Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane -1996-1,4 benzyna-żarzy się lampka smarowania

Z.B. 22 Jan 2008 20:11 1719 4
lampy.pl
    Z.B.
    Level 16  
    Żarzy się nieznacznie-prawie niewidocznie lampka smarowania i otwarcia drzwi-oczywiście na postoju i przy wyłączonej stacyjce.Zjawisko zaczęło się około dwa tygodnie temu i ma charakter zmienny tzn.czasami jest czasami wszystko jest jak należy.Kiedy żarzy się ta lampka działają również kierunki bez stacyjki.W aucie zostało dokładnie sprawdzone:
    -wymontowany i sprawdzony na stanowisku badawczym alternator
    -stacyjka-kostka elektryczna
    -kaseta z bezpiecznikami pod kątem przypalenia,zalania wodą itp.-nic nie widać podejrzanego.
    Problem gdy występuje powoduje rozładowanie akumulatora gdy auto stoi ponad dobę nie jeżdżone.Może ktoś się zetknął z czymś takim?
  • lampy.pl
    rx7hew
    Level 17  
    Zwarcie gdzieś jest wtedy, trzeba sprawdzić całe układy elektryczne które mogą mieć wpływ na żarzenie się tych kontrolek
  • lampy.pl
    jarekgol
    Level 28  
    Masz może jakieś dodatki w instalacji, jak gaz, alarm , automatyczny włącznik świateł? Czy kierunki dają pełnym światłem i normalną prędkością wtedy?
    Z.B.
    Level 16  
    Gaz jest,alarm coś jakby kiedyś był bo widać wiązki i taśmowanie.Kierunki działają normalnie jak przy włączonej stacyjce.

Regulamin pkt 11.1. Popraw temat! <Błażej>
    Z.B.
    Level 16  
    Może ktoś ma schemat elektryki-w dziale download jest od nowej megane ll.Dotąd jeszcze udało mi się naprawić wszystkie połamane na zgięciu kable w tylnej klapie,ale tam raczej w żadnym przewodzie nie ma +30 przy wyłączonej stacyjce-idą tam przewody do ogrzewanej szyby,silnika wycieraczki,podświetlenia tablicy,zamka centralnego.Centralki alarmu,która służy głównie do otwierania i zamykania auta-zepsuta wkładka w drzwiach kierowcy-na razie nie ruszałem