoszenia samochodu do góry.Odkręciłem tylko osłonę od spodu silnika,która przeszkadzała mi w dostaniu się do czujnika.Potrzebne klucze Torx.Po wykręceniu czujnika wyciekło trochę oleju do przygotowanego wcześniej naczynka.Cała operacja trwała około 30 min.Jak na razie jest ok.(do nastęnej awarii).
    Dziękuję wszystkim zainteresowanym za pomoc.
    Pozdrawiam:D:D:D:D
  • Poziom 10  
    EJS-Elektroniczna Jednostka Sterujaca. No kolego to dobrze ze tylko czujnik EELLOOO
  • Użytkownik usunął konto