Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

migomat bester 1800 dużo iskier

22 Sty 2008 09:31 17982 20
  • Poziom 2  
    witam. mam migomat od niedawna i w porównaniu ze spawarką sypie wszędzie wokół dużą ilością iskier podczas spawania. czy tak powinno być?
  • Poziom 36  
    Witam, tak jak kolega [bst] napisał za duży posuw drutu lub źle dobrany odczep na dławiku.
  • Poziom 21  
    Witam.
    Nieoczyszczony przedmiot przeznaczony do spawania,też może być przyczyną iskrzenia.Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    serach napisał:
    witam. mam migomat od niedawna i w porównaniu ze spawarką sypie wszędzie wokół dużą ilością iskier podczas spawania. czy tak powinno być?

A jaki wychodzi spaw? Jaki masz gaz? Jakie ciśnienie gazu?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Jeśli początki spawania migiem to oprócz w/w może być za daleko oddalony uchwyt wtedy nie ma dobrej osłony gazowej zalecane ok 10mm
  • Poziom 2  
    przedmiot spawany był oczyszczony. muszę poeksperymentować z prędkością wysuwania drutu. prędkość gazu CO2 10-15l/min.

dziękuję wszystkim za porady i sugestię
  • Poziom 2  
    w końcu udało mi się dojść do ładu z migomatem, jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc. po prostu wraz z migomatem nie dostałem tzw. dyszy łuski (na zdjęciu) bo nie wiem czy tak się to na pewno nazywa.

dysza łuska
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Dlatego pytałem o gaz i spaw bo z twojego opisu wyglądało że spawasz bez osłony gazowej. Tak też i było tylko nie przyszło mi na myśl że możesz spawać bez dyszy gazowej.
  • Poziom 2  
    Co do spawu to przed zakupem dyszy nieciekawie wyglądał - taki powyżerany, teraz zaś jest równiutki i gładki

zdjęcie obecnych spawów: (do ewentualnej oceny) - spawam zbrojenie do płyt drogowych, a pręty są składowane na dworze dlatego są trochę przyrdzewiałe

• Poziom 36  
    ;Aleś nas wpuścił w maliny;(elektromechanik miał nosa) no teraz spaw O.K.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Witam mam pytanko do fachowców kupiłem migomat i nie chce spawać a mianowicie nie przetapia tylko robi takie gluty nie wiem co jest rolki ma na drut 0,6 lub0.8 ja mam 1.0 czy to ma wpływ. mix jest ciśnienie ok posuw ok a pryska tak jak by miał za duży posuw. pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    sanserwis1 napisał:
    Witam mam pytanko do fachowców kupiłem migomat i nie chce spawać a mianowicie nie przetapia tylko robi takie gluty nie wiem co jest rolki ma na drut 0,6 lub0.8 ja mam 1.0 czy to ma wpływ. mix jest ciśnienie ok posów ok a pryska tak jak by miał za duży posów. pozdrawiam.

Jeśli migomat ma rolki na drut 0,6 i 0,8 to jest raczej mały i być może nie daje rady 1,0. Co się dzieje na małym posuwie drutu?.
  • Poziom 36  
    Jeśli nie można zmniejszyć posuwu pokrętłem to trzeba to zrobić na płytce, tam też powinien być potencjometr.
  • Poziom 14  
    Właśnie patrzyłem tam jest tylko jedna mała płytka i nie widzę na niej żadnego potencjometra może trzeba by było spróbować na cieńszym drucie wtedy może posuw będzie dobry a jak nie to moim zdaniem migomat jest do kitu.
  • Poziom 27  
    A czy regulacja posuwu jest w ogóle możliwa?

Przy nastawieniu na minimum drut powinien iść bardzo wolno albo w ogóle (zależnie od fabrycznych ustawień )
    :?:
  • Poziom 14  
    Jest możliwa regulacja posuwu ale nie da się zmniejszyć np tak żeby drut nie wysuwał się a zwiększając prąd spawania posuw drutu też się zwiększa mimo to przy skręconym potencjometrze na zero dalej wysuwa sie za szybko i nie da się już zmniejszyć. Jest jeszcze taka funkcja jakiś żółwik i zając narysowany to tam jeszcze szybciej idzie zaraz wyślę foto. Jest w nim tylko jedna płytka.

Dodano po 17 [minuty]:migomat bester 1800 dużo iskier migomat bester 1800 dużo iskier migomat bester 1800 dużo iskier
  • Poziom 27  
    Napisz co to za sprzęt ( marka model ). Mig. jest nowy czy odkupiony. Jeśli nówka to masz gwarancję i możesz go oddać do naprawy lub wymienić na inny - sprawny.
    Jeśli używany to do dobrego elektronika, wytłumacz o co chodzi i powinien sobie poradzić. w większości te sterowniki nie są zbyt skomplikowane.

No teraz widać że to używka. Sprawdź czy od płytki do potencjometru idą 2 czy 3 przewody. Jeśli 3 to czy któryś z skrajnych nie jest urwany.

Jeśli jest OK ( a na płytce niema peerka do regulacji to tylko elektronik albo nowa płytka.
  • Poziom 14  
    Sprzęt nie jest nowy odkupiony być może że popsuty a co to za marka to nie wiem tyle co pisze to to co widac na fotce.Chyba trzeba będzie gdzieś się udać do jakiegoś fachmana.
  • Poziom 9  
    kolego sanserwis 1 co do tego twojego migomatu to ja mysle ze przyczyna tkwi tylko i wylacznie w grobosci drutu .Musisz kupic drot 0.6 albo 0.8 gdyz inny w tych rolkach sie nie dopasuje i bedzie sie dzialo tak jak opisujesz.
  • Poziom 14  
    No niestety mostek był spalony teraz spawa jak nowelas dzięki za pomoc.U góry przed naprawą na dole po. Diody z alternatora pomogły oby tylko wytrzymały dłuższe obciążenia.A drut 1 mm idzie jak złoto pozdrawiammigomat bester 1800 dużo iskier .