Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane -1996-1,4 benzyna-żarzy się lampka smarowania

Z.B. 22 Jan 2008 20:11 1719 4
lampy.pl
 • #1
  Z.B.
  Level 16  
  Żarzy się nieznacznie-prawie niewidocznie lampka smarowania i otwarcia drzwi-oczywiście na postoju i przy wyłączonej stacyjce.Zjawisko zaczęło się około dwa tygodnie temu i ma charakter zmienny tzn.czasami jest czasami wszystko jest jak należy.Kiedy żarzy się ta lampka działają również kierunki bez stacyjki.W aucie zostało dokładnie sprawdzone:
  -wymontowany i sprawdzony na stanowisku badawczym alternator
  -stacyjka-kostka elektryczna
  -kaseta z bezpiecznikami pod kątem przypalenia,zalania wodą itp.-nic nie widać podejrzanego.
  Problem gdy występuje powoduje rozładowanie akumulatora gdy auto stoi ponad dobę nie jeżdżone.Może ktoś się zetknął z czymś takim?
 • lampy.pl
 • #2
  rx7hew
  Level 17  
  Zwarcie gdzieś jest wtedy, trzeba sprawdzić całe układy elektryczne które mogą mieć wpływ na żarzenie się tych kontrolek
 • lampy.pl
 • #3
  jarekgol
  Level 28  
  Masz może jakieś dodatki w instalacji, jak gaz, alarm , automatyczny włącznik świateł? Czy kierunki dają pełnym światłem i normalną prędkością wtedy?
 • #4
  Z.B.
  Level 16  
  Gaz jest,alarm coś jakby kiedyś był bo widać wiązki i taśmowanie.Kierunki działają normalnie jak przy włączonej stacyjce.


  Regulamin pkt 11.1. Popraw temat! <Błażej>
 • #5
  Z.B.
  Level 16  
  Może ktoś ma schemat elektryki-w dziale download jest od nowej megane ll.Dotąd jeszcze udało mi się naprawić wszystkie połamane na zgięciu kable w tylnej klapie,ale tam raczej w żadnym przewodzie nie ma +30 przy wyłączonej stacyjce-idą tam przewody do ogrzewanej szyby,silnika wycieraczki,podświetlenia tablicy,zamka centralnego.Centralki alarmu,która służy głównie do otwierania i zamykania auta-zepsuta wkładka w drzwiach kierowcy-na razie nie ruszałem