Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nagłośnienie kina domowego na LM3886

22 Sty 2008 18:16 1049 5
 • Poziom 8  
  Witam Wszystkich.
  jakiś czas temu zbudowałem komputer typu Media Center, chce go rozbudować o nagłośnienie 5.1, w tym celu planuje kupić kartę dźwiękową VIA anvy. Początkowo zastanawiałem się nad kupnem gotowego zestawu głośników i amplitunera, jednak kumpel przekonał mnie ze warto jest zbudować coś takiego samemu. W związku z tym mam do was pytanie czy warto kupować gotowy amplituner czy lepiej zbudować wzmacniacz? z radia w amplitunerze korzystac i tak ni będę a dekodowaniem sygnału przestrzennego i tak zajmie sie komputer. Nagłośnienie tez planuje zbudować od podstaw, na suba planuje wydać mniej więcej 400-500zł na oba głośniki przednie max 900zł, a z centralnym i oddźwiękami poczekam aż kasy przybędzie. Myślałem nad tym żeby wzmacniacz zbudować na LM3886 a po zbudowaniu kolejnych głośników do wzmacniacza dokładać LMy, jak uważacie czy jest to wart zachodu czy lepiej kopić używany amplituner 5.1 na allegro? Jaką jakość dźwięku można uzyskać na wzmacniaczu LM3886? czy bedzie ona lepsza niż jakość dźwięku z amplitunera za cenę 600zł?
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  w tym przypadku lm'y mogą wynieście taniej, niż używany wzmak więc decyzja należy tylko do ciebie jeśli wykonasz poprawnie gainclona to dźwięk będzie równie dobry(jak z firmówki) ale jeśli nie masz doświadczenia to wyniki mogą być różne...
 • Poziom 8  
  na próbę chce złoży gainclone na LM3886 znalazłem płytek z Elektor eletronics, nie wiem jaki zastosować do niej prostownik :cry: czy ma ktoś do tego schematu układ zasilacza? czy na dwie takie końcówki mocy można zastosować transformator 300W 2x22V? a może są leprze schematy GC? dożo dobrego słyszałem o schematach Petera Daniela ale nigdzie nie mogę znaleźć wzoru płytki ze schematem :cry:
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Trochę sobie poczytałem o tym GC a konkretnie o jego zasilaniu i chodzi o to żeby kondensatory w zasilaczu były ja najlepszej jakości nie muszą być dużej pojemności taka jest idea do jednego gc wystarczy nawet 4mf na stronę i do tego durze trafo.
  W twoim przypadku trzeba by było dać trafo tak gdzieś 1KW-1,2KW (nap. ok. 2x~30V) i filtracja 20-25mF (o niskiej impedancji)
  Trochę to dziwnie brzmi ale takie są założenia GC.

  http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=4731&p=1#k

  i

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic731074.html

  jeszcze co do zasilania może ci ostatnia strona pomoże
  http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=4731&p=154#k
 • Poziom 8  
  dzięki za linki, poczytałem sobie trochę i już mam pewna wizje jak będzie to wyglądało :D chociaż pewnie po drodze pojawia sie jeszcze jakieś schody:|