Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Para IRF540 i IRF9540 schemat wzmacniacza około 50W 4Ohm

22 Sty 2008 20:15 10695 5
  • Poziom 11  
    Może ma ktoś jakiś schemat wzmacniacza na tej parze tranzystorów, chodzi mi o coś sprawdzonego i pewnego. Znalazłem kilka schematów w necie ale czekam na wasze propozycje. Znalazłem ciekawy projekt wzmacniacza na tej parce 50W, daje linka https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic910896.html tylko tak porównywałem spis elementów, projekt płytki drukowanej i sam schemat i coś mi w nim nie pasuje. Może ktoś złożył już końcówkę według tego projektu? Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam :D
  • Poziom 41  
    Witam
    Jak masz IRF540 i IRF9540 to 50W jest dla jednej pary mocą graniczną, potrzeba dobre chłodzenie. Jeżeli masz IRF540N i IRF9540N to maksymalnie można uzyskać 80W. Lepiej mieć trochę zapasu.
  • Poziom 11  
    Mam IRF540N i IRF9540N :D wiec znajdzie się jakiś sprawdzony schemat? a ten co do niego link podałem jest ok?
  • Poziom 11  
    Dokładnie mam:
    IRF540NPBF Tranzystor N-MOSFET 100V 27A 140W TO220AB
    IRF9540NPBF Tranzystor P-MOSFET 100V 23A 140W TO220AB
    Mmm dokładnie mówiąc to mam zamiar wsadzić ten wzmacniacz do istniejącego już piecyka gitarowego. Piecyk miał 60W ale padła w nim końcówka mocy, sprawdzałem przed wzmacniacz i jest OK ale końcówka do du.... spalona, na tranzystorze mocy, to stary niemiecki piecyk firmy REGENT. Tam siedzi transformator około 100W na wtórnym ma jakieś 2x38V po wyprostowaniu. I tak myślałem że już nie będę naprawiał tamtej spalonej końcówki, w ogóle nie wiem czy jest sens, a po prostu wsadzę tam nową końcówkę na tej parce mosfet_ów.

Dodano po 11 [minuty]:

A ten projekt końcówki:
    http://www.svetelektro.com/clanky/kvalitny-hifi-100w-vykonovy-nf-zosilnovac-148.html

Dodano po 7 [minuty]:

No dobra a może mi ktoś sprawdzić ten schemat czy jest poprawny:
    Para IRF540 i IRF9540 schemat wzmacniacza około 50W 4Ohm
    [/img]
  • Poziom 11  
    Czy ktoś mi pomoże?