Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem sensorowej blokady zapłonu. Mercedes.

heidenauer 22 Sty 2008 13:41 3519 3
  • #1 22 Sty 2008 13:41
    heidenauer
    Poziom 9  

Witam wszystkich!
    Mam problem z podłączeniem sensorowej blokady zapłony, którą kupiłem na allegro. Samochód to mercedes 190e 2.0 na wtrysku ke-jetronic 1991r. Proszę o wskazówki, w które miejsce mam podłączyć przewody które na schemacie podłączenia urządzenia producent nazwał g"ruby czerwony i gruby czarny".:|
    Schemat podłączenia blokady:

schemat instalacji elektrycznej samochodu:
    Opis rysunku:
    4 - zlacze diagnostyczne, 7 - modul wzmocnienia zaplonu, 8-cewka zaplonowa, 9 - aparat zaplonowy, 10 - swiece zaplonowe,
    14 - przekaznik elektrozaworu odcinania paliwa, 15 -ektrozawór odcinania paliwa, 16 - zawór pull-down, 31 - zawór
    stabilizacji predkosci obrotowej biegu jalowego', 36 - alternator z regulatorem elektronicznym, 37 - zlacze przewodów silnika, 38 - rozrusznik, 39 - akumulator,
    40 - skrzynka bezpieczników i przekazników (centralka elektryczna), 41 - zestaw wskaźników, 51 wyłącznik zaplonu, 52 - wlacznik brzeczyka niezamkniecia drzwi,
    53 - czujnik otwarcia lewych przednich drzwi, 54- czujnik otwarcia prawych przednich drzwi.
    Oznaczenia kolorów przewodów:
    bl - niebieski,
    br - brazowy,
    el - kosc sloniowa,
    ge - zólty,
    gn - zielony,
    gr - szary,
    nf - bezbarwny,
    rs - rózowy,
    rt - czerwony,
    s w - czarny,
    wi - fioletowy,
    ws - bialy
    Sposób oznaczania przewodów
    Przewód o oznaczeniu 1,5 gr/rt:
    - 1,5 - pole przekroju poprzecznego drutu 1,5 mm2;
    - gr - kolor podstawowy izolacji szary;
    - rt - kolor oznakowania izolacji czerwony.
    Punkty masy w nadwoziu:
    M 1 - polaczenie podstawowe za zestawem wskazników,
    M2 - polaczenie przy zespole prawego reflektora,
    M 3 - polaczenie cewki zaplonowej na nadkolu prawego kola
    przedniego w przedziale silnika,
    M5 - polaczeniesilnika,
    M 6 - polaczenie na nadkolu prawego tylnego kola w bagazniku,
    M 7 - polaczenie przy prawej tylnej lampie zespolonej w
    bagazniku,
    M 9 - polaczenie przy zespole lewego reflektora,
    M 10 - polaczenie akumulatora z masa

Schemat dotyczy samochodu z zasilaniem gaźnikowym, poniżej umieszczam uzupełnienie schematu po wprowadzeniu zasilania wtryskiem benzyny:

PROSZĘ WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI O JAKIEŚ WSKAZÓWKI, BO NIE MAM SIŁY DO TEJ BLOKADY, A BARDZO MI ZALEŻY, ŻEBY JĄ ZAMONTOWAĆ!:cry::cry::cry:

0 3
  • #2 22 Sty 2008 17:25
    BOLO300
    Poziom 16  

Witaj, najprościej wpiąć tą blokadę wpinając się w przewód zasilający pompę paliwa(oznaczenie100), na schemacie oznaczony jako 2,5 sw rt ws , na schemacie uzupełniającym w lewym dolnym rogu. Podłączenie polega to na tym, że odnajdujesz ten przewód idący w progu prawym lub lewym przecinasz go i do jednego końca podłączasz przewód czerwony gruby z blokady, a do drugiego końca czarny gruby z blokady. Pozostałe dwa to chyba oczywiste. Powiem ci, że na przewodzie zasilającym pompę paliwa w momencie włączenia zapłonu pojawi się + i zniknie po kilku sekundach co jest równoznaczne ze słyszalną pracą pompy paliwa w baku. Warto po zlokalizowaniu tego przewodu, dla pewności odpalić auto i przeciąć go a auto powinno zgasnąć po kilku sek. Powiedz jeszcze proszę jaką obciążalność tej blokady podał producent? Pozdrawiam bolo300. Dodam tylko, że wszystkie połączenia powinny być po lutowane i dobrze zaizolowane.

1
  • #3 23 Sty 2008 07:36
    heidenauer
    Poziom 9  

W instrukcji jest napisane, że max blokowany prąd to 30A. Pompa ma raczej mniej. Dzieki za pomoc! Jak to podłączę to dam znać co wyszło!

0
  • #4 23 Sty 2008 08:48
    BOLO300
    Poziom 16  

Witaj, możesz wstawić ja bez żadnych obaw. Obciążalność styków blokady jest nawet z zapasem. Pozdrawiam bolo300.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo