Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Samsung G2712N mikrofalowa nie dziala.

22 Sty 2008 18:49 3239 2
  • Poziom 21  
    Witam zainteresowanych tematem. Nie mam żadnego doswiadczenia w naprawie tego sprzetu bardziej RTV. Zepsuła mi sie w domu ta mikrofala Samsung G2712N. Objawy sa następujące
    Napięcie 220V do płytki przewodem dochodzi.
    Brak oświetlenia.
    Talerz sie nie kręci.
    Bezpieczniki na wejsciu zasilania dobre.
    Bezpiecznik w plastiku dobry.
    Dioda do masy omomierzem mierzona jest dobra.
    Styki na drzwiczkach rozłanczają i zwierają.
    Chyba ze tu popełniam błąd.
    Termostaty mają przejscia i dalej nie wiem co mam robić.

Sprzęt ma połtora roku jest bez gwarancji. Zegar jest mechaniczny i brak zasilania 21V[silniczek sprawny]. Na dolne styki 2 i 3 w zegarze białym i niebieskim przewodem jest napiecie [jakie powinno byc] po przekręceniu pokretłem brak reakcji. Mikrowela ma też grila. Symbol zegara VTPA 60 MT F1. Czy ten typ mikrofali ma zabezpieczenie termiczne i jak to znaleźć.
    Proszę o pomoc.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Dobrze posprawdzaj mikrostyki przy drzwiach, najlepiej miernikem na przejście...
  • Poziom 21  
    WIELKI_BOBO napisał:
    Dobrze posprawdzaj mikrostyki przy drzwiach, najlepiej miernikem na przejście...
    jest jeden mikrostyk z trzema wsowkami.Jak winien byc zwarty a jak rozawarty.Czy mikrowyłaczniki od grila maja wpływ na rozróch mikrofali.Czy jak przekrece pokrętłem zegara powinni byc przejscie na stykach zegara [1 M zasilanie silniczka i 5 ma przejscje].2i3 brak przejscia omomierzem z innymi stykami.