Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor 17" SyncMaster 753DFX - migotanie obrazu

donpablos 22 Sty 2008 14:54 1272 2
  • #1 22 Sty 2008 14:54
    donpablos
    Poziom 11  

Od momentu włączenia obraz migocze i drży. Sprawdzałem płyte pod kątem zimnych lutów i żadnych nie stwierdziłem. Na zasilaniu jest lekko spuchnięty elektrolit 450WV 220mF. Spawdziłem pojemność tego elka i jest 208mF. Napecie na nim 321V. Nie mam w tej chwili nowego więc póki co go nie wymieniłem. Pytanie co jeszcze może być przy tego typu usterce zanim wybiorę się po nowy kondek? Trafo wydaje się być ok - pojemność kondensatora trafo to ok. 4.7 nF

0 2
  • #2 23 Sty 2008 19:43
    donpablos
    Poziom 11  

Kondensator wymieniłem - nie było 450WV 220mF więc dałem 400V 220mF - zresztą na schemacie do tego monitora jest właśnie taki. Dwie minuty było ok - potem znowu migotanie z góry na dół z częstotliwością odświeżania. Miał ktoś podobną usterke??? Coż takiego mogło tu paść??? Na jednym poście ktoś stwierdził że pada trafo...ale czy takie migotanie to mogłaby być oznaką tego?

Zmierzyłem raz jeszcze trafo. Wcześniej bateria była słaba i miernik wariował. Po wymanie wartość pojemności w trafo (od smoczka do masy) to 1.23 nF. Czy to jest typowe dla trafa w tych monitorach???

0
  • #3 28 Sty 2008 10:53
    donpablos
    Poziom 11  

Raz jeszcze chciałem się zapytać czy jest to oznaka padającego trafopowielacza? Napięcia zarówno na płytce głównej jak i na na pk są prawidłowe. Porównywałem je ze schematem. Odchyłka napięć to ok 1-2 V. (+B, G1, G2). Jak już wcześniej pisałem migocze obraz z góry na dół.

0