Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmieniarka Philips (4CD) - komunikat "NoCD"

PRPL 22 Sty 2008 20:01 2325 5
  • #1 22 Sty 2008 20:01
    PRPL
    Poziom 2  

Witam wszystkich

Kupiłem Opla Vectrę wyposażonego w radio Philipsa CCR600 oraz zmieniarkę Philipsa na 4 CD (z postów wnioskuję że to prawdopodobnie CDC3).
    Mój problem polega na tym, że zmieniarka nie widzi płytek, tzn wyświetla komunikat No CD.
    Znajomy od którego kupiłem autko twierdzi, że zmieniarka chodziła oki, czasami dzwiek mu zatrzymywalo na parę sekund przy odtwarzaniu na CD 3 i 4.
    Problem zrodzil się jak, jego syn postanowił wyczyscic laser plytką do czyszczenia CD/DVD. Podobno ją zapakował i odsłuchał jakis utwór, po jego skonczeniu dał na odtwarzanie 2 utworu i tu zmianiarka już nie zagadała. Od tego momentu już nie widzi zadnej płytki.

W czym może być problem ? Czy ten drugi track był do odtwarzaczy DVD ? A nawet gdyby tak to wg mnie zmianiarka po prostu nie powinna go widzieć.

Czy laser jest do wymiany , a może do wyregulowania?

0 5
  • #2 22 Sty 2008 23:04
    rema
    Poziom 27  

Witam. Te płyty czyszczące to badziewie, czasem naniosą więcej brudu. Rozebrać wyczyścić samemu. (Czy laser jest do wymiany , a może do wyregulowania?)- To potmem. Pozdrawiam.

0
  • #3 22 Sty 2008 23:41
    SlaweK
    Poziom 43  

Chyba do "wyregulowania", pokaż mi kogoś kto faktycznie reguluje laser jak producent każe, w swojej praktyce zdarzyło mi się ale też ostępują od procedury. Więc nazyjmy to po imieniu, laser do pogrzebania a później już tylko do wymiany.

SławeK

0
  • #4 23 Sty 2008 10:15
    djlj24
    Spec od car audio

W zasadzie to problem jest bardziej złożony bo ten laser jest praktycznie nie do kupienia. Pozostaje dokładne czyszczenie, sprawdzenie czy dobrze ustawia płytę względem lasera i potem ewentualnie wymiana całego zmieniacza.

0
  • #5 23 Sty 2008 23:05
    waldi58
    Poziom 23  

Z tymi zmieniarkami jest generalnie problem ale tylko finansowy. Wszystko jest do dostania ( laser cd , silnik itp ) ale niestety bardzo drogie. Tych laserów się nie reguluje . Rusznie tym trymerem raczej powoduje że przestaje już całkiem czytać płyty. Niestety ale działa on w automatyce z servem i regulacja zawsze musi być przeprowadzona w trybie serwisowym. Prawdopodobnie w chwli obecnej albo jest zarysowana soczewka przez płyte czyszczącą albo uszkodziła się tasiemka lasera co często się zdarza. Efektem końcowym i tak jest laser do wymiany.

0
  • #6 18 Sie 2009 18:35
    Biały12
    Poziom 10  

Witam, mam ten sam problem dzis przczysciłem laser bo sie zacinała kazda płyta robiłem to specjalnym płynem i chusteczką tak jak mi zalecali, podłączyłem a teraz mi wyskskuje komunikat NO CD co mam robić??

0
  Szukaj w 5mln produktów