Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Samsung G2712N mikrofalowa nie dziala.

Tedi30 22 Jan 2008 18:49 3401 2
    Tedi30
    Level 21  
    Witam zainteresowanych tematem. Nie mam żadnego doswiadczenia w naprawie tego sprzetu bardziej RTV. Zepsuła mi sie w domu ta mikrofala Samsung G2712N. Objawy sa następujące
    Napięcie 220V do płytki przewodem dochodzi.
    Brak oświetlenia.
    Talerz sie nie kręci.
    Bezpieczniki na wejsciu zasilania dobre.
    Bezpiecznik w plastiku dobry.
    Dioda do masy omomierzem mierzona jest dobra.
    Styki na drzwiczkach rozłanczają i zwierają.
    Chyba ze tu popełniam błąd.
    Termostaty mają przejscia i dalej nie wiem co mam robić.

Sprzęt ma połtora roku jest bez gwarancji. Zegar jest mechaniczny i brak zasilania 21V[silniczek sprawny]. Na dolne styki 2 i 3 w zegarze białym i niebieskim przewodem jest napiecie [jakie powinno byc] po przekręceniu pokretłem brak reakcji. Mikrowela ma też grila. Symbol zegara VTPA 60 MT F1. Czy ten typ mikrofali ma zabezpieczenie termiczne i jak to znaleźć.
    Proszę o pomoc.
  • Helpful post
    WIELKI_BOBO
    Level 18  
    Dobrze posprawdzaj mikrostyki przy drzwiach, najlepiej miernikem na przejście...
    Tedi30
    Level 21  
    WIELKI_BOBO wrote:
    Dobrze posprawdzaj mikrostyki przy drzwiach, najlepiej miernikem na przejście...
    jest jeden mikrostyk z trzema wsowkami.Jak winien byc zwarty a jak rozawarty.Czy mikrowyłaczniki od grila maja wpływ na rozróch mikrofali.Czy jak przekrece pokrętłem zegara powinni byc przejscie na stykach zegara [1 M zasilanie silniczka i 5 ma przejscje].2i3 brak przejscia omomierzem z innymi stykami.