Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane -1996-1,4 benzyna-żarzy się lampka smarowania

22 Jan 2008 20:11 1662 4
  • Level 16  
    Żarzy się nieznacznie-prawie niewidocznie lampka smarowania i otwarcia drzwi-oczywiście na postoju i przy wyłączonej stacyjce.Zjawisko zaczęło się około dwa tygodnie temu i ma charakter zmienny tzn.czasami jest czasami wszystko jest jak należy.Kiedy żarzy się ta lampka działają również kierunki bez stacyjki.W aucie zostało dokładnie sprawdzone:
    -wymontowany i sprawdzony na stanowisku badawczym alternator
    -stacyjka-kostka elektryczna
    -kaseta z bezpiecznikami pod kątem przypalenia,zalania wodą itp.-nic nie widać podejrzanego.
    Problem gdy występuje powoduje rozładowanie akumulatora gdy auto stoi ponad dobę nie jeżdżone.Może ktoś się zetknął z czymś takim?
  • Level 16  
    Zwarcie gdzieś jest wtedy, trzeba sprawdzić całe układy elektryczne które mogą mieć wpływ na żarzenie się tych kontrolek
  • Level 17  
    Masz może jakieś dodatki w instalacji, jak gaz, alarm , automatyczny włącznik świateł? Czy kierunki dają pełnym światłem i normalną prędkością wtedy?
  • Level 16  
    Gaz jest,alarm coś jakby kiedyś był bo widać wiązki i taśmowanie.Kierunki działają normalnie jak przy włączonej stacyjce.

Regulamin pkt 11.1. Popraw temat! <Błażej>
  • Level 16  
    Może ktoś ma schemat elektryki-w dziale download jest od nowej megane ll.Dotąd jeszcze udało mi się naprawić wszystkie połamane na zgięciu kable w tylnej klapie,ale tam raczej w żadnym przewodzie nie ma +30 przy wyłączonej stacyjce-idą tam przewody do ogrzewanej szyby,silnika wycieraczki,podświetlenia tablicy,zamka centralnego.Centralki alarmu,która służy głównie do otwierania i zamykania auta-zepsuta wkładka w drzwiach kierowcy-na razie nie ruszałem