Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z podłączeniem sensorowej blokady zapłonu. Mercedes.

22 Jan 2008 13:41 4350 3
  • Level 10  
    Witam wszystkich!
    Mam problem z podłączeniem sensorowej blokady zapłony, którą kupiłem na allegro. Samochód to mercedes 190e 2.0 na wtrysku ke-jetronic 1991r. Proszę o wskazówki, w które miejsce mam podłączyć przewody które na schemacie podłączenia urządzenia producent nazwał g"ruby czerwony i gruby czarny".:|
    Schemat podłączenia blokady:

schemat instalacji elektrycznej samochodu:
    Opis rysunku:
    4 - zlacze diagnostyczne, 7 - modul wzmocnienia zaplonu, 8-cewka zaplonowa, 9 - aparat zaplonowy, 10 - swiece zaplonowe,
    14 - przekaznik elektrozaworu odcinania paliwa, 15 -ektrozawór odcinania paliwa, 16 - zawór pull-down, 31 - zawór
    stabilizacji predkosci obrotowej biegu jalowego', 36 - alternator z regulatorem elektronicznym, 37 - zlacze przewodów silnika, 38 - rozrusznik, 39 - akumulator,
    40 - skrzynka bezpieczników i przekazników (centralka elektryczna), 41 - zestaw wskaźników, 51 wyłącznik zaplonu, 52 - wlacznik brzeczyka niezamkniecia drzwi,
    53 - czujnik otwarcia lewych przednich drzwi, 54- czujnik otwarcia prawych przednich drzwi.
    Oznaczenia kolorów przewodów:
    bl - niebieski,
    br - brazowy,
    el - kosc sloniowa,
    ge - zólty,
    gn - zielony,
    gr - szary,
    nf - bezbarwny,
    rs - rózowy,
    rt - czerwony,
    s w - czarny,
    wi - fioletowy,
    ws - bialy
    Sposób oznaczania przewodów
    Przewód o oznaczeniu 1,5 gr/rt:
    - 1,5 - pole przekroju poprzecznego drutu 1,5 mm2;
    - gr - kolor podstawowy izolacji szary;
    - rt - kolor oznakowania izolacji czerwony.
    Punkty masy w nadwoziu:
    M 1 - polaczenie podstawowe za zestawem wskazników,
    M2 - polaczenie przy zespole prawego reflektora,
    M 3 - polaczenie cewki zaplonowej na nadkolu prawego kola
    przedniego w przedziale silnika,
    M5 - polaczeniesilnika,
    M 6 - polaczenie na nadkolu prawego tylnego kola w bagazniku,
    M 7 - polaczenie przy prawej tylnej lampie zespolonej w
    bagazniku,
    M 9 - polaczenie przy zespole lewego reflektora,
    M 10 - polaczenie akumulatora z masa

Schemat dotyczy samochodu z zasilaniem gaźnikowym, poniżej umieszczam uzupełnienie schematu po wprowadzeniu zasilania wtryskiem benzyny:

PROSZĘ WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI O JAKIEŚ WSKAZÓWKI, BO NIE MAM SIŁY DO TEJ BLOKADY, A BARDZO MI ZALEŻY, ŻEBY JĄ ZAMONTOWAĆ!:cry::cry::cry:
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 16  
    Witaj, najprościej wpiąć tą blokadę wpinając się w przewód zasilający pompę paliwa(oznaczenie100), na schemacie oznaczony jako 2,5 sw rt ws , na schemacie uzupełniającym w lewym dolnym rogu. Podłączenie polega to na tym, że odnajdujesz ten przewód idący w progu prawym lub lewym przecinasz go i do jednego końca podłączasz przewód czerwony gruby z blokady, a do drugiego końca czarny gruby z blokady. Pozostałe dwa to chyba oczywiste. Powiem ci, że na przewodzie zasilającym pompę paliwa w momencie włączenia zapłonu pojawi się + i zniknie po kilku sekundach co jest równoznaczne ze słyszalną pracą pompy paliwa w baku. Warto po zlokalizowaniu tego przewodu, dla pewności odpalić auto i przeciąć go a auto powinno zgasnąć po kilku sek. Powiedz jeszcze proszę jaką obciążalność tej blokady podał producent? Pozdrawiam bolo300. Dodam tylko, że wszystkie połączenia powinny być po lutowane i dobrze zaizolowane.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 10  
    W instrukcji jest napisane, że max blokowany prąd to 30A. Pompa ma raczej mniej. Dzieki za pomoc! Jak to podłączę to dam znać co wyszło!
  • Level 16  
    Witaj, możesz wstawić ja bez żadnych obaw. Obciążalność styków blokady jest nawet z zapasem. Pozdrawiam bolo300.