Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei U121 simlock

mireek55 17 Wrz 2008 09:50 12147 45
    Multi_COM
    Spec od GSM
    pozostawim to bez komentarza...ile sie nasluchalem i ile o rozmaiwalem z Filipem to glowa nei mala - on po prostu twierdzil ze musi chodzic i ze wszytsko to jest to samo a roznic pomiedzy plastikem a metalem jest tyle ze chej (wedlug niego to to samo) - rozpoczynajac od filtracji zasilania (kond i cewki) po inaczej podcigniety Tx (jt. do 5V)....ale OK wazne ze nareszcie zdali sobie zsprawe z tego ze wina lezy w oprogramowaniu

@krys: z Cheesa mialem ten sam problem - odczytaj backup i wyslij im to zrobia update
    krys67
    Poziom 15  
    Multicom niestety backupa nie da się zczytać .Co do Chess to po kilku próbach też prosił o wpisanie 16-stu zer i był błąd hasła. Swoją drogą kto Wam robił te przystawki piny od jtaga te cienkie są tak słabe że po kilku kombinacjach jakich wymaga niestety multibox po prostu się niszczą. Jeden pin już w transporcie był złamany.Pozostało lutowanie do płyty.Można było też obniżyć koszt tej przystawki nie wstawiając gniazda sim no i pinów, wystarczy tylko przyciąć kartę sim i piny od jtaga też by dotykały do płyty.
    Multi_COM
    Spec od GSM
    piny te same ida do adapterow bb5 i wszystkich ktore niestety wymagaj precyzji - nie da sie zastosowac grubszych pinow bo nie tutaj takich odstepow jakby sie wydawalo... robiac to delikatnie naprawde uda sie zrobic mase phonow.... cod o uszkodzone pina w transporcie to kontakt na maila i podeslemy do wymiany
    krys67
    Poziom 15  
    Co do zrobienia tej masy telefonów na razie na plastikowym boxie to nierealne.Bo nie można w tej chwili zrobić nawet jednej szt. Może kiedyś to się zmieni, a w tej chwili jest lipa.
    ziko77
    Poziom 23  
    znam takie serwisy, co to juz 6-7 kompletow TP do BB5 wykorzystala.

My mamy jeden, i jeden w zapasie.. dzialaja do tej pory w 100% i przerobily juz mase fonow.

Wykonanie adaptera jest jak najbardziej profesjonalne i bedzie sluzyl dlugi czas.
    jesli dla kogos jest problemem rozebranie telefoniku do sima, to ... niech zmieni branże... ja tam po logach robic nie mam zamiaru z uwagi na wszechobecna antypatię do... :D

pozdr,

lukasz

ps. po update smiga box i przystawka...
    krys67
    Poziom 15  
    ziko 77 gdzie widziałeś żeby było napisane że wykonanie jest nieprofesjonalne ? Mowa była tylko o jednym pinie. A telefony na razie miałem 2szt vodafone716 i Chess U120 i żaden nie poszedł w obydwu błąd hasła.Napisz może jakie u Ciebie dały się zrobić ?
    picador
    Poziom 33  
    Witam , nie wiem jak u Was , ale u mnie HUAWEI U120e poszedł dopiero za 5-7 razem , nie wiem czy dlatego, że zrobiłem na 74HC75 zamiast 74HC244 , chociaż myślę , że to nie miało wpływu , kluczem jest chyba moment > When keyboard ligth on, press "Reset Unlock Code"

ważne jest w którym momencie się da reset , dawałem w chwili odpalenia LCD , gdy odpaliła key , potem 2 sec po odpaleniu klawiatury i dopiero poszło , dodam że prawie zawsze miałem zresetowany kod na 16 zer , a nie wchodziły , poćwiczcie ...

poszło na plastikowej puszce , jeden z pierwszych wersji ...
    kamtel2006
    Poziom 20  
    start.
    Ready...
    Connecting to phone...OK
    Checking...
    Checking failed...
    Please reconnect phone and try again

Ja mam non stop takie cos na plastykowym boxsie albo wcale komunikacji nie ma.
    picador
    Poziom 33  
    w jakim momencie dajesz RESET CODE .... ??

telefon się odpala ??
    szpilers
    Poziom 22  
    ja jednak w kabelek do multi nie inwestuje..... dzis KK robilem plusfona ktorego żaden klip nie robil i ....

Looking for phone...
    Phone detected.
    Switching to Bootmode - please wait...
    Sending loader...
    Phone IMEI: 357531-01-0xxxxx
    Phone Model: 401i
    Reading simlock data...
    Operator: 260-01
    Connecting to server...
    Clearing SimLocks...
    Phone unlocked successfuly. ;d
    kamtel2006
    Poziom 20  
    tel odpalam a reset w roznych momentach i testuje jak klaw sie zapali albo od razu po wl. roznie i non stop to samo mam.
    picador
    Poziom 33  
    też miałem zabawę , sprawdź 2 sec po odpaleniu key

rozumiem , fon zrobiony w/g opisu podanego przez Multi-Com nie poszedł ?

1. Włóż obcą karte do przystawki
    2. Podłącz adapter do telefonu a następnie do Mulit-Boxa/Multi-Boxa LITE
    3. Uruchom program i wybierz odpowiedni model
    4. Włącz telefon i poczekaj na jego uruchomienie
    5. Naciśnij lewy górny klawisz w celu wprowadzenia kodu NCK
    6. Naciśnij w programie "Reset Unlock Code" - poczekaj na zakończenie operacji
    7. Wprowadź w telefonie 16 zer tj. 0000000000000000 a następtnie potwierdź wprowadzenie kodu
    8. Telefon zapyta o restart - naciśnij OK
    9. Telefon odblokowany
    kamtel2006
    Poziom 20  
    robilem tak i nici wlasnie.
    picador
    Poziom 33  
    przystawka jest ok , robiłeś czy gotowy adapter ? , może coś z komunikacją ??
    kamtel2006
    Poziom 20  
    kupilem gotowa .Przystawka raczej ok bo jakas komunikacje lapie no ale blad jest.tak samo jak na clipie tez ten plusfon nie chce isc.Clip mialem i 3 szt i 3 nie zrobione.